Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Kovo » 15

7 patarimai, kaip pagerinti medžiagų apykaitą menopauzės metu

Kai kurios moterys įsitikinusios, kad atėjus menopauzės metui, joms teks atsisveikinti su grakščia figūra ir susidurti su daugybe problemų. Bet tai toli gražu ne taip. Iš tiesų, klimaksą visiškai teisėtai galima pavadinti antrąja jaunyste!

menopauzė, patarimai, sveikata

Menopauzės metu estrogenų gamyba organizme sumažėja, dėl to sulėtėja metabolizmas – „mechanizmas“, perdarantis mūsų sunaudotą maistą į energiją. Labai dažnai tai sukelia svorio padidėjimą, kai kiekvienas pyrago ar kokio nors skanėsto gabalėlis iškart „atsideda“ ant liemens ir klubų.

Bet neverta dėl to jaudintis! Kaip žinia, beviltiškų situacijų nėra. Tiesiog reikia suprasti, kad menopauzė – tai laikotarpis, kai moteris iš naujo pažįsta savo kūną.

Kaip suaktyvinti metabolizmą menopauzės metu

Fizinis aktyvumas

Pratimai padeda organizmui sudeginti daugiau kalorijų. Kol jūsų raumenys dirba, medžiagų apykaitos procesas greitėja. O kuo greitesnis metabolizmas, tuo daugiau kalorijų jūs sudeginate.

Sveikas miegas

Miegas labai pozityviai veikia jūsų organizmą. Miego trūkumas kaip tik padidina nutukimo ir energetinio disbalanso riziką.

Be to, miego stygius tiesiogiai veikia cukraus kiekio padidėjimą kraujyje, galintį sukelti antro tipo diabetą. Jei jums nemiga, būtinai kreipkitės į gydytoją ir spręskite šią problemą.

Valgykite mažai, bet dažnai

Jei išalkote iki pietų ar vakarienės, pasistiprinkite vaisiumi, daržovėmis arba jogurtu. Apie užkandžius, tokius, kaip gipsai ir pan., reikia pamiršti.

Gerkite daugiau vandens

Menopauzės metu labai svarbu išlaikyti vandens organizme balansą. Dehidratacijos atveju organizmas pradės kaupti vandenį ir sulėtins jo išėjimą iš organizmo.

Geriamasis vanduo labai naudingas kepenims ir inkstams, padeda jums mesti svorį. Nesistenkite daugiau gerti, nei jums norisi, bet prisiminkite, kad fizinio aktyvumo metu ir karštą vasaros dieną rekomenduojama vartoti daugiau skysčių.

Gerkite kavą

Šis gaivinantis gėrimas padeda pagreitinti medžiagų apykaitą, bet vartoti labai daug kavos nerekomenduojama.

Teisinga mityba

Menopauzės metu valgykite produktus, pagreitinančius metabolizmą. Tai būtų:

  • brokoliai;
  • žalioji arbata;
  • prieskoniai;
  • čili pipirai;
  • citrusiniai vaisiai;
  • omega 3 neprisotintųjų riebalų rūgščių turintys produktai.

Maisto papildai

Papildykite savo racioną multivitaminais, bet prieš tai rekomenduojama pasitarti su gydytoju, kuris parinks jums tinkamą preparatą. Tai gali būti:

  • mineralai;
  • antioksidantai;
  • grupės B vitaminai.

Čia tik keletas paprastų ir visiems prieinamų būdų, pagreitinti medžiagų apykaitą menopauzės metu. Ir paskutinis patarimas: dažniau šypsokitės ir mėgaukitės šiuo nuostabiu gyvenimu!


Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar