Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Rugsėjo » 24

Surasta Sibiro vienaragio kaukolė apvertė aukštyn kojomis iki šiol žinotą tiesą

Daugelį dešimtmečių mokslininkai galvojo, kad po mūsų planetą vaikščiojo įstabus žinduolis – Sibiro vienaragis.

Buvo manoma, kad gyvūnas, atrodęs šiek tiek panašus į arklį, bet gal labiau net į raganosį, mirė maždaug prieš 350 tūkst. metų.

Tačiau 2016 metais Kazachstane atrasta puikiai išlikusi Sibiro vienaragio kaukolė viską apvertė aukštyn kojomis. Pasirodo, kad šie neįtikėtini tvariniai vis dar gyveno mūsų planetoje ne taip jau seniai – vos prieš 29 000 metų.

aplinka, gyvūnas, kaukolė, rūšis, Sibiras, vienaragis

© Université d'État de Tomsk 

Tad taip, jūs supratote teisingai, Žemėje prieš kelias dešimtis tūkstančių metų tikrai gyveno vienaragiai. Žinoma, ne tokie, kaip kad yra rodoma filmukuose vaikams.
Tikrasis vienaragis, lot. Elasmotherium sibiricum, buvo apaugęs gaurais ir atrodė labai panašus į dabar visiems gerai žinomą raganosį.

Tačiau Sibirinis vienaragis ant savo kaktos turėjo didžiulį ragą.

Ankstesni tyrimai skelbia, kad Sibiro vienaragio aukštis galėjo būti apie 2 metrus, 4,5 metrų ilgio ir svėrė apie 4 tonas. Tad tokie parametrai yra labiau panašūs į vidutinio mamuto nei arklio.

aplinka, gyvūnas, kaukolė, rūšis, Sibiras, vienaragis

© paleoblog 

Nepaisant galingo sudėjimo, labai tikėtina, kad Sibiro vienaragis buvo žoliaėdis ir daugiausiai maitinosi augalais.

Vienaragio kaukolė, kurios kokybė puiki, buvo rasta Kazachstane, Pavlodaro regione. Mokslininkai iš Tomsko valstybinio universiteto, panaudoję radioaktyviosios anglies metodą, sugebėjo nustatyti, kad šis Sibiro vienaragis po Žemę vaikščiojo vos prieš 29 000 metų.

Tad tyrėjams iškilo klausimas: „Kaip šis vienaragis sugebėjo išlikti taip ilgai, kai kiti jo giminaičiai išnyko prieš šimtus tūkstančių metų?“

„Labiausiai tikėtina, kad Vakarų Sibiro pietinė dalis buvo tarsi užuovėja šiai gyvūnų rūšiai. Tikėtina, kad šioje teritorijoje jie sugebėjo apsisaugoti nuo nepalankių klimato sąlygų, kaip, pavyzdžiui, ledynmečių. Tokiu būdu jie sugebėjo išgyventi dar labai ilgą laiką“, - sakė vienas iš tyrėjų komandos narių Andrejus Španskis.

„Yra ir dar viena galimybė, kad jie tiesiog patys nusprendė migruoti į pietus ir juose ilgiau apsistoti“, - pridūrė Španskis.

Tyrėjų komanda tikisi, šis atradimas leis geriau suprasti kokį vaidmenį rūšių išnykimui turėjo aplinkos faktoriai, nes pastarasis Sibiro vienaragis parodė, jog kai kurie gyvūnai galėjo išgyventi gerokai ilgiau nei likę jų gentainiai. Ir tai tikėtina įvyko dėl migracijos.

Suprantant, kaip šios rūšys sugebėjo išgyventi taip ilgai ir kas jas pražudė, galėtume priimti labiau pagrįstus sprendimus dėl dabartinių rūšių ateities.

naujienos

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.09.2020 laikas 22:22 Patarimas, kaip nudažyti „žilus“ plaukus
Prieš trejus metus į koloristo Džeko Martino saloną atvyko klientė. Ji papasakojo, kad daugelį metų dažė žilus plaukus kaštonine spalva namų sąlygomis kas 3-4 savaites, bet dabar išėjo į pensiją , daug laiko praleidžia gamtoje ir nenori praleisti daug laiko bedažydama plaukus. „Ar jūs galite man pad...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:32 Biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus apie mityba
Biomedicinos mokslų daktaras, be galo charizmatiškas pašnekovas, ypatingos energijos žmogus Algirdas Amšiejus. Apie medų, mėsą, produktų dermes ir gyvenimo būdą, kurį kasdien sau susikuriame kiekvienas, pasikasdamas šaukštu. Algirdas sako, kad reikia valgyti viską ir yra kategoriškas prieš visas tas...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:12 Dilgėlių ir džiovintų ežiuolių arbata stiprina vaikų organizmo imunitetą

Geležies trūkumas vaikų organizme gali sukelti apatiją, dėmesio pablogėjimą, anemiją, imuniteto pablogėjimą.

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 19:49 Abrikosų vaisiai stiprina sveikatą ir padeda įveikti daug sunkių negalavimų
Abrikosai gali padėti atsikratyti daugelio sunkių negalavimų, pailginti gyvenimą. Pavyzdžiui, dauguma Pakistano Hunzos slėnio gyventojų, kurie valgo daug abrikosų, yra ilgaamžiai. Vidutinė jų gyvenimo trukmė yra 90 metų, bet dauguma sulaukia ir 100-120 metų....

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 18:59 Gamta gydo: nervus, atipinius simptomus, pilvo pūtimą, sąnarių skausmą

Trišakio nervo peršalimo neuralgija. Kai tik prisimenu, net krūpteliu. Stiprių skausmų priepuolius, kai atrodo, kad visas pasaulis nebemielas, teko patirti ir man Priežastis - stiprus peršalimas: perpūtė maršrutiniame taksi per karštį.

...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 17:55 Labai neįprastas NSO skrido virš Šiaurės Vokietijos ir Olandijos

Ankstų rugsėjo 22 dienos rytą Europos kosmoso agentūros kameros aptiko kažką stulbinančio ir neįprasto. Tačiau ESA greitai pateikė paaiškinimą, kas nutiko, ir tikina, kad tai tik meteoritas. Ar kada nors jūs matėte “akmenį iš kosmoso“, kuris skrieja virš horizonto, po to vėl įgyja auk...

Skaityti daugiau