Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2022 » Lapkričio » 23

Per pastaruosius 45 metus vyrų spermatozoidų skaičius pasaulyje sumažėjo 60 proc: Tyrimas

Lapkričio 15 d. žurnale "Human Reproduction Update" paskelbtame tyrime teigiama, kad per pastaruosius 45 metus spermatozoidų skaičius pasaulyje sumažėjo perpus.

Tyrimą atliko tarptautinė mokslininkų grupė, vadovaujama Jeruzalės Hebrajų universiteto Hadasos Brauno visuomenės sveikatos mokyklos profesoriaus Hagajaus Levino (Hagai Levine).

Jie siekė ištirti visų žemynų vyrų spermos kiekio tendencijas ir išanalizavo 223 tyrimus, pagrįstus spermos mėginiais, paimtais iš daugiau kaip 57 000 vyrų 53 šalyse, įskaitant Jungtines Amerikos Valstijas, Europą ir Australiją, nuo 1973 iki 2018 metų.

Anksčiau 2017 m. tos pačios tyrėjų grupės atliktame tyrime buvo apžvelgti Šiaurės Amerikos, Europos, Australijos ir Naujosios Zelandijos spermatozoidų skaičiaus duomenys. Naujojoje analizėje ši apžvalga atnaujinta ir pirmą kartą įtraukti Centrinės ir Pietų Amerikos, Azijos ir Afrikos duomenys.

Naujausiame tyrime mokslininkai nustatė, kad per tą laikotarpį spermatozoidų skaičius "pastebimai sumažėjo".

Tiksliau, mokslininkai nustatė, kad Pietų Amerikos, Azijos ir Afrikos vyrų bendras spermatozoidų skaičiaus ir koncentracijos sumažėjimas buvo panašus į anksčiau jų tyrime pastebėtą Europoje, Šiaurės Amerikoje ir Australijoje koncentruotų spermatozoidų sumažėjimą.

Spermatozoidų skaičius sumažėjo daugiau kaip 62 proc.

Apskritai rezultatai parodė, kad 1973-2018 m. vidutinis spermatozoidų skaičius visų žemynų vyrams sumažėjo 51,6 proc. ir nuo 1973 iki 2018 m. sumažėjo vidutiniškai 1,2 proc. per metus - nuo apytikriai 101,2 mln. mililitre iki 49 mln. mililitre.

Bendras spermatozoidų skaičius per tą patį laikotarpį sumažėjo 62,3 proc.

Mayo klinikos duomenimis, laikoma, kad vyrų spermatozoidų skaičius yra mažas, jei jie turi mažiau nei 15 mln. spermatozoidų mililitre arba mažiau nei 39 mln. spermatozoidų iš viso ejakuliate.

Be to, jie nustatė, kad 2000 m. duomenimis, spermatozoidų koncentracija per metus mažėjo daugiau kaip 2,6 proc., t. y. dvigubai daugiau, palyginti su ankstesniu 1,16 proc. metiniu mažėjimu nuo 1972 m.

Mokslininkai teigė, kad "žymus ir nuolatinis spermatozoidų mažėjimas dabar pripažįstamas kaip didelė visuomenės sveikatos problema" ir kad siekiant užkirsti kelią tolesniems vyrų reprodukcinės sveikatos sutrikimams, skubiai reikalingi tolesni tyrimai, siekiant išsiaiškinti mažėjimo priežastis.

"Tikimės, kad čia pateikti nauji įrodymai sulauks ne tik gydytojų ir mokslininkų, bet ir sprendimus priimančių asmenų bei plačiosios visuomenės dėmesio", - rašė tyrėjai.

Į tyrimą nebuvo įtraukti vyrai, kurie sirgo nevaisingumu.

Tačiau mokslininkai atkreipė dėmesį į savo tyrimo apribojimus, įskaitant tai, kaip buvo renkami ir pateikiami duomenys, nes laikui bėgant spermos skaičiavimo standartai ir metodai labai keitėsi. Todėl naujausius spermatozoidų skaičiavimus sunkiau palyginti su istoriniais duomenimis. Be to, tyrėjai pažymėjo, kad visiškai pašalinti visų atrankos ir (arba) verbavimo paklaidų neįmanoma, nes jie negalėjo atsitiktinai surinkti spermos mėginių.

Ne priežastis panikai

"Manau, kad tai dar vienas signalas, jog kažkas negerai su Žemės rutuliu ir kad turime kažką daryti. Taigi, taip, manau, kad tai krizė, kurią [turėtume] geriau spręsti dabar, kol ji nepasiekė kritinio taško, kurio gali nepavykti atstatyti", - "The Guardian" sakė pagrindinis tyrimo autorius Levine'as.

Daugiau skaitykite čia...

Autorius: Katabella Roberts per "The Epoch Times" (paryškinta mūsų),

(Shutterstock/koya979)

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
30.11.2022 laikas 14:52 Kokiems pastatams ir kada reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas?
Energinio naudingumo sertifikatas – ne vien formalumas. Šis dokumentas atskleidžia nemažai vertingos informacijos apie patį statinį: ar jis taupus, ar kokybiškas, ar komfortiškas, ar visapusiškai naudingas (tiek pačiam žmogui, tiek aplinkai). Todėl v...

Skaityti daugiau

30.11.2022 laikas 08:48 "Neigiamas veiksmingumas" turėjo sustabdyti COVID vakcinų rekomendacijas
Neseniai įvairios pasaulio sveikatos agentūros patvirtino ir aktyviai skatina dar vieną COVID stiprinamąją vakciną, skirtą vakcinos veiksmingumui nuo COVD-19 infekcijos padidinti.

Skaityti daugiau

29.11.2022 laikas 22:29 Nyderlandų vyriausybė uždarys 3 000 ūkių, kad įgyvendintų visuotinio atšilimo tikslus

Nyderlandų vyriausybė paskelbė, kad, siekdama įgyvendinti visuotinio atšilimo tikslus, "priverstinai nupirks" ir uždarys iki 3 000 ūkių.

Skaityti daugiau

29.11.2022 laikas 21:21 Receptai | Patiekalai Neįtikėtinas skanėstas iš paprastų ingredientų (lengva pagaminti)
Purus, švelnus ir labai skanus marmurinis keksiukas! Lengva ir greita pagaminti - patiekite jį šventei ar tiesiog prie arbatos. Kvapnus skanėstas, pagamintas iš paprastų ingredientų ir be jokių rūpesčių.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau