Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2022 » Rugsėjo » 7

Izraelio mokslininkai nustatė du COVID neutralizuojančius antikūnus, dėl kurių gali nebereikėti skiepyti visų variantų

Remiantis Izraelio mokslininkų grupės atlikto recenzuojamo tyrimo rezultatais, kurie teigia, kad jiems pavyko rasti antikūnus, veiksmingai neutralizuojančius koronavirusą.

Mokslininkai, vadovaujami TAU mikrobiologės daktarės Natalijos Freund (Natalia Freund), rado antikūnų, kuriuos galima panaudoti kuriant labai veiksmingą antikūnų infuziją, kuri jau naudojama kai kuriems koronavirusu sergantiems pacientams gydyti.

Tyrimas, kuris buvo pradėtas 2020 m. spalio mėn. ir buvo recenzuojamas, paskelbtas žurnalo "Nature" skiltyje "Communications Biology".

"Kai koronavirusas smogė Izraeliui, viskas sustojo. Bet ne mūsų komanda. Dirbame dvidešimt keturias paras per parą, kad išskirtume neutralizuojančius antikūnus, kurie pasitarnautų kaip nauji gydymo būdai ir vakcinų nuo naujojo koronaviruso gairės. Neseniai išskyrėme šešis tokius antikūnus iš dviejų donorų, kurie sirgo ir pasveiko nuo COVID-19", - 2020 m. birželį paskelbė Freundas.

Keletą antikūnų išbandė Tel Avivo universiteto (TAU) mokslininkai, ir paaiškėjo, kad du iš jų yra veiksmingi prieš visas žinomas koronaviruso atmainas, įskaitant naujausias Delta ir Omicron.

"Apibendrinant galima teigti, kad mūsų tyrime pateikti funkciniai ir atominio lygmens struktūriniai duomenys apie natūraliai sukeltų antikūnų ir SARS-CoV-2 variantų sąveiką. Tiek TAU-2303, tiek TAU-2212 yra stipriai neutralizuojantys, tačiau atsiranda pagal skirtingas B ląstelių vystymosi programas. TAU-2212 neutralizuoja daugumą mutacijų, išskyrus E484K. Todėl darome išvadą, kad, siekiant plataus spektro antivirusinės neutralizacijos, gali būti naudinga derinti mAb, galinčius surišti E484K, pavyzdžiui, TAU-1109, -2303 arba -2310, su TAU-2212", - rašoma tyrimo išvadose.

Apie tai pranešė laikraštis "Times of Israel":

"COVID-19 infekcija gali sukelti sunkią ligą, ir mes žinome, kad antikūnų suteikimas pirmosiomis dienomis po užsikrėtimo gali sustabdyti viruso plitimą", - sakė Freundas.

"Todėl gali būti, kad taikant veiksmingą antikūnų gydymą, mums nereikės kaskart atsiradus naujam variantui skirti stiprinamųjų dozių visai populiacijai", - pridūrė ji.

Pasak Freund, techniniu požiūriu dviejų antikūnų sėkmės priežastis, atrodo, yra ta, kad jie jungiasi prie kitos koronaviruso smaigalio baltymo dalies nei dauguma kitų.

Bendradarbiaudama su doktorantais Maiklu Moru (Michael Mor) ir Ruofanu Lee (Ruofan Lee), ji nustatė visų B imuninės sistemos ląstelių seką iš žmonių, kurie Izraelyje pasveiko nuo originalios COVID padermės, kraujo ir išskyrė devynis antikūnus, kuriuos gamino pacientai.

Dabar du geriausi antikūnai buvo išbandyti prieš įvairius variantus ir prieš visus juos gerai veikė.

"Mūsų duomenimis, pirmojo antikūno TAU-1109 veiksmingumas neutralizuojant Omicron padermę yra 92 proc., o neutralizuojant Delta padermę - 90 proc.", - sakė Freundas.

"Antrasis antikūnas, TAU-2310, neutralizuoja Omicron atmainą 84 proc. efektyvumu, o Delta atmainą - 97 proc. efektyvumu", - pridūrė ji.

Antikūnai pavadinti TAU, nes buvo identifikuoti Tel Avivo universitete.

Norėdama įsitikinti, kad jos laboratorinis darbas atliktas teisingai, Freund nusiuntė antikūnus patikrinti jų veiksmingumą prieš gyvus virusus Kalifornijos universiteto San Diege laboratorinėse kultūrose ir tolesniems tyrimams Bar-Ilano universiteto medicinos fakultete Galilėjoje. Šie tyrimai patvirtino jos išvadas.

Freund teigė, kad antikūnai akivaizdžiai suteikia stiprią apsaugą, nes iš karto po pasveikimo užkerta kelią infekcijai, tačiau vėliau jie susilpnėja ir imunitetas sumažėja. Jos nuomone, todėl logiška investuoti į dirbtinį antikūnų stiprinimą, ir ji tikisi, kad būtent tai pavyks padaryti su jos nustatytais antikūnais.

"Dėl priežasčių, kurių dar iki galo nesuprantame, antikūnų prieš COVID-19 lygis po trijų mėnesių labai sumažėja", - paaiškino ji. "Štai kodėl matome, kad žmonės užsikrečia vėl ir vėl, net ir paskiepyti tris kartus.

Visą tyrimą galite perskaityti čia.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.10.2022 laikas 15:56 Asteroidas, sunaikinęs dinozaurus, sukėlė ir pasaulinį cunamį
Remiantis nauju tyrimu, prieš 66 mln. metų į Žemę atsitrenkęs miesto dydžio asteroidas išnaikino dinozaurus ir sukėlė siaubingą cunamį, kuris nusirito per visą planetą.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau