Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Lapkričio » 18

G20 šalių vadovai paskelbė bendrą deklaraciją, kuria skatinamas pasaulinis sveikatos pasas, kad būtų ‘palengvintos tarptautinės kelionės’

2022 m. lapkričio 15-16 d. dvidešimties valstybių grupė (G20) susitiko Nusa Dua, Balyje, Indonezijoje, į septynioliktąjį metinį aukščiausiojo lygio susitikimą, kurio tema - "Atsigauti kartu, atsigauti stipriau".

G 20 - tai didžiausių pasaulio ekonomikų aukščiausiojo lygio susitikimas. Jo nariai sukuria daugiau kaip 80 % pasaulio bendrojo vidaus produkto, 75 % pasaulio prekybos ir 60 % visų pasaulio gyventojų.

G20 sudaro 19 šalių ir Europos Sąjunga. 19 šalių yra Argentina, Australija, Brazilija, Kanada, Kinija, Vokietija, Prancūzija, Indija, Indonezija, Italija, Japonija, Korėjos Respublika, Meksika, Pietų Afrika, Rusijos Federacija, Saudo Arabija, Turkija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir JAV.

Trečiadienį aukščiausiojo lygio susitikimo pabaigoje G20 šalių vadovai paskelbė bendrą deklaraciją, kurioje pasisakė už visuotinį skiepijimo įrodymo standartą tarptautinėms kelionėms ir paragino sukurti "pasaulinius skaitmeninės sveikatos tinklus, kad būtų sustiprinta prevencija ir reagavimas į būsimas pandemijas".

Deklaracija paskelbta po to, kai Indonezijos sveikatos apsaugos ministras Budi Gunadi Sadikinas (Budi Gunadi Sadikin) per Balio (Indonezija) vykusį G20 aukščiausiojo lygio susitikimą pasisakė už pasaulinį skaitmeninį sveikatos sertifikatą.

Kalbėdamas susirinkusiems, B. Sadikinas sakė: "Turėkime PSO pripažintą skaitmeninės sveikatos sertifikatą. Jei buvote paskiepytas ar tinkamai patikrintas, galėsite judėti. Taigi kitos pandemijos atveju, užuot šimtu procentų sustabdę žmonių judėjimą, kuris [sužlugdytų] pasaulio ekonomiką, vis tiek galite užtikrinti tam tikrą žmonių judėjimą."

A. Sadikinas tęsė, kad G20 šalys ir Indonezija pasiekė susitarimą dėl šio skaitmeninio sertifikato, naudojančio PSO standartus.

Vaizdo įrašą žiūrėkite toliau:

Pasibaigus aukščiausiojo lygio susitikimui surengtoje spaudos konferencijoje Indonezijos prezidentas ir G20 šeimininkas Joko Widodo (Joko Widodo) sakė, kad "pasaulio lyderiai susitarė dėl deklaracijos turinio".

G20 vadovų deklaracijos Balyje 23 punkte teigiama:

Pripažįstame, kad reikia stiprinti vietos ir regioninius sveikatos produktų gamybos pajėgumus ir bendradarbiavimą, taip pat tvarius pasaulinius ir regioninius mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros tinklus, siekiant sudaryti geresnes galimybes gauti vakcinų, terapijos ir diagnostikos priemonių (VTD) visame pasaulyje, ypač besivystančiose šalyse, ir pabrėžiame viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės, technologijų perdavimo ir dalijimosi žiniomis savanoriškomis ir abipusiai sutartomis sąlygomis svarbą.

Remiame PSO mRNA vakcinų technologijų perdavimo centrą, taip pat visus jo filialus visuose pasaulio regionuose, siekdami savanoriškai ir abipusiu susitarimu dalytis technologijomis ir techninėmis žiniomis. Pritariame bendriems moksliniams tyrimams ir bendrai vakcinų gamybai, įskaitant glaudesnį besivystančių šalių bendradarbiavimą.

Pripažįstame bendrų techninių standartų ir patikros metodų svarbą pagal IHR (2005 m.), kad būtų sudarytos palankesnės sąlygos sklandžioms tarptautinėms kelionėms, sąveikai ir skaitmeninių sprendimų bei neskaitmeninių sprendimų, įskaitant skiepų įrodymą, pripažinimui. Palaikome nuolatinį tarptautinį dialogą ir bendradarbiavimą kuriant patikimus pasaulinius skaitmeninius sveikatos tinklus, kurie būtų dalis pastangų stiprinti prevenciją ir reagavimą į būsimas pandemijas ir kurie turėtų pasinaudoti esamų standartų ir skaitmeninių COVID-19 sertifikatų sėkme ir jais remtis.

Deklaracijoje per Europos Sąjungos Tarybą vadovai taip pat aptarė šiuos klausimus:

Maisto ir energijos tiekimo saugumą

Vadovai aptarė Rusijos karo Ukrainoje poveikį pasaulio ekonomikai.

Jie pakartojo savo nacionalines pozicijas, išreikštas kituose forumuose, įskaitant JT Saugumo Tarybą, ir JT Generalinės Asamblėjos rezoliuciją, kurioje griežčiausiai smerkiama Rusijos agresija prieš Ukrainą ir reikalaujama ją visiškai ir besąlygiškai išvesti iš Ukrainos teritorijos.

Klimatas ir biologinė įvairovė

Vadovai dar kartą patvirtino savo tvirtus įsipareigojimus kovoti su klimato kaita stiprinant visapusišką ir veiksmingą Paryžiaus susitarimo ir jo tikslo dėl temperatūros įgyvendinimą.

Sveikata

Vadovai taip pat pareiškė savo nuolatinį įsipareigojimą skatinti sveiką ir tvarų atsigavimą, kuriuo siekiama užtikrinti ir išlaikyti visuotinę sveikatos apsaugą.

Jie palankiai įvertino naujo finansinio tarpinio fondo, skirto pandemijų prevencijai, pasirengimui ir reagavimui į jas (Pandemijų fondas), kurio šeimininkas yra Pasaulio bankas, įsteigimą.

Skaitmeninė transformacija

Vadovai pripažino skaitmeninės transformacijos svarbą siekiant darnaus vystymosi tikslų.

Visą G20 vadovų deklaraciją Balyje galite perskaityti čia.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau