Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2022 » Rugsėjo » 16

Mokslininkai svarstė galimybę skristi į hipotetinę 9-ąją planetą

Neseniai žurnale "Earth and Planetary Astrophysics" pristatytame tyrime tarptautinė mokslininkų grupė aptaria įvairias misijos į hipotetinę 9-ąją planetą galimybes. Mokslininkai mano, kad erdvėlaivio siuntimas į 9-ąją planetą galėtų duoti mokslinės naudos, panašios į tą, kurią gavo NASA erdvėlaivis "New Horizons", 2015 m. aplankęs Plutoną. Tačiau ar ši planeta iš tikrųjų egzistuoja?

"Šiuo metu sakyčiau, kad yra neįprasta ekstremalių transneptūniškų objektų sankaupa. Nežinome, kas lemia šį telkinį, bet 9-oji planeta atrodo daug žadantis kandidatas", - sakė tyrimo bendraautorė daktarė Manavsi Lingam.

Mokslininkai siūlo keletą misijos variantų, kaip pasiekti 9-ąją planetą. Tai Jupiterio gravitacijos pagalbinė sistema, kuri erdvėlaiviui pagreitinti naudoja Jupiterio arba Saulės gravitacijos šulinį, cheminės raketos, branduoliniai varikliai ir lazerinės burės. Išskyrus lazerines bures, kiekvienam metodui pasiekti 9-ąją planetą reikia nuo 40 iki 100 metų. Tyrėjai apskaičiavo, kad naudodamas lazerines bures erdvėlaivis galėtų pasiekti 9-ąją planetą per 6,5-7 metus.

"Lazerinių burių technologija šiuo metu plėtojama pagal projektą "Breakthrough Starshot", kuriame dalyvauju ir aš ir kuris per pastaruosius 6 metus gerokai patobulino šią technologiją, įskaitant laboratorinius prototipus", - sakė tyrimo bendraautorius daktaras Andrew Hein. - "Nors skrydžio technologija šiuo metu yra koncepcinė, kai kurie technologiniai blokai jau egzistuoja laboratorijoje. Projekto tikslas - paleisti lazerinę burę į kitą žvaigždę. Mažos apimties versiją turėtų būti įmanoma sukurti per artimiausius 10-15 metų, o jos biudžetas turėtų būti mažesnis nei tradicinio kosminio zondo. Sukūrus šią nedidelės apimties versiją, per kelerius metus būtų galima pasiekti 9-ąją planetą. Tačiau sukūrus lazerinį siųstuvą, tokius zondus būtų galima paleisti kas savaitę, o jų kaina būtų šimtus kartų mažesnė nei šiuolaikinių zondų."

Kol kas 9-oji planeta išlieka tik hipotetinė Saulės sistemos narė. Ar laikas, kurio prireiktų, norint ten nuvykti įprastiniais metodais, užkirs kelią galimam apsilankymui šiame taip toli nuo Saulės esančiame objekte?

"Nors manome, kad minimali skrydžio trukmė bus 40-50 metų (neskaitant lazerinių burių), jo trukmė neturėtų mūsų gąsdinti", - pažymėjo Linghamas. - "Voyager" erdvėlaivis veikia maždaug tiek pat laiko ir toliau teikia milžiniškus duomenų kiekius. Siūloma misija į 9-ąją planetą (jei ji egzistuos) ne tik pakeis mūsų supratimą apie išorinę Saulės sistemą, bet ir leis mums ištirti kitus pakeliui esančius objektus, pavyzdžiui, kai kuriais manevrais priartėsime prie Jupiterio ir Saulės, todėl šiuos pasaulius taip pat bus galima ištirti."

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.10.2022 laikas 18:00 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: spalio 7-9 d. gali įvykti naujas valstybinis terorizmo aktas

Paskutiniame nuotolinio matymo seanse lenkų mėgstamas aiškiaregys Krzysztofas Jaczkowskis didžiąją dalį savo prognozių skyrė Lenkijai ir tik trumpai užsiminė apie padėtį pasaulyje. Visų pirma jis perspėjo, kad spalio mėnesį laukiniai kaip nors pak...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau