Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugsėjo » 24

Kas naujo Veneroje? Aiškėja naujų įdomybių

Venera praeitą savaitę nesitraukia iš viso pasaulio akiračio dėl labai intriguojančio fosfino dujų atradimo, tačiau kaimyninė planeta slepia ir daugiau įdomybių. Pavyzdžiui, kokia buvo jos geologinė (afroditologinė?) praeitis? Žinome, kad dar netolimoje praeityje Veneroje buvo aktyvių ugnikalnių, o gal jų yra ir dabar. Bet koks buvo jų globalus poveikis?

Naujame tyrime pateikiami galimi įrodymai, kad šis poveikis galėjo būti labai reikšmingas.

Tyrėjai išnagrinėjo Magellan misijos prieš 30 metų darytas Veneros paviršiaus nuotraukas, ypač tas, kuriose matomos teseros – tektoninių procesų deformuotos plynės. Jos įprastai yra seniausi paviršiaus lopiniai savo regionuose; kai kurių amžius siekia 750 milijonų metų, daugiau nei prieš 500 milijonų metų įvykęs beveik visą paviršių pakeitęs kataklizmas.

Egzistuoja dvi teserų kilmės hipotezės: jos yra arba vulkaninės kilmės dariniai, arba sustumti plutos regionai, panašūs į kontinentinę plutą Žemėje. Jau seniau buvo pastebėta, kad teseros atrodo sluoksniuotos – jose matyti įvairių išlinkusių linijų, kurios tarsi žymi atskirus uolienų formavimosi ar judėjimo epizodus.

Naujajame tyrime aptikta, kad sluoksnių esama visur teserose. Kontinentinė pluta, daugiausiai sudaryta iš granito, neformuoja sluoksnių, taigi teseros turėtų būti vulkaninės kilmės. Tai kartu reiškia, kad teserose užfiksuota daugybė Veneros praeities įvykių, suformavusių tuos sluoksnius, ir detalesni jų tyrimai leis išsiaiškinti, kaip Veneroje vulkanizmas vyko prieš 750 milijonų metų.

Tyrimo rezultatai publikuojami Geology. 

konstanta.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar

Naujienos iš interneto

traffix.lt
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.10.2020 laikas 22:43 Valome gerklę nuo gleivių ir skreplių

Gerklės ar nosies užgulimas yra dažniausios kosulio ir kvėpavimo takų sąjungininkas ir priežastis. Plaučiuose susikaupę skrepliai prisideda prie šių sveikatos problemų. Tačiau ši problema negresia gyvybei, ji daro įtaką gyvenimo kokybei.

...

Skaityti daugiau

26.10.2020 laikas 20:05 Saugokis Jums Pučia Iliuziją! Naujoji Pasaulio Tvarka Ateina 18+

LTanon ir NeCentroEkspertas apie šios dienos svarbiausias naujienas bei įdomiausius procesus.

Skaityti daugiau

26.10.2020 laikas 17:30 Naujas tyrimas: mus gali stebėti ateivių civilizacijos
Esama apie 1000 žvaigždžių sistemų, kuriose jei būtų ateivių civilizacijos, jos galėtų mus stebėti iš tolo, skelbia naujas tyrimas.

Skaityti daugiau

26.10.2020 laikas 08:27 Kuo skiriasi pasiturinti moteris nuo vargstančios

Savo turtų mes nesinešiojame visur su savimi. Tai kodėl gatvėje iš pirmo žvilgsnio beveik neklystamai galime įvertinti moters turtinę padėtį. Kuo skiriasi turtingų ir skurstančių moterų elgsena?

Skaityti daugiau

25.10.2020 laikas 19:32 Keisti dalykai, vykę anomalinėje Skinwalker rančoje
Anomalinės zonos, esančios Slinwalker rančos apylinkėse, istorija išgarsėjo daugiausia verslininko Roberto Bigelou dėka. Jam priklauso viešbučių tinklas „Budget Suites of America“ ir jis yra kompanijos „Bigelow Aerospace“, užsiimančios kosminiu turizmu, įkūrėjas....

Skaityti daugiau

25.10.2020 laikas 08:57 Asmenybės Analizė: Kuri Moteris Laiko Rankose Ne Savo Vaiką?
Ne viskas yra taip, kaip atrodo. Šiais laikais būtina mokėti daryti logines išvadas. Mus supa tiek daug ženklų, kad juose sunku susigaudyti. Reikia pasitelkti ir dėmesį, vaizduotę, pastabumą ir sveiką protą. Šio nedidelio testo užduotis – apžiūrėti paveikslėlį ir interpretuoti atskirus jo elementus....

Skaityti daugiau