Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Rugsėjo » 26

Bananai, "paskiepyti" nuo grybelinės infekcijos

Užkrėstų bananų apžiūra / © bananalink.org.uk

Grybas Fusarium sukelia bananų ir daugelio kitų augalų infekciją, kuri tebėra didelė žemės ūkio problema. Siekdami ištirti augalų apsaugos nuo šios infekcijos mechanizmus, mokslininkai bananus užkrėtė nepatogenine grybelio atmaina ir tai padidino jų atsparumą.

Daugelis Fusarium (Fusarium sp.) genties grybų yra pavojingų gyvūnų ir augalų infekcijų priežastis. Augalų organizmai, įskaitant įvairius augalus - nuo javų iki saulėgrąžų ir net bananų, suserga vadinamuoju Fusarium vytimui, kuris gali labai pakenkti pasėliams ir augalams.

Šis grybas ypač pavojingas bananų plantacijoms. Praėjusiame šimtmetyje fuzariozės epidemija kėlė grėsmę bananų, kaip žemės ūkio augalų, egzistavimui pasauliniu mastu.

Be kita ko, buvo atsisakyta auginti Gros Michel veislę, kuri buvo laikoma geresnio skonio nei Cavendish veislė, paplitusi po "bananų pandemijos". Šiuo metu tokios veislės sudaro daugiau kaip pusę bananų produkcijos ir 95 proc. bananų eksporto.

Tačiau fuzariozė tuo neapsiribojo: pastaraisiais dešimtmečiais ji, tiksliau, jos Tropical Race 4 (TR4) padermė, išmoko užkrėsti anksčiau imuninius Cavendish bananus. Nacionalinės mokslų akademijos leidinyje "Proceedings of the National Academy of Sciences" paskelbto naujo straipsnio autoriai yra susirūpinę.

Norėdami ištirti atsparumo mechanizmus, jie bananus inokuliavo (t. y. užkrėtė) grybo paderme, kuri nesukelia infekcijų. Po to šie augalai ir kontrolinė grupė buvo paveikti Fusarium sp. Iš anksto apdorotuose, "inokuliuotuose" bananuose ligos požymiai pasireiškė tik 20 % atvejų, o kontrolinėje grupėje - daugiau nei pusėje.

Jei infekcijos eiliškumas buvo pakeistas (pirmiausia patogeninis štamas, paskui nepatogeninis), apsauginis poveikis išnyko.

Mokslininkai nustatė, kad dirvožemio sudėties pokyčiai tam įtakos neturėjo. Jie taip pat atkreipė dėmesį į tai, kaip pasikeitė bananų genų raiška eksperimentinio užkrėtimo metu.

Deja, šis metodas nėra tinkamas naudoti laukuose ar pramoniniu mastu. Kita vertus, rezultatai leidžia geriau suprasti, kas lemia vienų augalų atsparumą Fusarium vytimui ir kas lemia kitų augalų jautrumą Fusarium vytimui.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 19:41 Pasipiktinimas, kai Jungtinės Karalystės "Citizens Advice" liepia darbuotojams nešioti lyties įvardžių ženklelius
Jungtinės Karalystės tarnyba "Citizens Advice" susidūrė su darbuotojų pasipiktinimu po to, kai jiems buvo nurodyta nešioti ženklelius su lyties įvardžiu.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau