Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2022 » Liepos » 14

Ką išduoda kraujo grupė?

Jei neseniai nedavėte kraujo, apie savo kraujo grupę turbūt labai dažnai negalvojate. Tam tikrų molekulių, vadinamų A ir B antigenais, ir baltymo, vadinamo Rh faktoriumi, buvimas ar nebuvimas lemia, kuri iš aštuonių kraujo grupių teka jūsų venomis (kraujo grupės yra šios: A+, A-, B+, B-, AB+, AB-, O+ arba O-). Tačiau, kaip rašoma 2013 m. žurnale „Blood Transfusion” paskelbtame tyrime, šie antigenai turi reikšmės ne tik jūsų kraujui. Jie gali turėti įtakos ir kitoms jūsų kūno dalims, įskaitant kraujagysles, neuronus ir trombocitus, todėl jūsų kraujo grupė gali būti susijusi su rizika sirgti tam tikromis ligomis. Štai kodėl reikėtų žinoti savo kraujo grupę.

A, B ir AB grupės: širdies ligos

Kitų nei O kraujo grupių kraujyje yra 25 – 30 % daugiau kraujo krešėjimo baltymų, vadinamų Von Vilebrando faktoriumi. Iš dalies dėl šio skirtumo žmonės turi 15 % didesnę riziką mirti nuo širdies ligų, palyginus su kitas kraujo grupes turinčiais žmonėmis.

O grupė: mažesnė kraujo krešulių rizika

Atsižvelgiant į tai, kad O kraujo grupių kraujyje yra mažiau baltymų, padedančių krešėti kraujui, jie taip pat rečiau susiduria su kraujo krešuliais. Neigiama yra tai, kad kraujo krešėjimas padeda išvengti pernelyg didelio nukraujavimo. Vis dėlto yra daugybė veiksnių, lemiančių kraujo krešulių susidarymą. Nereikėtų manyti, kad O kraujo grupė reiškia, kad esate apsaugoti arba kad A kraujo grupei kyla didesnė rizika.

O grupė: vaisingumo problemos

O kraujo grupė yra labiausiai paplitusi kraujo grupė, bet ji gali trukdyti pastoti. Kaip rašoma žurnale „Human Reproduction” publikuotame tyrime, O kraujo grupės kraujyje du kartus dažniau buvo nustatytas folikulus stimuliuojančio hormono (FSH) kiekis, kuris buvo pakankamai aukštas, kad rodytų mažą kiaušidžių rezervą – mažiau kiaušialąsčių apvaisinimui. Kito žurnale „Journal of Assisted Reproduction and Genetics” paskelbto tyrimo metu buvo nustatyta, kad tiek O, tiek A kraujo grupę turinčios moterys turėjo mažesnę sėkmingo apvaisinimo mėgintuvėlyje tikimybę nei B kraujo grupę turinčios moterys, kurioms dažniau sėkmingai pavyksta pagalbinio apvaisinimo procedūros.

Ne O grupė: didesnė skrandžio vėžio rizika

Dar vienas įdomus tyrimas publikuotas žurnale „BMC Medicine”, kuriame teigiama, kad tam tikros kraujo grupės (A, B, AB), siejamos su didesne širdies ligų rizika, taip turėjo ir didesnę skrandžio vėžio riziką, galbūt dėl uždegiminės reakcijos į H. pylori bakterijas (šios bakterijos yra skrandžio opų priežastis).

Ne O grupė: giliųjų venų trombozė

Remiantis žurnale „Blood Transfusion” paskelbtais tyrimais, dėl skirtingo kraujo krešėjimo A, B ir AB grupės dažniau serga tromboembolija – krešuliu, kuris susidaro giliosiose kojų, kirkšnių ar rankų venose, ir gali nutrūkti keliaudamas į plaučius (plaučių embolija), palyginus su B kraujo grupės atstovais. Be to, tyrimo metu nustatyta, kad ne O kraujo grupę turinčių kraujo donorų, turinčių paveldimą trombofiliją, t. y. būklę, kai kraujas kreša nenormaliai, rizika padidėja tris kartus.

AB grupė: atminties praradimas

Nors AB yra mažiausiai paplitusi kraujo grupė, 2014 m. žurnale „Neurology” paskelbti tyrimai rodo, kad AB grupę turintys žmonės 82 % dažniau nei kitų kraujo grupių atstovai turi kognityvinių problemų, kurios vėliau gyvenime gali sukelti demenciją. Tyrimo autoriai teigia, kad taip gali būti dėl to, kad AB kraujyje yra didesnis Von Vilebrando faktoriaus kiekis.

A ir B grupės: diabetas

 Žurnalo „Diabetologia” paskelbto tyrimo duomenimis, A ir B kraujo grupę turintys žmonės turi iki 21% didesnę riziką susirgti II tipo diabetu, palyginus su O kraujo grupės atstovais. Didžiausia tikimybė tiems, kurie turi B kraujo grupę. Nors mokslininkai pažymi, kad nėra tiksliai aišku kodėl, manoma, kad kraujo grupė gali turėti įtakos žarnyno mikrobiomui, kuris gali turėti įtakos gliukozės apykaitai ir uždegimui.

priekavos.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau