Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Rugsėjo » 22

Zelenskis sako JT, kad jo "taikos Ukrainoje formulė" prasideda nuo Rusijos nubaudimo

Trečiadienį kalbėdamas Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos debatuose, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis (Volodymyr Zelensky) pristatė penkių punktų "taikos formulę" tarp jo ir Putino Rusijos.

Pirmuoju žingsniu siekiant užbaigti karą jis įvardijo "nubaudimą" 

Kalbėdamas forume per vaizdo lonką iš Kijevo, V. Zelenskis taip pat "įvardijo ir sugėdino" Baltarusiją, Kubą, Šiaurės Korėją, Eritrėją, Nikaragvą, taip pat Rusiją ir Siriją, kaltindamas jas, kad jos "bijo jo žodžių".

Breitbart praneša: Zelenskis Generalinėje Asamblėjoje karą aptarė remdamasis penkių punktų planu, kuris, jo teigimu, gali būti visuotinai taikomas bet kokiam konfliktui, kad būtų pasiekta taika. Prieš atskleisdamas planą, jis primygtinai tvirtino tiems, kurie ragina Ukrainą ir Rusiją bandyti derėtis, kad diplomatijos laikas baigėsi ir kad derybos iš tiesų buvo bandytos, bet žlugo.

"Vien nuo mano pirmininkavimo pradžios iki šių metų vasario 24 d. surengėme 88 derybų raundus įvairiais formatais, kad užkirstume kelią šiam karui", - priminė jis.

V. Zelenskis teigė, kad jo taikos planui įgyvendinti būtinai reikės iš esmės reformuoti Jungtines Tautas, vėliau suabejojo nuolatinių vietų Saugumo Taryboje nesąžiningoms valstybėms, tokioms kaip Rusija, logika ir JT agentūrų bejėgiškumu.

"Pateiksiu formulę, kuri gali veikti ne tik mums, bet ir visiems, kurie gali atsidurti panašiose aplinkybėse kaip mes", - sakė jis. "Tai formulė, pagal kurią baudžiama už nusikaltimus, saugoma gyvybė, atkuriamas saugumas ir teritorinis vientisumas, garantuojamas saugumas ir suteikiamas ryžtas. Yra penkios būtinos taikos sąlygos."

Bausmė, kaip jis pažymėjo, buvo pirmasis jo plano, kaip užbaigti karus, žingsnis.

V. Zelenskis paragino taikyti Rusijai visuotines sankcijas, pradedant draudimu Rusijos turistams atvykti į laisvąsias valstybes ir baigiant draudimu Rusijai dalyvauti tarptautiniuose forumuose, pavyzdžiui, Saugumo Taryboje, taip pat įtraukiant komercines sankcijas, kad būtų nuskurdinta Rusijos ekonomika.

"Prekybos ir santykių su agresoriumi blokavimas yra taikos formulės dalis. Visa tai yra bausmė. Kol agresorius dalyvauja priimant sprendimus tarptautinėse organizacijose, jis turi būti nuo jų izoliuotas - bent jau tol, kol agresija tęsiasi", - teigė V. Zelenskis. "Atsisakykite balsavimo teisės. Atimti delegavimo teises. Atimti veto teisę - jei jis yra JT Saugumo Tarybos narys".

"Valstybės agresorės piliečiams neturėtų būti leidžiama mėgautis turizmu ar apsipirkinėti taiką vertinančiųjų teritorijoje, bet jie turėtų būti skatinami taikant vizų apribojimus kovoti su savo valstybės agresija", - tęsė jis. "Bausti už blogio kurstymą. Turėtų būti sukurtas specialusis tribunolas, kuris nubaustų Rusiją už agresijos prieš mūsų valstybę nusikaltimą. Tai taps signalu visiems "būsimiems" agresoriams, kad jie turi vertinti taiką arba būti patraukti pasaulio atsakomybėn."

Kiti keturi Zelenskio pateikti taikos elementai - gyvybės apsauga, "saugumo ir teritorinio vientisumo atkūrimas", "saugumo garantijos" ir "ryžtas" - siūlė ne tokias konkrečias veiksmų kryptis kitoms valstybėms. Zelenskis ragino kitas valstybes įtraukti Rusiją į terorizmo rėmėjų sąrašą dėl jos karo ir siekti karinių sutarčių su Ukraina, kurios atgrasytų Rusiją nuo tolesnių veiksmų - nors jis neįvardijo narystės NATO kaip konkretaus siekio.

Baigdamas Zelenskis pasmerkė ne tik Rusijos sąjungininkus, bet ir šalis, kurios nusprendė neremti nė vienos pusės.

"Tie, kurie kalba apie neutralumą, kai puolamos žmogiškosios vertybės ir taika, turi omenyje ką kita. Jie kalba apie abejingumą - kiekvienas už save", - sakė Ukrainos prezidentas. "Štai ką jie sako. Jie apsimeta, kad domisi vieni kitų problemomis. Jie rūpinasi vieni kitais formaliai. Jie simpatizuoja tik dėl protokolo. Ir todėl jie apsimeta, kad ką nors gina, bet iš tikrųjų gina tik savo asmeninius interesus".

"Štai kas sukuria sąlygas karui. Būtent tai reikia ištaisyti, kad būtų sukurtos sąlygos taikai", - užbaigė jis.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.10.2022 laikas 21:30 Visatos signalas, kad žmogus jums netinka
Yra toks nemalonus žodis kaip "tolerantiškas". Tai žmogus, kuris yra spardomas, žeminamas, kartais net atvirai šluostomas kojomis. Jis viską toleruoja, prisiima visą kaltę, stengiasi gerinti santykius. Ir jis netgi gali sumokėti savo pinigus, kad išs...

Skaityti daugiau

05.10.2022 laikas 21:15 Kaip ir kodėl renkamės savo artimuosius?

"Žmonės dera tarpusavyje kaip dėlionės - kai vienas turi iškilimą, kitas - iškilimą. Iš visų gyvenime sutiktų žmonių kai kurie palieka mus abejingus, o kai kuriuos beprotiškai įsimylime. Vienus žmones praleidžiame ramiai, o nuo kitų negalime ...

Skaityti daugiau

05.10.2022 laikas 18:36 Škotija tiria "paslaptingą" naujagimių mirčių šuolį po "Jab" diegimo
Škotijos sveikatos priežiūros institucijos pradėjo oficialų tyrimą dėl didžiulio naujagimių mirčių skaičiaus padidėjimo po to, kai buvo pradėtas taikyti COVID skiepas.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau