Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Religija » Peržiūrų: (219) Komentarų: (0) (21.09.2018 - 09:34)

Kaip popiežius Pranciškus tapo kunigu

1953 m. rugsėjo 21 d. Jorge Mario Bergoglio žingsniavo į draugų rengiamą vakarėlį. Pakeliui šešiolikmetis užsuko į San Chosė de Flores bažnyčią ir pamatęs kunigą pasiprašė išpažinties. Tai buvo diena, kai būsimasis popiežius Pranciškus nusprendė tapti kunigu.

„Ši mintis mane nustebino, buvau lyg užpultas iš pasalų. Bet tai ir yra religinė patirtis – nuostaba, sutikus asmenį, kuris tavęs visą šį laiką laukė“, – žurnalistams yra sakęs popiežius Pranciškus.

popiežius pranciškus, nuotrauka, kunigas

www.stumptownblogger.com nuotrauka

Tą rugpjūčio 21 d. vakarą popiežius į vakarėlį taip ir nenuėjo. 

Komentuodamas, kodėl į seminariją įstojo tik 1957 m., Šventasis Tėvas teigė, jog dar keletą metų Dievas jam laikė praviras duris. 

Jorge Mario Bergoglio (stovi antras iš kairės)su šeima.

Jorge Mario Bergoglio (stovi antras iš kairės)su šeima. CNS nuotrauka

Popiežius Pranciškus apie kunigystę

Kunigystės šventimų sakramentą sudaro trys laipsniai – diakonatas, kunigystė ir vyskupystė; šis sakramentas įgalina vykdyti apaštalams Viešpaties Jėzaus patikėtą tarnystę – ganyti jo kaimenę Šventosios Dvasios galia ir pagal jo širdį. Būtent ganyti Jėzaus kaimenę ne žmogiškosiomis jėgomis ar savo galia, bet Šventosios Dvasios galia ir pagal jo širdį, Jėzaus širdį, kuri yra mylinti širdis. 

popiežius pranciškus, nuotrauka, kunigas

EPA nuotrauka

Jei vyskupo ar kunigo tarnystė nemaitinama maldos, Dievo žodžio klausymo, kasdienio Eucharistijos šventimo, taip pat dažno Atgailos sakramento priėmimo, galiausiai neišvengiamai išleidžiama iš akių tikroji tarnystės prasmė ir džiaugsmas, kylantis iš bendrystės su Jėzumi. Jei vyskupas nesimeldžia, neklauso Dievo žodžio, jei kasdien neaukoja Mišių, jei neina reguliariai išpažinties – panašiai ir kunigas, jei nevykdo tų dalykų, – ilgainiui praranda bendrystę su Jėzumi, tampa nieko gero Bažnyčiai neatnešančia vidutinybe. 

popiežius pranciškus, nuotrauka, kunigas

EPA nuotrauka

Ką daryti norint tapti kunigu, kur parduodamas leidimas į kunigystę? Ne, neparduodamas! Tai Viešpaties iniciatyva. Viešpats pašaukia. Šaukia kiekvieną iš tų, kuriems skirta tapti kunigais, nes jis to nori. Galbūt čia yra jaunuolių, kurie širdyje išgirdo to pašaukimo balsą, norą tapti kunigu, norą tarnauti kitiems Dievo reikaluose, norą visą gyvenimą skirti tarnystei katechizuojant, krikštijant, atleidžiant, švenčiant Eucharistiją, rūpinantis ligoniais… ir taip visą gyvenimą. Jei kas nors išgirdo širdyje, tai buvo Jėzaus balsas. Puoselėkite šį pašaukimą ir melskitės, kad jis augtų ir duotų vaisių visoje Bažnyčioje.

Popiežius Pranciškus jaunystėje

Popiežius Pranciškus jaunystėje

Bernardinai.lt

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: popiežius, Pranciškus, likimas, Popiežius Pranciškus, nuotrauka, istorinės asmenybės, kunigas

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar