Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Rugsėjo » 28

Kinijoje rasta reta 3000 metų senumo auksinė laidojimo kaukė

Laikraštis "South China Morning Post" pranešė apie unikalų radinį, kurį padarė Kinijos archeologai, iš senovės kinų aristokrato kapo ištraukę daugiau kaip 3000 metų senumo auksinę laidotuvių kaukę.

Kaukė atkartojo žmogaus veido bruožus ir galėjo visiškai uždengti suaugusio žmogaus veidą, tačiau ji buvo pritvirtinta prie medinio stulpo arba manekeno, o ne prie tikro lavono. Tokios kaukės ir kiti aukso dirbiniai yra gana paplitę Kinijoje, tačiau labai reti Šangų dinastijos kapavietėse.

Mokslininkai mano, kad kaukė galėjo simbolizuoti mirusiojo "negendantį auksinį kūną" ir greičiausiai buvo skirta sielos vientisumui išsaugoti.

istorija, archeologija

Šis radinys buvo rastas neseniai atrastoje Zhengzhou kapavietėje, kuri užima daugiau nei 10 000 kvadratinių metrų plotą ir gali padėti atskleisti paslaptingos Šangų dinastijos istoriją. Kaukė priklauso labai ankstyvam Kinijos istorijos laikotarpiui, todėl gali pakeisti daugelį nusistovėjusių nuostatų.

Kapavietėje rasta daugiau kaip 200 kitų dirbinių, įskaitant puošnius nefrito ir bronzos kirvius ir durklus, taip pat vyno indus, taures ir rūkymo pypkes. Archeologai taip pat rado turkio inkrustacijų ir kriauklių monetų.
 

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau