Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Gruodžio » 13

"Ar tu to nesupranti!!!": kaip reiklumas griauna šeimą

Būti reikliam reiškia turėti didelių ir kategoriškų lūkesčių sau ar kitiems. Vieniems žmonėms tai padeda siekti tikslų, kitiems - trukdo. Argi neaišku, kaip atkaklumas griauna šeimą.

Pavyzdžiui, taisyklė "turiu (a) viską daryti tobulai" dažnai sukelia priešingą efektą, kai žmogus nedaro nieko, nes "geriau nieko nedaryti nei netobulai". Tačiau tai reiškia, kad reikia būti reikliam sau pačiam.

Kaip per didelis reiklumas veikia santuokinius santykius?

1)  Aš manau(iau), kad mes susitarėme

Šeimoje reikalavimai formuluojami kaip taisyklės. Taisyklės yra svarbi kiekvienos šeimos dalis; jos suteikia šeimai daugiau stabilumo. Tačiau ne visos taisyklės yra "vienodai naudingos": pavyzdžiui, jei taisyklės yra neaiškios ir dėl jų nėra pakankamai susitarta (vienas sutuoktinis tikisi, kad jų bus laikomasi, o kitas sutuoktinis su jomis nesutinka), tai gali būti konfliktinė situacija.

2) Nejaugi neaišku?

Dar dažniau pasitaiko situacijų, kai sutuoktiniai apskritai nieko neaptarė, tačiau vienas iš jų turi lūkestį (= griežtą reikalavimą), kad partneris pats atspės, ką tiksliai reikia padaryti, kuriuo momentu padarys ir kokiu konkrečiu būdu. Tokias taisykles aš vadinu „nejaugi neaišku?!”

Ir tik pabandykite neatspėti, ką būtent reikėjo padaryti! Už tai būsite dosniai „apdovanoti“ – įžeidinėjimais, nekalbadieniais, sekso streikais, riksmais ir t.t. Ir tai ne šiaip bendravimo problema. Už partnerio reikalavimų būti suprastam be žodžių, kaip taisyklė, slypi emocinių poreikių tenkinimo vaikystėje deficitas. O norint išspręsti tokias problemas, papildomai gali prireikti individualios psichoterapijos.

3) Kiek galima kartoti?!

Trečiąjį taisyklių tipą galima būtų pavadinti – „Ne žingsnio atgal” arba „Kiek galima kartoti?!”

Šiuo atveju taisyklės yra sutartos, tačiau pernelyg griežtos, todėl irgi gali sukelti rimtą įtampą ir nesantaiką. Dažnai ši problema kyla šeimose, kuriose yra vaikų.

Paimkime, pavyzdžiui, tradicinę šeimą, kurioje sutuoktiniai susitarė, kad namuose būtų tvarkomasi kiekvieną dieną, o kartą per savaitę – organizuojamas generalinis valymas, ir tai yra žmonos atsakomybės sfera (realus atvejis iš mano praktikos). Nežiūrint į tai, kad ji dar užsako produktus 2 kartus per savaitę, kasdien užsiima maisto ruošimu, yra atsakinga už indų, drabužių švarą …

Vaiko gimimas tokioje šeimoje privers rinktis – arba mažinti švaros ir tvarkos standartus, arba perskirstyti pareigas tarp sutuoktinių. O greičiausiai teks daryti ir viena, ir kita. Kitas variantas – dalį funkcijų deleguoti kitiems žmonėms – auklės, ateinančios valytojos, močiutės ir t.t. Tačiau būkime sąžiningi – ne visos šeimos turi tokią galimybę. Gimus vaikui, žmona turės žymiai mažiau laiko, o jeigu šeima nereaguos į įvykusius pokyčius ir neperžiūrės taisyklių, šeimos sistema bus perkrauta, o susikaupusios neišspręstos problemos peraugs į visavertę krizę.

Pabaigai

Laikytis griežtų taisyklių – tai visų pirma, reiškia ignoruoti realybę ir nebūti pakankamai lankstiems, kad reaguotume į aplink vykstančius pokyčius. Susifokusavę į savo reikalavimus ir nepastebėdami pokyčių, jūs tikriausiai išvengsite kokių nors neteisingų žingsnių. Tačiau kaina, kurią teks sumokėti už tokį „aklumą“, gali būti pernelyg didelė. Ir atsakomybė už tai teks abiem sutuoktiniams – ir tam, kuris nepamatė problemos, ir tam, kuris viską matė, tačiau kentėjo.

Lanksčių jums taisyklių, darnių veiksmų ir realių lūkesčių!

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 23:05 Po FTB reido Niujorke uždaryta slapta komunistinės Kinijos policijos nuovada
Po JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) reido Niujorke uždaryta komunistinės Kinijos režimo valdoma slapta Kinijos policijos nuovada.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:28 Anglijoje per kelias minutes dingo moteris, vedžiojusi šunį parke, be jokių pėdsakų

Anglijos Lankašyro grafystėje toliau ieškoma dingusios 45 metų Nicolė Bulli, kuri per kelias minutes keistai dingo be žinios parke vedžiodama šunį.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 10:28 Tauta Siūlo Nuomonės ir komentarai: Patys „durni“
2021-ieji. Per visus kanalus triūbijama, kad Lietuva pradeda įgyvendinti elektros energijos rinkos liberalizavimą buitiniams vartotojams. Paskutinė iš ES šalių įgyvendina direktyvas. Nors direktyvose apie tokį liberalizavimą, koki...

Skaityti daugiau