- 16.09.2022
- 0.0 Reitingas
- 470 Peržiūros
- Komentarai
Neseniai žurnale "Earth and Planetary Astrophysics" pristatytame tyrime tarptautinė mokslininkų grupė aptaria įvairias misijos į hipotetinę 9-ąją planetą galimybes. Mokslininkai mano, kad erdvėlaivio siuntimas į 9-ąją planetą galėtų duoti mokslinės naudos, panašios į tą, kurią gavo NASA erdvėlaivis "New Horizons", 2015 m. aplankęs Plutoną. Tačiau ar ši planeta iš tikrųjų egzistuoja?
"Šiuo metu sakyčiau, kad yra neįprasta ekstremalių transneptūniškų objektų sankaupa. Nežinome, kas lemia šį telkinį, bet 9-oji planeta atrodo daug žadantis kandidatas", - sakė tyrimo bendraautorė daktarė Manavsi Lingam.
Mokslininkai siūlo keletą misijos variantų, kaip pasiekti 9-ąją planetą. Tai Jupiterio gravitacijos pagalbinė sistema, kuri erdvėlaiviui pagreitinti naudoja Jupiterio arba Saulės gravitacijos šulinį, cheminės raketos, branduoliniai varikliai ir lazerinės burės. Išskyrus lazerines bures, kiekvienam metodui pasiekti 9-ąją planetą reikia nuo 40 iki 100 metų. Tyrėjai apskaičiavo, kad naudodamas lazerines bures erdvėlaivis galėtų pasiekti 9-ąją planetą per 6,5-7 metus.
"Lazerinių burių technologija šiuo metu plėtojama pagal projektą "Breakthrough Starshot", kuriame dalyvauju ir aš ir kuris per pastaruosius 6 metus gerokai patobulino šią technologiją, įskaitant laboratorinius prototipus", - sakė tyrimo bendraautorius daktaras Andrew Hein. - "Nors skrydžio technologija šiuo metu yra koncepcinė, kai kurie technologiniai blokai jau egzistuoja laboratorijoje. Projekto tikslas - paleisti lazerinę burę į kitą žvaigždę. Mažos apimties versiją turėtų būti įmanoma sukurti per artimiausius 10-15 metų, o jos biudžetas turėtų būti mažesnis nei tradicinio kosminio zondo. Sukūrus šią nedidelės apimties versiją, per kelerius metus būtų galima pasiekti 9-ąją planetą. Tačiau sukūrus lazerinį siųstuvą, tokius zondus būtų galima paleisti kas savaitę, o jų kaina būtų šimtus kartų mažesnė nei šiuolaikinių zondų."
Kol kas 9-oji planeta išlieka tik hipotetinė Saulės sistemos narė. Ar laikas, kurio prireiktų, norint ten nuvykti įprastiniais metodais, užkirs kelią galimam apsilankymui šiame taip toli nuo Saulės esančiame objekte?
"Nors manome, kad minimali skrydžio trukmė bus 40-50 metų (neskaitant lazerinių burių), jo trukmė neturėtų mūsų gąsdinti", - pažymėjo Linghamas. - "Voyager" erdvėlaivis veikia maždaug tiek pat laiko ir toliau teikia milžiniškus duomenų kiekius. Siūloma misija į 9-ąją planetą (jei ji egzistuos) ne tik pakeis mūsų supratimą apie išorinę Saulės sistemą, bet ir leis mums ištirti kitus pakeliui esančius objektus, pavyzdžiui, kai kuriais manevrais priartėsime prie Jupiterio ir Saulės, todėl šiuos pasaulius taip pat bus galima ištirti."
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau