- 21.08.2022
- 0.0 Reitingas
- 2017 Peržiūros
- Komentarai
Net jei cista nesukelia diskomforto, visada turėtumėte kreiptis į gydytoją.
Nedidelis gumbas ant kaklo, veido ir kitų kūno dalių moksliškai vadinamas epidermoidine cista. Tai gana dažnai pasitaikanti problema, kuri iš pradžių pacientams nekelia didelio susirūpinimo ir sukelia tik estetinį diskomfortą.
Kas yra ši cista? Ar tai pavojinga? Kaip jos atsikratyti? Šiame straipsnyje atsakysime į šiuos ir kitus klausimus.
Tokių cistų gali atsirasti visiems lytinio brendimo sulaukusiems asmenims. Gydytojai pastebėjo, kad epidermoidinės cistos dažniausiai atsiranda tiems, kurie kažkada kentėjo ar tebekenčia nuo spuogų. Ją sukelia uždara ertmė dermoje, kurią sudaro epidermis arba epiteliniai folikulai. Ėduonėlę užpildo raginė masė ir gaminamas sebumas.
Net jei cista nesukelia jokio diskomforto, visada patartina kreiptis į gydytoją, nes kartais iš cistos gali išsivystyti tam tikras odos vėžys.
Epidermoidinė cista paprastai yra apvalios arba ovalios formos. Priklausomai nuo paciento natūralios spalvos, spalva gali būti nuo baltos iki geltonos. Cista retai būna didesnė nei 2 cm dydžio.
Kai kuriais atvejais cista turi skylutę, pro kurią paspaudus galima išleisti jos turinį. Tačiau, siekiant išvengti infekcijos, to daryti nerekomenduojama.
Pati cista nėra pavojinga. Rizika padidėja, kai dėl kokių nors priežasčių ji užsikrečia arba staiga išauga. Tokiu atveju nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Jei epidermoidinė cista paprastai nesukelia jokių nepatogumų ir gydytojas nenurodė, kad ją reikia skubiai šalinti, galite pabandyti jos atsikratyti liaudiškomis priemonėmis.
Svarbu: prieš pradėdami juos vartoti, visada pasitarkite su gydytoju.
Kas gali padėti atsikratyti epidermoidinės cistos?
1. Obuolių sidro actas
Vieną savaitę kasdien ant cistos uždėkite vatos tamponą, pamirkytą obuolių acte. Jį užklijuokite gipsu arba lipnia juosta. Patartina procedūrą atlikti naktį, o ryte nuimti tvarstį ir cistą apdoroti antiseptiku.
Po savaitės viršutinis odos sluoksnis pradės luptis nuo cistos. Jį reikia atsargiai pašalinti ir odą kruopščiai apdoroti antiseptiku.
2. Kiaulpienių lapai
Sumaišykite 1 valgomąjį šaukštą džiovintų kiaulpienių lapų ir 1 valgomąjį šaukštą vijoklių lapų. Mišinį virkite 45 minutes ir atvėsinkite. Gerkite po kelis gurkšnius nuoviro 4 kartus per dieną 10 dienų. Šiuo nuoviru taip pat galite patepti cistą.
3. Alavijas
Šis augalas garsėja savo poveikiu odai. Nupjaukite alavijo lapą, nuplaukite jį vandeniu ir išspauskite šiek tiek sulčių. Ištepkite cistą mase. Taip pat naudinga vartoti alavijo sultis į vidų.
4. Pienas
Kelias minutes pamirkykite arbatos paketėli piene. Švelniai jį išspauskite ir nakčiai užtepkite ant pažeistos vietos. Procedūrą kartokite 7 dienas iš eilės. Cista taps mažesnė arba visai nebekels rūpesčių.
5. Ricinos aliejus
Sudrėkinkite vatos tamponą ricinos aliejumi ir patepkite juo pažeistą vietą. Uždenkite karštu rankšluosčiu ir palikite per naktį. Reguliariai atlikdami šią procedūrą greitai atsigausite.
*Straipsniai Paranormal.lt yra tik informacinio ir mokomojo pobūdžio ir nepakeičia profesionalaus gydytojo patarimo, diagnozės ar gydymo. Visada kreipkitės į gydytoją visais klausimais, susijusiais su jūsų sveikatos būkle.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau