Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 22

Popiežius sako: ‘Žmonija turi atgailauti už piktnaudžiavimą motina Žeme’

Popiežius Pranciškus pareikalavo, kad žmonės "atgailautų ir pakeistų savo gyvenimo būdą" dėl piktnaudžiavimo Motina Žeme.

Ketvirtadienį paskelbtoje žinutėje, skirtoje Pasaulinei maldos už rūpinimąsi kūrinija dienai paminėti, popiežius pasmerkė "netinkamą elgesį" su mūsų bendraisiais namais, kylantį iš "mūsų vartotojiško eksceso", "tironiško antropocentrizmo", "grobuoniškų ekonominių interesų" ir "trumparegiškų bei savanaudiškų veiksmų", sakydamas, kad dėl jų žlunga mūsų planetos ekosistemos.

Jis pareiškė: "Pirmiausia šaukia mūsų sesuo motina Žemė. Ji, tapusi mūsų vartotojiškų ekscesų auka, verkia ir maldauja mus nutraukti mūsų piktnaudžiavimą ir jos naikinimą".

"Breitbart" praneša: Dėl žmonių neatsakingumo "išnyksta nesuskaičiuojama daugybė rūšių, o jų šlovinimo himnai nutildomi", - apgailestauja popiežius, o čiabuvių tautų protėvių žemės "iš visų pusių užpuolamos ir niokojamos, "sukeldamos šauksmą, kuris kyla į dangų".

Dėl "klimato krizės" vargšai neproporcingai nukenčia nuo "sausrų, potvynių, uraganų ir karščio bangų, kurios tampa vis intensyvesnės ir dažnesnės", tvirtina popiežius.

"Klausydamiesi šių skausmingų šauksmų, turime atgailauti ir keisti savo gyvenimo būdą bei destruktyvias sistemas", - siūlo Pranciškus, nes "dabartinė mūsų bendrų namų irimo būklė nusipelno tokio pat dėmesio, kaip ir kiti pasauliniai iššūkiai, pavyzdžiui, sunkios sveikatos krizės ir karai".

Ekologinis atsivertimas, būtinas ilgalaikiams pokyčiams, negali vykti tik individualiu lygmeniu, pabrėžia popiežius, bet turi būti "taip pat bendruomeninis atsivertimas", apimantis daugiašalius sprendimus, "ypač Jungtinių Tautų susitikimuose, skirtuose aplinkosaugos klausimui".

Savo žinia Pranciškus taip pat užsimena apie 2022 m. lapkritį Egipte vyksiančią COP27 konferenciją dėl klimato kaitos, kuri "yra kita galimybė visiems prisijungti skatinant veiksmingą Paryžiaus susitarimo įgyvendinimą".

Šventasis Sostas pritaria Paryžiaus tikslui apriboti temperatūros kilimą iki 1,5 °C, teigia Pranciškus, kuris "ragina visas valstybes atsakingai bendradarbiauti pateikiant klimato planus arba ambicingesnius nacionaliniu lygmeniu nustatytus įnašus, siekiant kuo greičiau sumažinti grynąjį šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą iki nulio".

"Tai reiškia, kad vartojimo ir gamybos modeliai, taip pat gyvenimo būdas turi būti "pertvarkyti" taip, kad būtų labiau gerbiama kūrinija ir visų dabarties ir ateities tautų integralus žmogiškasis vystymasis", - priduria jis. "Vykdant šį pertvarkymą negalima pamiršti teisingumo reikalavimų, ypač tų darbuotojų, kurie labiausiai nukenčia nuo klimato kaitos poveikio."

Kartu su JT klimato konferencija Pranciškus pabrėžia JT aukščiausiojo lygio susitikimo biologinės įvairovės klausimais, kuris gruodžio mėn. vyks Kanadoje, svarbą, nes tai yra būdas spręsti "dvigubą klimato kaitos ir biologinės įvairovės mažėjimo krizę".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto