- 11.08.2022
- 0.0 Reitingas
- 1136 Peržiūros
- Komentarai
Šią ligą sukelia virusas, ląstelių viduje esantis parazitas. Įsitaisęs šį virusą, žmogus praktiškai niekada gyvenime nebeatsikratys jo.
Pūslelinė - viena iš labiausiai paplitusių virusinių infekcijų. Kartą užsikrėtęs (dažniausiai tai nutinka vaikystėje), žmogus tampa šio susirgimo «šeimininku» visam gyvenimui.
Paprastoji pūslelinė (peršalimas) pasireiškia mažomis pūslelėmis prie burnos, ant lūpų, skruostų, nosies. Susirgimą lydi silpnumas, sumažėjęs apetitas, galvos skausmas, padidėjusi kūno temperatūra, raumenų laužymas, dirglumas ir blogas miegas. Jei nebūna komplikacijų, bėrimai praeina po 2-3 savaičių.
Kas mus apsaugos?
Pūslelinę turi beveik visi. Bet kažkodėl kai kuriems ji pasitaiko labai retai (1 kartą per 2-3 metus ar net rečiau), o kitus atakuoja kas mėnesį. Kodėl? Pasirodo, su virusu puikiai tvarkosi mūsų imuninė sistema. Jeigu, žinoma, ji tvarkoje. Mūsų imunitetas nuolat yra tikrinamas. Organizmo persišaldymas ar perkaitimas, menstruacijos, nėštumas, bloga nuotaika, alkoholis, infekciniai susirgimai (tarp jų gripas), taip pat stresas, depresija - visa tai silpnina organizmo apsaugines reakcijas ir tarsi «pažadina» tą bjaurųjį virusą.
Kodėl ji pavojinga?
Nereikėtų galvoti, kad, jei bėrimai pranyks, galima nusiraminti ir pamiršti tą negalavimą. Pūslelinė pavojinga tuo, kad gali pereiti į sisteminę formą. Tada kenčia visos žmogaus organizmo gleivinės, tai sutrikdo daugumos organų veiklą. Vyrams ji beveik visada pažeidžia prostatą, o moterims gali sukelti gimdos vėžį. Kitos sisteminės pūslelinės komplikacijos - pneumonija, hepatitas, inkstų, antinksčių pakenkimai. Todėl, jei «karštinė» lanko jus dažnai, nepatingėkite kreiptis į gydytojus ir atlikti išsamius tyrimus.
Kaip gydyti?
Pirmiausia gydytojai rekomenduoja aciklovirą, zoviraksą ir jo analogus, valaciklovirą (valtreks), famciklovirą (famvir).
Sergant sunkia ligos forma, gydytojas rekomenduoja gydymą ligoninėje, nes ligoninėje lengviau stebėti ligos dinamiką. Laimei, šiandien sisteminė pūslelinė yra gydoma, tačiau sėkmė tiesiogiai priklauso nuo to, kada ligonis kreipėsi j kliniką. Užleidus ligą, žmogus gali tapti neįgalus ar net mirti.
Liaudiškos priemonės
Išgydyti pūslelinę vien liaudiškomis priemonėmis negalima! Tačiau įvairios augalinės priemonės gali būti puiki pagalba, kovojant su klastingu virusu.
Nuo odos bėrimų
- Pažeistas odos vietas tepkite kėnių aliejumi arba vaistinėje pirktu bičių pikio tepalu 4-6 kartus per dieną.
- Bėrimus patepkite briliantinės žalumos tirpalu.
Nuo juosiančiosios pūslelinės
- Prieš miegą ant pažeistų vietų dėkite kompresą su beržų degutu, laikykite 2-4 valandas.
- Sumaišykite medetkų miltelius su vazelinu (1:1). Pažeistas vietas tepkite pažeistas vietas prieš naktį.
Nuo sisteminės formos
Sumaišykite po 3 dalis melisų lapų, ievų žiedų ir 1 dalį kadagių vaisių. Paruoškite arbatą: 1 arbatinį šaukštelį mišinio užpilkite 1 stikline verdančio vandens, laikykite 15-20 minučių. Gerkite karštą po 1 stiklinę 3-4 kartus per dieną. Galite pagardinti medumi pagal skonį arba bet kokiomis su cukrumi trintomis uogomis (geriausia putinų).
P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau