Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 19

ES siekia atblokuoti Rusijos banko lėšas, skirtas prekybai maisto produktais skatinti

Antradienį paskelbtame dokumente teigiama, kad ES rengiasi nustatyti griežtų sankcijų Maskvai išimtis, kurios leistų atblokuoti Rusijos bankų turtą, susijusį su prekyba maisto produktais ir trąšomis.

Šalys narės "nori aiškiai parodyti, kad sankcijos niekaip nestabdo grūdų išvežimo iš Rusijos ar Ukrainos", - agentūrai AFP sakė vienas ES diplomatas, kuriam suteiktas anonimiškumas.

ES pasiūlymas yra naujausio bloko sankcijų atnaujinimo, dėl kurio derasi valstybės narės, dalis. Kad jis įsigaliotų, reikės vieningo pritarimo.

Nukrypti leidžianti nuostata būtų taikoma bankams, jau įtrauktiems į ES sankcijų juodąjį sąrašą, kai, kaip teigiama plano projekte, "tokios lėšos ar ekonominiai ištekliai yra būtini žemės ūkio ir maisto produktams, įskaitant kviečius ir trąšas, pirkti, importuoti ar transportuoti".

Šis projektas parengtas Briuseliui kovojant su Maskvos kaltinimais, kad Vakarų sankcijos, o ne jos invazija į Ukrainą, sukėlė pasaulinę maisto krizę.

Vienas ES diplomatas teigė, kad leisti taikyti maisto išimtis yra "visiškai suprantama".

Siuntas per Juodąją jūrą blokavo ir Rusijos karo laivai, ir minos, kurias Kijevas padėjo, kad išvengtų baimės dėl amfibijos puolimo.

Dėl maisto trūkumo dešimtims milijonų žmonių skurdesnėse šalyse, ypač Afrikoje, kurių vadovai skundėsi ES dėl bankų sankcijų, iškilo bado pavojus.

Praėjusią savaitę Jungtinės Valstijos pareiškė, kad nedraus parduoti žemės ūkio įrangos Rusijai ir nedraus prekiauti žemės ūkio prekėmis, pavyzdžiui, trąšomis.

Nuo vasario mėn., kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, ES vis dažniau Maskvai taiko šešis sankcijų paketus, o naujausiais siekiama pašalinti spragas.

ES taip pat taikosi į Rusijos aukso eksportą, kad įvykdytų sprendimą, dėl kurio birželio pabaigoje vykusiame G7 susitikime susitarė labiausiai industrializuotos pasaulio valstybės.

Tikimasi, kad ES pasiuntiniai dėl priemonių nuspręs trečiadienio rytą vyksiančiame posėdyje, o vėliau tą pačią dieną arba ketvirtadienį apie tai bus paskelbta.

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas (Viktor Orban) - artimiausias Kremliui ES lyderis - praėjusią savaitę peikė ES sankcijų politiką, teigdamas, kad Europa "šovė sau į plaučius", nes europiečiams pakenkė labiau nei Rusijai.

AFP

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
10.08.2022 laikas 23:56 Paskutinė santykių riba jau peržengta. Ribos ženklas

Meilės, draugystės, giminystės ir kantrybės riba – tai anaiptol ne abejingumas. Yra dar baisesnė ir galutinė riba, nors tasai žodis laikomas geru, teigiamu.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 23:50 Jei moteris praranda savo moteriškąją energiją

Jeigu taip atsitinka, ji paprasčiausiai pavirsta, atleiskite už išsireiškimą – „boba“. Be to, pati moteris labai retai pastebi šią savo transformaciją. Priešingai, jai atrodo, kad ji tapo kieta ir stipri, taip pat sėkminga ir savarankiška. Tačiau aplinkiniai ją mato visai kitaip...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:43 Naujasis Kosta Rikos prezidentas nutraukia "neteisėtus" Covid vakcinos įpareigojimus

Naujai išrinktas prezidentas Rodrigo Čavesas (Rodrigo Chaves) pareiškė: "Kosta Rikos gyventojai nėra galvijai, kuriuos reikia mušti medžio gabalu, kad jie būtų paskiepyti".

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:28 "Pfizer" pradeda Laimo ligos vakcinos 3 fazės tyrimą
Šią savaitę bendrovė "Pfizer" pranešė pradėjusi paskutinį eksperimentinės vakcinos, skirtos Laimo ligos prevencijai 5 metų ir vyresniems žmonėms, bandymų etapą.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:17 Kyla abejonių dėl JK Meteorologijos tarnybos teiginių apie kylančią JK ir pasaulio temperatūrą

Paskelbus kaltinamąją ataskaitą apie JAV meteorologijos stotis, kyla pagrįstų abejonių dėl JK meteorologijos tarnybos deklaruojamo visuotinio atšilimo masto.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:12 Tauta Siūlo Žmonės dėl civilinės sąjungos nori referendumo
Nors dabartinė Seimo dauguma vis bando prastumti įstatymų projektus, homoseksualias poras prilyginančias šeimoms, panašu, visuomenės perkalbėti nepavyksta. Naujausia apklausa rodo, kad gyventojai nepritaria tokiems siūlymams, o klausimus dėl homoseksualių šeimų įteisinimo norėtų spręsti patys refere...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 16:25 Receptai | Patiekalai Mes su vyru pamėgome šiuos skanėstus – dingsta kaip saulėgrąžos
Kiaušinius suplakame šluotele, pilame kambario temperatūros kefyrą, pabarstome kepimo milteliais ir permaišome. Dedame varškę, sūdome ir permaišome. Beriame smulkiai pjaustytus svogūnų laiškus, petražoles ir permaišome....

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto