Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Gruodžio » 21

Biologai pastebėjo, kad orangutangų šauksmai yra panašesni į žmonių šauksmus nei šimpanzių.

Orangutangai dažniau nei kitos žmogbeždžionių rūšys skleidžia į sąskambius panašius garsus. Apie tai pranešė Voriko universiteto spaudos tarnyba.

Iš visų žmogbeždžionių orangutangų gyvenimo būdas yra arborrealistinis, o į žmogų panašesnės šimpanzės ir bonobai didžiąją laiko dalį gyvena ant žemės. Dėl artimos giminystės tikėtasi, kad šimpanzių šauksmai bus panašūs į žmonių kalbą. Be to, nežmogiškieji primatai dažniausiai bendrauja balsais, o žmonės - sąskambiais, todėl kyla klausimas, kodėl taip yra.

Adriano Lameira (Adriano Lameira) iš Vorviko universiteto ir jo kolegos palygino trijų pagrindinių žmogbeždžionių genčių - orangutanų, gorilų, bonobų ir šimpanzių - repertuaro garsų modelius. Pasirodo, gorilos ir šimpanzės su bonobais vartoja labai mažai sąskambių. Taigi kai kurių gorilų populiacijų repertuare yra sąskambių garsų, o kai kurios šimpanzės skleidžia vieną ar du sąskambius garsus, kai valosi kūną.

Priešingai, laukiniai orangutangai, kaip ir žmonės, sąskambius vartoja visur ir įvairiose veiklose. Jų vokalinis repertuaras - tai įvairūs "šleptelėjimai", spragtelėjimai ir bakstelėjimai, taip pat garsas, kuris rusų kalboje neturi pavadinimo: jis sklinda iškišus liežuvį pro šiek tiek atpalaiduotas lūpas ir pučiant orą. Mokslininkų teigimu, toks sudėtingas repertuaras yra susijęs su šių beždžionių gyvensena.

"Orangutangai daugiausia gyvena medžiuose ir ten ieško maisto. Tokioje padėtyje bent viena ranka yra nuolat užimta ir naudojama prilaikyti save. Būtent dėl šio apribojimo orangutangai geriau valdo lūpas, liežuvį ir žandikaulį ir gali naudoti burną kaip "penktąją ranką" maistui laikyti ir įrankiams manevruoti. Orangutangai yra žinomi tuo, kad apelsiną valo vien lūpomis, todėl jų burnos valdymas yra daug geresnis nei Afrikos beždžionių, ir tai tapo neatsiejama jų biologijos dalimi", - aiškina Lameira.

Iš to straipsnio autoriai daro išvadą, kad žmonių protėviai, gyvendami medžiuose, taip pat galėjo prisitaikyti kalbėti.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.03.2023 laikas 08:35 10 psichologiškai sveikos moters savybių
Mes visi maždaug įsivaizduojame, kas yra psichologiškai sveiki žmonės, ypač moterys. Jos neserga nerimu, depresija, nepyksta ant kitų ir apskritai sudaro įspūdį, kad yra laimingos ir patenkintos gyvenimu. Tačiau kaip jiems tai pavyksta ir į ką turėtu...

Skaityti daugiau

23.03.2023 laikas 20:02 Ukraina augina vaikus fabrikuose elitiniams pedofilams, Rusija gelbsti vaikus - Žiniasklaidos užtemimas

Rusijos kariai teigia padarę bjaurų atradimą Ukrainoje, kur, anot jų, 2-7 metų amžiaus vaikai auginami fabrikuose, kol patrauklūs vaikai parduodami elitiniams pedofilams kaip sekso vergai, o tie, kurie neranda pirkėjų, "išpjaustomi kaip atlie...

Skaityti daugiau

23.03.2023 laikas 18:33 Tūkstančiams sportininkų, kuriems buvo taikytas marmalas išsivysto "Turbo sėklidžių vėžys" - gydytojai suglumę
Tūkstančiams sportininkų visame pasaulyje, kuriems buvo atliktas pilnas dūris, išsivysto "turbo sėklidžių vėžys", todėl gydytojai suglumę.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

23.03.2023 laikas 23:21 Receptai | Patiekalai «Tai patys skaniausi pyragaičiai, kokius esu valgęs - nuo šiol visada juos gaminsiu taip»: bulvių pyragėliai (mano geriausias receptas)
Dabar bulvių pyragėlius gaminu tik pagal šį receptą - skanius, kvapnius, su švelniu įdaru. Juos lengva pagaminti iš pačių paprasčiausių produktų. Man tai pats geriausias receptas. Dalijuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 20:32 Receptai | Patiekalai «Faršo daugiau nebeperku»: kapotos vištienos kotletai iš įprastų produktų (juos mėgsta visa šeima)
Šiuos kotletus mėgsta visa mano šeima! Vietoj įprastų maltos mėsos kotletų gaminu maltos vištienos krūtinėlės kotletus. Paruošti iš pačių paprasčiausių, nebrangių produktų, ir labai greitai. Dalijuosi receptu.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 19:24 Receptai | Patiekalai "Vietoj įprasto omleto gaminu skanų patiekalą visai šeimai": Omletas su grybais orkaitėje vakarienei (šeimai patinka)

Neįprastas skonis ir nepakartojamas aromatas! Nuostabus omletas su grybais orkaitėje, dažnai jį patiekiu vakarienei, šeima dievina! Jį lengva pagaminti ir visai nesudėtinga. Parodysiu jums receptą.

Skaityti daugiau