Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Spalio » 16

Nyderlandų mokyklose vaikams pradėta tiekti sliekus ir vabalus, kad būtų kovojama su visuotiniu atšilimu

Siekdamos sumažinti mėsos vartojimą, Nyderlandų mokyklos priverstinai maitina vaikus miltiniais sliekais ir vabalais.

Pagal WEF "Didžiojo persitvarkymo" darbotvarkę žmonės skatinami valgyti sintetinę mėsą, nes vabalai "sunaudoja mažiau išteklių nei tradiciniai gyvuliai".

"Gyvulininkystė visame pasaulyje yra atsakinga už maždaug 14,5 proc. visų šiltnamio efektą sukeliančių dujų, išmetamų dėl žmogaus veiklos. Žemės poreikis - ganant gyvulius ar auginant javus gyvuliams šerti - yra "vienintelis didžiausias miškų kirtimo veiksnys, turintis didelių pasekmių biologinės įvairovės nykimui", - teigiama WEF dokumente.

Thegatewaypundit.com praneša: Europos Sąjunga maiste naudos miltinius sliekus, valgomus sveikus arba miltelių pavidalo.  Europos Sąjunga (ES) nusprendė, kad vabalo Tenebrio molitor lervos stadija - miltinis sliekas - yra saugi žmonėms valgyti, ir netrukus ji bus pateikta rinkai kaip "naujas maisto produktas", - teigė WEF.

Liepos mėnesį JAV visuomeninis transliuotojas prisijungė prie globalistų ir paragino amerikiečius valgyti "skanius" vabzdžius ir vabalus, kad padėtų kovoti su visuotiniu atšilimu.

O dabar tai...

Nyderlandų mokyklose vaikams patiekiami miltiniai sliekai ir vabzdžiai. Jie nori, kad jie priprastų valgyti vabalus.

Šie žmonės yra pikti.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 19:41 Pasipiktinimas, kai Jungtinės Karalystės "Citizens Advice" liepia darbuotojams nešioti lyties įvardžių ženklelius
Jungtinės Karalystės tarnyba "Citizens Advice" susidūrė su darbuotojų pasipiktinimu po to, kai jiems buvo nurodyta nešioti ženklelius su lyties įvardžiu.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:44 10 dalykų, kuriuos reikia žinoti, jei nusprendėte atleisti neištikimybę
Niekada nemaniau, kad galėčiau susigrąžinti neištikimą vyrą. Visada norėjau būti stipri moteris, galinti pastovėti už save ir išvaryti neištikimą vyrą pro duris. Bet tada atleidau savo buvusiajam, kai jis mane apgavo. Ši patirtis mane daug ko išmokė,...

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau