Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2022 » Gruodžio » 5

Turkijos mokslininkų atradimas: filtruota kava apsaugo nuo šio tipo vėžio

Turkijos mokslininkai, atlikę tyrimą, kurio metu nustatė, kokios filtruotos kavos sudedamosios dalys apsaugo nuo vėžio, nustatė, kad gėrime yra 15 naujų mikro RNR grandinių, kurios stabdo piktybinių kepenų ląstelių dauginimąsi.

Lösev Lösante ligoninė atliko tyrimą apie kavos poveikį ir naudą vėžio prevencijai, kuriam vadovavo gastroenterologijos specialistas Muratas Kantarcıoğlu (Murat Kantarcıoğlu).

Apie dvejus metus trukusio tyrimo rezultatai spalio 19 d. paskelbti straipsnyje "Coffee-Derived Exosome-Like Nanoparticles: Are They The Secret Heroes?" nacionaliniame recenzuojamame žurnale "Turkish Journal of Gastroenterology".

Tyrimas, kurį atliko 13 mokslininkų, bendradarbiaudami su tokiomis institucijomis kaip Ankaros universiteto Biotechnologijų institutas, Artimųjų Rytų technikos universitetas, Anatolijos universitetas ir Turkijos gastroenterologų asociacija, buvo pirmasis, atskleidęs, kurios filtruotos kavos sudedamosios dalys, pasižyminčios priešvėžiniu poveikiu, sukelia šį poveikį.

Mikro RNR poveikis kepenų vėžio ląstelėms

Tyrimo metu elektroninės mikroskopijos metodu buvo vizualizuoti į egzosomas panašūs nešikliai, kurie apibrėžiami kaip "natūralios ląstelių pūslelės, atsakingos už ląstelių tarpusavio ryšį, užtikrinantį darnų ląstelių funkcionavimą žmogaus organizme", ir rasta 15 naujų mikro RNR grandinių. Šios grandinės slopina piktybinių kepenų ląstelių dauginimąsi.

Ateinančiais metais šių tyrimų rezultatai padės rasti naujų kepenų vėžio ir Alzheimerio ligos gydymo būdų.

Daug kartų virintas vanduo ir per naktį paliktas vanduo sukelia vėžį? Ekspertas: Šių dviejų rūšių vandens gerti negalima, tačiau daugelis to nežino.

"Tai nustatėme pirmą kartą pasaulyje."

Leosantės ligoninės egzosomų darbo grupės vadovas profesorius Eminas Kurekci, komentuodamas tyrimą, sakė, kad ne tik žmonių, bet ir augalų bei gyvūnų ląstelės bendrauja tarpusavyje. Šį ryšį palaiko nanometrinio dydžio molekulės, vadinamos egzosomomis.

Jis teigia, kad šis tyrimas buvo pirmasis, kurio metu į egzosomas panašiose terpėse, esančiose filtruotoje kavoje, buvo aptiktos mikro RNR. Taip buvo nustatyta, kurios kavoje esančios medžiagos gali būti susijusios su vėžinių ląstelių naikinimo mechanizmu.

"Visame pasaulyje kavos sudedamosios dalys iki šiol nėra visiškai susistemintos", - pažymėjo Eminas Kurekci. - Tačiau išsamios informacijos apie kavos egzosomas taip pat nėra. Norėdami tai išsiaiškinti, egzosomas pirmiausia išskyrėme naudodami išskyrimo metodą, kurį patys sukūrėme savo tyrimų laboratorijoje. Tada nustatėme šių egzosomų mikro RNR genetinę medžiagą. Tai buvo padaryta pirmą kartą pasaulyje. Atlikę tyrimą nustatėme, kad koncentruotos kavos egzosomos sukelia kepenų vėžio ląstelių žūtį. Žinoma, kad tai būtų galima pritaikyti kasdieniame gyvenime, reikėtų itin gausiai vartoti kavą, niekas per dieną neišgertų 20 puodelių. Tačiau pagrindinis mūsų tikslas - tęsti šį darbą ir kavoje esančias sudedamąsias dalis paversti vaistu nuo vėžio. Tikimės ir toliau dirbti šia kryptimi."

"Žinomas apsauginis kavos poveikis nuo daugelio ligų ir vėžio."

Eminas Kurekci taip pat pažymėjo, kad tyrime naudota filtruota kava, gauta iš Coffea Arabica augalo, kuriai buvo taikoma speciali skrudinimo procedūra.

Dėkodamas visiems prie projekto prisidėjusiems ekspertams ir institucijoms, mokslininkas pabrėžė, kad projekto dalyviams buvo didelis malonumas ir garbė pristatyti šį tyrimą mokslo pasauliui.

Kalbėdamas apie kavos vartojimą apskritai, Eminas Kureckis pridūrė: "Žinoma, kad kava apsaugo nuo daugelio ligų, įskaitant vėžį. Remdamiesi savo tyrimais ir ankstesniais tyrimais, rekomenduojame sveikiems žmonėms per dieną išgerti 3-4 puodelius filtruotos kavos be cukraus. Žinoma, ši rekomendacija taikoma tiems, kurie neturi skrandžio ar širdies problemų.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 23:23 Receptai | Patiekalai "Net neįsivaizdavau, kad jį taip lengva pagaminti": Neįtikėtinai skanus pyragas (skanesnis už bet kokį tortą)
Neįtikėtinai skanus, neįprastas ir labai gražus pyragas! Net negalėjau pagalvoti, kad jį galima pagaminti taip greitai ir lengvai, o dabar kepsiu jį dažnai.

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 08:16 Kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios?
Ištikimybė yra labai reta savybė, ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Įvairovė dabar vertinama labiau nei stabilumas ir atsidavimas, todėl surasti tinkamą partnerį yra nelengva užduotis. Apie tai, kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios, sk...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:59 Kurie Zodiako ženklai nežino ko nori iš gyvenimo?

Visus visada supa kažkokie įvykiai. Daugelis žmonių turi tam tikrą ryšį su jais. Pastarasis priklauso nuo auklėjimo, nuo išsilavinimo, tiesiog nuo charakterio. Dauguma gali pareikšti savo nuomonę bet kokiu klausimu. Kažkas tai daro švelniai, ne it...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:52 Laiškas dukrai. Brangi dukrele. Ateis diena, kai aš pasensiu – ir tuomet būk kantri ir pasistenk suprasti mane…

Ateis diena, kai aš pasensiu – ir tuomet būk kantri ir pasistenk suprasti mane. Jei išsiterliosiu maistu, jei negalėsiu apsirengti be tavo pagalbos, būk kantri. Atmink, kiek daug valandų aš sugaišau, kol šito mokiau tave.

...

Skaityti daugiau