Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2022 » Lapkričio » 13

Pakartotinės COVID-19 infekcijos didina rimtų sveikatos problemų tikimybę

Žmonėms, kurie sirgo COVID-19 daugiau nei vieną kartą, du ar tris kartus išauga tikimybė turėti įvairių rimtų sveikatos problemų, palyginti su tais, kurie sirgo tik vieną kartą, rodo ketvirtadienį paskelbto pirmo didelio tyrimo rezultatai.

Daugkartinių užsikrėtimo atvejų padaugėjo, nes pandemija tęsiasi, o virusas mutuoja į naujas atmainas, tačiau ilgalaikis pakartotinio užsikrėtimo poveikis sveikatai kol kas nėra aiškus.

JAV mokslininkai teigė, kad jų naujasis tyrimas, paskelbtas žurnale „Nature Medicine“, yra pirmasis, kuriame nagrinėjama, kaip pakartotinis užsikrėtimas didina sveikatos sutrikimų riziką po ūmių ligos atvejų ir ilgojo COVID-19.

Tyrėjai analizavo 5,8 mln. žmonių nuasmenintus medicininius įrašus iš JAV Veteranų reikalų departamento nacionalinės sveikatos priežiūros duomenų bazės.

Daugiau nei 443 tūkst. žmonių bent kartą turėjo teigiamą COVID-19 testą nuo 2020 metų kovo 1 dienos iki šių metų balandžio.

Beveik 41 tūkst. žmonių iš šios grupės sirgo COVID-19 daugiau nei vieną kartą. Daugiau nei 93 proc. iš jų buvo užsikrėtę du kartus, 6 proc. – tris, o beveik 1 proc. –keturis. Likę 5,3 mln. niekada nesirgo koronavirusine infekcija.

Mokslininkai, palyginę skirtingų grupių asmenų sveikatos būklę, nustatė, kad „pakartotinai užsikrėtusiems žmonėms padidėja įvairių nepalankių sveikatos problemų rizika“, – AFP sakė Vašingtono universiteto Sent Luise epidemiologas ir tyrimo vadovas Ziyadas Al Aly.

Pakartotinai užsikrėtusiems žmonėms du kartus išaugo pirmalaikės mirties tikimybė ir tris kartus – hospitalizacijos dėl ligos poreikis, nei tiems, kurie nebuvo užsikrėtę pakartotinai, parodė tyrimas. Taip pat daugiau nei tris kartus dažniau jiems pasireiškė širdies ir plaučių problemos.

Pakartotinė infekcija taip pat prisideda prie smegenų, inkstų ligų ir diabeto, teigiama tyrime. Be to, tokių sveikatos problemų pavojus gali didėti su kiekvienu užsikrėtimu.

Artėjant galimam COVID-19 pakilimui kalėdinių atostogų metu Z. Al Aly paragino žmones dėvėti kaukes ir taip saugotis. Taip pat jis paragino valdžios institucijas dėti daugiau pastangų stabdant COVID-19 plitimą.

„Pakartotinis užsikrėtimas vyksta dėl to, kad dabartinė mūsų vakcinų strategija neužkerta kelio infekcijos perdavimui, – sakė jis. – Manau, kad pakartotinės infekcijos tęsis tol, kol neturėsime vakcinų, kurios blokuotų perdavimą, užtikrintų ilgalaikę apsaugą ir būtų veiksmingos nuo įvairių atmainų“.

Autoriai pažymėjo, kad tyrimas turėjo apribojimą – dauguma dalyvių veteranų buvo vyresnio amžiaus baltaodžiai vyrai.

Živilė Aleškaitienė, Elta

Už pateiktą lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://www.respublika.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau