Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2023 » Sausio » 10

WEF atstovas Harari grasina žmonijai: ‘Reikės iš naujo išmokti matyti ir vaikščioti ateityje’

Žmonėms reikės "iš naujo išmokti matyti ir vaikščioti", teigia pagrindinis Klauso Švabo patarėjas Nojus Juvalis Hararis (Noah Yuval Harari), kuris įspėjo žmoniją pasiruošti ateičiai, kurioje bus gyvenama virtualioje realybėje, atitrūkusioje nuo "fizinio ir biologinio" pasaulio.

Harari erzino žmoniją nerimą keliančiais teiginiais per antradienį paskelbtą diskusiją su podkasteriu Tomu Bilyeu (Tom Bilyeu).

Hararis, rašytojas ir Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) patarėjas, pabrėždamas žmonijos gebėjimą keistis ir abstrakčiai mąstyti, svarstydamas apie technologijų nulemtą žmonijos paradigmos pasikeitimą virtualiosios realybės rėmuose, pabrėžė žmonijos gebėjimą keistis ir abstrakčiai mąstyti.

Pasak Harari, žmonijai reikės "paleisti" viską, kas jai artima ir brangu, įskaitant regėjimą ir gebėjimą vaikščioti.

Harari pastebėjo:

Galbūt svarbiausia savybė norint išgyventi ir klestėti XXI amžiuje yra protinis lankstumas - ne tik nuolat mokytis ir vis iš naujo keistis, bet ir nuolat atleisti.

Iš dalies sunku išmokti naujų dalykų, nes mes laikomės įsikibę. ... Pateiksiu pavyzdį, kaip giliai tai siekia: tai ne tik tai, ko išmokote koledže ar ko išmokote darželyje; tai net tai, ko išmokote būdami kūdikiai, mažyliai, pavyzdžiui, išmokti matyti ar vaikščioti.

Bet ką reiškia, kad turiu iš naujo mokytis matyti ir vaikščioti? Tobulėjant virtualiajai tikrovei - ir kalbant apie metaverslą ir t. t., kurį aptarsime vėliau - vis labiau tikėtina, kad [bus] daug daugiau veiklos, pereinančios iš mums pažįstamo fizinio biologinio pasaulio į naują tikrovę - virtualiąją tikrovę, kurioje galioja kitokie fizikiniai ir biologiniai dėsniai.

Hararis klausė: "Ar mes, žmonės, galime tiesiog persikelti į nematerialią Metaverslo sritį ir palikti savo biologinius kūnus? O gal neįmanoma ar net pavojinga bandyti atskirti mūsų psichinę egzistenciją nuo mūsų kūno ir fizinės egzistencijos?"

Komentarai apie tai, kad reikia iš naujo išmokti matyti ir vaikščioti, yra tik paskutiniai iš eilės nerimą keliančių komentarų, sklindančių iš Pasaulio ekonomikos forumo Davose valdžios koridorių.

Klauso Švabo (Klaus Schwab) vadovaujamas Pasaulio ekonomikos forumas neseniai pareiškė, kad žmonės neturi teisės turėti nuosavą automobilį, o gali "vaikščioti pėsčiomis arba dalytis". Pasak WEF, per daug žmonių turi nuosavus automobilius ir šią padėtį reikia ištaisyti nustatant jiems kainas.

Kasmet į Davosą, kur vyksta WEF metinis aukščiausiojo lygio susitikimas, atskrenda tūkstančiai privačių lėktuvų, tačiau, pasak Klauso Schwabo, paprasti žmonės neturėtų turėti nuosavų automobilių. ŽIŪRĖKITE:

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
20.03.2023 laikas 18:29 CBS orų pranešėja griūva tiesioginiame eteryje
Šeštadienio rytą tiesioginės transliacijos metu Los Andžele staiga nugriuvo meteorologė. Šokiruojančiame vaizdo įraše matyti, kaip Alissa Carlson Schwartz iš CBS filialo KCAL, ruošdamasi pateikti rytinį pranešimą apie orus, staiga išblykšta, jos akys...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 14:40 Vengrijos premjeras Orbanas: "Europa kenčia nuo karo psichozės"
Pagrindinė problema, su kuria šiandien susiduria Europa, yra karas, dėl kurio Vengrija atsidūrė sudėtingoje padėtyje, nes karo padariniai yra sunkūs ir neatidėliotini, sakė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas Ankaroje vykstančiame Turkij...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 12:12 Saudo Arabijos karalius pakvietė Irano prezidentą apsilankyti pirmą kartą per 25 metus

Daugiau kaip prieš savaitę Pekine, tarpininkaujant Kinijai, sudarę istorinį taikos susitarimą, Iranas ir Saudo Arabija, dešimtmečius buvę aršūs priešai, o prieš tai jų tautos šimtmečius varžėsi dėl religinio šiitų ir sunitų susiskaldymo, toliau si...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

20.03.2023 laikas 21:18 Receptai | Patiekalai Paimu kiaušinį, stiklinę pieno ir gaminu minkštas bandeles arbatai
Minkštos, purios ir labai skanios bandelės iš paprasčiausių produktų! Sėkminga tešla, kuri ilgai negenda (išbandyta per daugelį metų). Dalinuosi su jumis šiuo receptu.

Skaityti daugiau

19.03.2023 laikas 20:28 Receptai | Patiekalai «Mano vyras buvo sužavėtas, o svečiai paprašė recepto»: prabangus tortas be kepimo iš minimalių ingredientų (negali būti paprasčiau)

Šiandien pagaminau puošnų tortą arbatai iš minimalių produktų! Visi svečiai prašė recepto ir negalėjo patikėti, kaip lengva jį pagaminti. Jis pagamintas nekepant, iš paprastų produktų.

Skaityti daugiau

16.03.2023 laikas 09:02 Receptai | Patiekalai Mielinė picos tešla su pienu
Galiu labai užtvirtintai teigti, kad pica yra vienas iš pačių mėgstamiausių patiekalų mano šeimoje. Tokia mielinė picos tešla su pienu man yra labiausiai pasiteisinanti ir tikrai labai pamilta. O štai priedų kuo puikiausiai galite...

Skaityti daugiau