Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Lapkričio » 7

Baltieji rūmai surengė slaptus pokalbius su Putino padėjėjais, kad užkirstų kelią JAV ir Rusijos karui

Pranešama, kad Baltieji rūmai vedė slaptą užkulisinį dialogą su Kremliumi dėl karo Ukrainoje, sekmadienį atskleidė "The Wall Street Journal", remdamasis neįvardytais JAV ir sąjungininkų pareigūnais. Nacionalinio saugumo patarėjas Džeikas Sulivanas pastaraisiais mėnesiais vadovavo slaptoms deryboms su aukšto rango Rusijos pareigūnais, kurių tikslas esą buvo sumažinti riziką, kad abi branduolinių ginklų turinčios supervalstybės gali įsivelti į tiesioginį platesnio masto konfliktą. 

"Pareigūnai sakė, kad JAV patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džeikas Sulivanas (Jake Sullivan) palaikė ryšius su V. Putino patarėju užsienio politikos klausimais Jurijumi Ušakovu. P. Sullivanas taip pat kalbėjosi su savo tiesioginiu kolega Rusijos vyriausybėje Nikolajumi Patruševu, pridūrė pareigūnai", - teigia WSJ.

Baltieji rūmai surengė slaptus pokalbius su Putino padėjėjais

Paveikslėlyje: Džordžtauno universitetas / Naujojo Amerikos saugumo centras

"Buvo siekiama apsisaugoti nuo eskalacijos pavojaus ir išlaikyti atvirus ryšių kanalus, o ne aptarti karo Ukrainoje sureguliavimą, sakė pareigūnai."

Sullivano ir aukščiausių Rusijos pareigūnų pokalbiai viešai nebuvo atskleisti nuo kovo mėn. Reaguodama į WSJ straipsnį, Bideno administracija nei patvirtino, nei paneigė teiginių apie slaptus abiejų šalių kontaktus, o Nacionalinio saugumo tarybos atstovė Adrienne Watson, paklausta, ar Sullivanas dalyvavo pokalbiuose, sekmadienio vakaro pareiškime atsakė: "Žmonės tvirtina daug ką".

Toliau pranešime pažymima: "Keli JAV pareigūnai sakė, kad ponas Sullivanas administracijoje yra žinomas kaip asmuo, siekiantis užmegzti ryšius su Rusija, nors kiti aukščiausio lygio politikai mano, kad derybos dabartinėje diplomatinėje ir karinėje aplinkoje nebūtų vaisingos."

Ataskaitoje nenurodoma, ar tariami telefoniniai pokalbiai buvo teigiami, ar dėl jų sumažėjo įtampa Vašingtono požiūriu, taip pat nėra tiksliai žinoma, kada jie vyko. JAV ir Maskvos santykiai po vasario 24 d. invazijos į Ukrainą pasiekė istoriškai žemiausią lygį - abiejų šalių aukščiausi diplomatai, valstybės sekretorius Antonijus Blinkenas ir jo kolega iš Rusijos Sergejus Lavrovas, kalbėjosi tik vieną kartą (bent vienas viešai atskleistas pokalbis) - jo metu daugiausia dėmesio buvo skiriama galimam apsikeitimui belaisviais. 

Prezidentas J. Bidenas spalio pradžioje duodamas interviu žiniasklaidai tarsi užtrenkė duris derybų su V. Putinu galimybei, tuo metu sakydamas: "Žiūrėkite, aš neketinu su juo susitikti. Bet, pavyzdžiui, jei jis ateitų pas mane per G20 susitikimą ir pasakytų, kad noriu pasikalbėti apie Grinerio paleidimą, aš su juo susitikčiau. Turiu omenyje, tai priklausytų nuo to", - aiškino jis.

Baltieji rūmai surengė slaptus pokalbius su Putino padėjėjais

Kairėje: prezidento padėjėjas užsienio reikalams Jurijus Ušakovas,

Naujųjų WSJ atskleidimų laikas įdomus, atsižvelgiant į tai, kad pranešimas pasirodė kitą dieną po to, kai "The Washington post" pranešė, kad Baltieji rūmai dabar privačiai ragina Ukrainos vyriausybę parodyti atvirumą deryboms su Rusija. Šeštadienio pranešime minimi JAV pareigūnai teigia, kad atšiaurios žiemos pradžia ir tai, kad Ukrainoje jau dabar dėl Rusijos atakų prieš energetikos tinklus vyksta avariniai elektros energijos tiekimo nutraukimai, gali paskatinti V. Zelenskį pradėti derybas dėl paliaubų. 

JAV pareigūnai mano, kad Kijevas "bando užsitikrinti kuo daugiau karinių laimėjimų iki žiemos, kai gali atsirasti galimybė diplomatijai". Tačiau, Rusijos požiūriu, precedento neturintis JAV ir Vakarų ginklų, įskaitant vis pažangesnes ir ilgesnio nuotolio raketų sistemas, tiekimas Ukrainos pajėgoms taip pat padarė diplomatiją beveik neįmanomą ir padidino tiesioginės konfrontacijos su NATO riziką. Tačiau ar dabar yra vilties, kad horizonte pasirodys naujos derybos dėl paliaubų?

Šaltinis su nuorodomis: Planet-Today.com pasaulio naujienos.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau