Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Medicina » 2022 » Lapkričio » 13

Pakartotinės COVID-19 infekcijos didina rimtų sveikatos problemų tikimybę

Žmonėms, kurie sirgo COVID-19 daugiau nei vieną kartą, du ar tris kartus išauga tikimybė turėti įvairių rimtų sveikatos problemų, palyginti su tais, kurie sirgo tik vieną kartą, rodo ketvirtadienį paskelbto pirmo didelio tyrimo rezultatai.

Daugkartinių užsikrėtimo atvejų padaugėjo, nes pandemija tęsiasi, o virusas mutuoja į naujas atmainas, tačiau ilgalaikis pakartotinio užsikrėtimo poveikis sveikatai kol kas nėra aiškus.

JAV mokslininkai teigė, kad jų naujasis tyrimas, paskelbtas žurnale „Nature Medicine“, yra pirmasis, kuriame nagrinėjama, kaip pakartotinis užsikrėtimas didina sveikatos sutrikimų riziką po ūmių ligos atvejų ir ilgojo COVID-19.

Tyrėjai analizavo 5,8 mln. žmonių nuasmenintus medicininius įrašus iš JAV Veteranų reikalų departamento nacionalinės sveikatos priežiūros duomenų bazės.

Daugiau nei 443 tūkst. žmonių bent kartą turėjo teigiamą COVID-19 testą nuo 2020 metų kovo 1 dienos iki šių metų balandžio.

Beveik 41 tūkst. žmonių iš šios grupės sirgo COVID-19 daugiau nei vieną kartą. Daugiau nei 93 proc. iš jų buvo užsikrėtę du kartus, 6 proc. – tris, o beveik 1 proc. –keturis. Likę 5,3 mln. niekada nesirgo koronavirusine infekcija.

Mokslininkai, palyginę skirtingų grupių asmenų sveikatos būklę, nustatė, kad „pakartotinai užsikrėtusiems žmonėms padidėja įvairių nepalankių sveikatos problemų rizika“, – AFP sakė Vašingtono universiteto Sent Luise epidemiologas ir tyrimo vadovas Ziyadas Al Aly.

Pakartotinai užsikrėtusiems žmonėms du kartus išaugo pirmalaikės mirties tikimybė ir tris kartus – hospitalizacijos dėl ligos poreikis, nei tiems, kurie nebuvo užsikrėtę pakartotinai, parodė tyrimas. Taip pat daugiau nei tris kartus dažniau jiems pasireiškė širdies ir plaučių problemos.

Pakartotinė infekcija taip pat prisideda prie smegenų, inkstų ligų ir diabeto, teigiama tyrime. Be to, tokių sveikatos problemų pavojus gali didėti su kiekvienu užsikrėtimu.

Artėjant galimam COVID-19 pakilimui kalėdinių atostogų metu Z. Al Aly paragino žmones dėvėti kaukes ir taip saugotis. Taip pat jis paragino valdžios institucijas dėti daugiau pastangų stabdant COVID-19 plitimą.

„Pakartotinis užsikrėtimas vyksta dėl to, kad dabartinė mūsų vakcinų strategija neužkerta kelio infekcijos perdavimui, – sakė jis. – Manau, kad pakartotinės infekcijos tęsis tol, kol neturėsime vakcinų, kurios blokuotų perdavimą, užtikrintų ilgalaikę apsaugą ir būtų veiksmingos nuo įvairių atmainų“.

Autoriai pažymėjo, kad tyrimas turėjo apribojimą – dauguma dalyvių veteranų buvo vyresnio amžiaus baltaodžiai vyrai.

Živilė Aleškaitienė, Elta

Už pateiktą lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://www.respublika.lt/

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-05-29 laikas 22:10 Receptai Gaivus ir labai skanus Citrininis pyragas
Senai atrastas, užmirštas ir vėl atrastas. Gaivus ir labai skanus. Leiskite visiškai atvėsti. Jei turite konditerinį degiklį, apibarstykite pyragą cukraus pudra ir padeginkite.

Skaityti daugiau

2017-12-14 laikas 15:35 Receptai Šlapimą varantis nuoviras (beržo, dirvinio)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Inkstus. Ingredientai: beržo lapų, dirvinio asiūklio.

Skaityti daugiau

2020-03-04 laikas 18:58 Receptai Avižiniai krepšeliai su šokolado ir braškių uogienės įdaru (video)
Braškes, kartu su cukrumi ir citrinų sultimis, kaitinkite puode. Trinkite ir maišykite, kol masė sutirštės. Paruoštą džemą atidėkite į šalį, kad atvėstų. Paruoškite šokolado įdarą. Grietinėlę pakaitinkite ir supilkite ant smulkint...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau