- 15.09.2022
- 0.0 Reitingas
- 673 Peržiūrų
- Komentarai
Mokslininkai pristatė planus purkšti chemtreilus į Žemės atmosferą, kad "užšaldytų" Šiaurės ir Pietų ašigalius.
Aukštai skrendančiais lėktuvais į atmosferą bus purškiamos mikroskopinės aerozolio dalelės, kurios atspindės saulės šviesą ir atvėsins ledynus.
Per metus reikės 175 000 skrydžių, kurių metu į atmosferą bus išmesta milijonai tonų nuodingų cheminių medžiagų.
Sky.com praneša: Tačiau buvęs Jungtinės Karalystės vyriausiasis mokslininkas palaikė šiuos planus ir sakė "Sky News", kad poliarinis atšilimas šiuo metu yra kritinis, o ledo užšaldymas galėtų sustabdyti pasaulinio vandenyno lygio kilimą.
Naujam tyrimui vadovavo Wake Smith iš Jeilio universiteto Jungtinėse Valstijose.
Jis įspėjo, kad planas bus skirtas svarbiam klimato kaitos simptomui, o ne priežasčiai gydyti.
"Tai aspirinas, o ne penicilinas. Tai nėra dekarbonizacijos pakaitalas", - sakė jis.
Pagal planą 125 karinių degalų papildymo ore tanklaivių flotilė išleistų mikroskopinių sieros dioksido dalelių debesį 43 000 pėdų (13 km) aukštyje ir 60 laipsnių platumoje abiejuose pusrutuliuose, kas maždaug atitinka Šetlando salas šiaurėje ir Folklando salas pietuose.
Dalelės lėtai dreifuotų link ašigalių dėl aukštikalnių vėjų, šiek tiek užtemdydamos Žemės paviršių.
Pavasarį ir vasarą išsiskiriančių šiek tiek daugiau nei 13 mln. tonų dalelių pakaktų, kad poliariniai regionai atvėstų 2C, o vidutinėse platumose atšalimas būtų nuosaikesnis, teigiama moksliniame žurnale "Environmental Research Communications" paskelbtuose tyrimo rezultatuose.
Planas yra prieštaringai vertinamas ne tik dėl to, kad dėl didelio skrydžių skaičiaus (kuris 2021 m. prilygtų daugiau nei dviejų dienų pasauliniam oro eismui) šiltnamio efektą sukeliančios dujos patektų į viršutinius atmosferos sluoksnius, kur jos daro didesnę žalą.
Kiti mokslininkai taip pat atsargiai vertina saulės šešėliavimą, nes tai gali turėti nenumatytų pasekmių, pavyzdžiui, sumažinti pasėlių derlių.
Praėjusiais metais Švedijos šiaurėje iš baliono paleisti daleles buvo atsisakyta po aplinkosaugininkų protestų. Didelio masto išmetimo programai reikėtų tarptautinio susitarimo.
Tačiau mokslininkai teigia, kad tikslinėje išmetimo zonoje gyvena tik 1 proc. žmonių populiacijos. Jie priduria, kad 10 mlrd. svarų sterlingų per metus kainuotų kur kas mažiau nei anglies dioksido surinkimas ar kitos klimato kaitos švelninimo ar prisitaikymo prie jos priemonės.
"Jei kur nors atsipirktų rizikos ir naudos santykis, tai tik ašigaliuose", - sakė S. Smitas.
"Bet koks sąmoningas pasaulinio termostato pasukimas būtų bendras visos žmonijos interesas."
Ašigaliai šyla kelis kartus sparčiau nei vidutiniškai pasaulyje, o šiemet Arktyje ir Antarktidoje užfiksuotos rekordinės karščio bangos.
Jei didžiuliai Grenlandijos ir Vakarų Antarktidos ledo skydai pasieks lūžio tašką (o tai, remiantis dabartinėmis pasaulinio atšilimo prognozėmis, yra tikėtina), jūros lygis pakils keliais metrais.
Seras Davidas Kingas (David King), buvęs vyriausybės vyriausiasis mokslininkas ir Kembridžo universiteto Klimato pataisos centro (CCR) įkūrėjas, "Sky News" sakė, kad norint išsaugoti poliarinį ledą reikia imtis radikalių veiksmų.
"Šiuo metu mes esame čia ir dabar", - sakė jis.
"Idėja - laimėti laiko, kol stipriai ir sparčiai mažinsime šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.
"Tai labai svarbu. Jei ir toliau išmetinėsime šiltnamio efektą sukeliančias dujas dabartiniu tempu, mums bus galas."
CCR direktorius daktaras Šonas Ficdžeraldas (Shaun Fitzgerald) teigė, kad didelį skrydžių skaičių būtų galima pateisinti, jei jais būtų sprendžiama neatidėliotina jūros lygio kilimo problema.
"Naudoti lėktuvus visai nemalonu, tačiau šių šiltnamio efektą sukeliančių dujų poveikis yra ilgalaikis.
"Mes nerimaujame dėl (klimato kaitos) poveikio jau dabar. Tai tikrai neatidėliotina."
CCR savo laboratorijose rengia strategiją, kaip praskaidrinti debesis virš Arkties vandenyno, pasitelkiant laivų flotilę, kuri į atmosferą pumpuos jūros vandenį. Debesys atspindėtų saulės šviesą atgal į kosmosą ir atvėsintų regiono ledą.
CCR remia Jungtinių Tautų moratoriumą bandymams taikyti bet kokias geoinžinerijos priemones plačiu mastu, kol eksperimentais nebus įrodyta, kad jos yra saugios, ir kol nebus sutarta, kad jas būtina naudoti.
P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite. Bepročiai toliau žaidžia su gamta.
Tikroji žeme - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes Paranormal LT Youtube kanale:
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau