- 31.08.2022
- 0.0 Reitingas
- 758 Peržiūros
- Komentarai
Natūralūs augaliniai aliejai – unikalus produktas, užtikrinantis normalią žmogaus organizmo veiklą. Jie yra vieni naudingiausių dietinių produktų ir ne tik gali pagerinti patiekalų skonį, bet ir sveikatą. Tiesa, jie naudos duoda tik laikantis tam tikrų taisyklių
Kuo aliejai naudingi mūsų sveikatai?
Juose yra įvairių polinesočiųjų riebalų rūgščių, bet kurių žmogaus organizmas iš esmės negali funkcionuoti. Šios rūgštys yra būtinos, t. y. nepakeičiamos (organizme jos nesintetinamos, turi būti gaunamas su maistu). Jei visai nenaudojate aliejų (ar gyvūninių riebalų), tai organizme susidaro membraninis riebalų trūkumas – kai ląstelėse nėra pakankamai riebalinės bazės, jos pradeda irti. Žmogui tai pavojinga bent kaip medžiagų apykaitos sutrikimas, imuniteto sumažėjimas, įvairių organų apsauginių funkcijų susilpnėjimas, energijos taupymo funkcijų pablogėjimas.
Kaip sustiprinti teigiamą aliejaus poveikį?
Šilta temperatūra padės organizmui lengviau pasisavinti aliejų. Aliejaus galima pilti į šiltą, bet ne karštą (40 ℃) maistą (troškintas daržoves, košes, pirmuosius patiekalus), tada organizmas jo daugiau įsisavins. Taip yra dėl to, kad šiluma skatina ir tulžies išsiskyrimą, o kuo ji aktyvesnė, tuo geriau pasisavinami riebalai.
Kokia aliejaus dienos norma?
Norėdami gauti pakankamai riebalų ir nepakenkti sveikatai, galite suvartoti 30 – 50 g (3 šaukštus) augalinio aliejaus per dieną. Jis turėtų būti šalto spaudimo, termiškai neapdorotas. Jei žmogus meta svorį, tada dienos normą galima sumažinti iki 3 šaukštelių. Aliejaus vartojimą reikėtų paskirstyti per visą dieną: tai turės teigiamą poveikį tulžies pūslės veiklai. Idealu, jei išgersite šaukštelį linų sėmenų aliejaus nevalgius.
Kas nutiks, pavartojus per daug?
Jei naudojate aukštos kokybės šalto spaudimo aliejų ir neturite lėtinių negalavimų, perdozavimas gali reikšti tik svorio priaugimą. Tačiau esant lėtiniams cholecistitui ar tulžies pūslės išsituštinimo problemoms, per didelis aliejaus vartojimas gali paūminti šias ligas.
Kodėl rekomenduoja gerti aliejų ryte nevalgius?
Beveik kiekvienas gali vartoti aliejų, kai skrandis tuščias. To daryti nereikėtų tik, jei tulžies pūslėje yra akmenų arba pankreatito, ūminio cholecistito paūmėjimo atvejais. Tada aliejus, vartojamas nevalgius, gali sukelti pykinimą ir skausmą. Visiems kitiems tokia procedūra bus tik į naudą. Priežastis paprasta: šaukštelis aliejaus (geriausia linų sėmenų) ryte prieš valgį skatina tulžies išsiskyrimą. Naktį tulžies pūslėje kaupiasi gana toksinės išskyros, kurias reikia išvaryti. Taigi, aliejus skatina tulžies judėjimą ir gerina virškinimą.
Kodėl aliejų reikia gerti su citrinos sultimis?
Aliejus, sumaišytas su citrinos sultimis, neįsisavinamas, o veikia mechaniniu būdu – skatina tulžies pūslės susitraukimą ir suteikia choleretinį poveikį. Šis derinys ypač naudingas, jei žmogų vargina vidurių užkietėjimas.
Ką reikia žinoti apie aliejaus vartojimą vaikams?
Vaikams iki 7 metų kasa nėra visiškai susiformavusi. Kai vaikas permaitinamas kažkuo riebiu ar saldžiu, jį pradeda pykinti, nes kraujyje atsiranda ketoninių kūnų. Todėl vaikai iki 7 metų riebalų turėtų vartoti labai atsargiai. Jei vaikui tikrai gera savijauta, galima duoti daugiausiai 3 šaukštelius aliejaus per dieną. Galite bandyti duoti vaikams aliejaus nuo vienerių metų, bet tik labai atidžiai stebėkite reakciją. Vaikams augant, dozę galima padidinti. Kuo vyresnis vaikas, tuo daugiau riebalų jam reikia. Brendimo laikotarpiu į mitybos racioną reikia įtraukti riebalų – tiek augalinių, tiek gyvulinių, nes jie aktyviai dalyvauja hormonų formavime.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau