Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Hipotezės » 2018 » Gruodžio » 7

Atominio sprogimo pėdsakai Libijos dykumoje

Šiaurės Afrikoje esanti Libijos dykuma yra dalimi Sacharos dykumos ir atrodo kaip niekuo neišsiskirianti dykuma: smėlis, retos oazės, ir vėl smėlis, smėlis, smėlis. Tačiau būtent šioje dykumoje, tarp keliautojus varginančių smėlio kopų galima aptikti labai keistos medžiagos, kuria mokslininkai vadina Libijos stiklu.

Libija, stiklas, bomba, hipotezės, libijos stiklas

Taros gamykla?

Nors ir atrodo keista, tai iš tiesų yra stiklas. Bent jau atrodo taip, tarsi stiklo fabrike būtų įvykusi avarija, o darbuotojai, vietoje to, kad pagamintų kokius buteliukus gaivinančiam gėrimui ar panašiai, buvo priversti išlydytą kvarcą paprasčiausiai išpilti dykumoje, kur jis sustingo įvairiais gabalais. Ir dabar šie beformiai gabalai guli išmėtyti dykumoje, atspindėdami tropinės saulės spindulius mums visiems įprasta žalsvai gelsva butelių spalva (paranormal.lt).

Beje, versija apie gamyklą visiškai turi teisę egzistuoti. Juk daugelį metų buvo laikoma, kad stiklą gaminti pirmieji pradėjo netoliese esančio Egipto gyventojai. Pavyzdžiui, stiklu glazūruotos Džoserio piramidės vidinės apdailos porcelianinės plytelės yra datuojamos XXVII amžiumi prieš mūsų erą. Tai reiškia, kad egiptiečiai beveik prieš 5 tūkstančius metų jau mokėjo gaminti stiklą. Tad kodėl negalėjo egzistuoti stiklo gamykla?

Tačiau negalėjo. Ir ne todėl, kad sunku įsivaizduoti stambią šiuolaikinę gamyklą dykumos viduryje. Juo labiau, kad seniau čia buvo žydintis kraštas. O priežastis yra ta, kad Libijos stiklo amžius yra ne penki, ir net ne 50, o net 100 tūkstančių metų!

Atominė bomba

Kas galėjo prieš 100 tūkstančių metų taip neatsargiai Libijos dykumoje, maždaug 150 x 30 kilometrų plote išpilti šimtus tonų išlydyto kvarco? Niekas - tvirtina mokslininkai. Tačiau šioje vietoje tikrai buvo kataklizmas. Ir tai buvo ne gamybinis, o, greičiau, karinis kosminis kataklizmas. Virš smėlio kopų sprogo kažkas labai galingo, kas išlydė smėlį ir pavertė jį stiklu. Kaip ir Naujosios Meksikos valstijoje po amerikiečių atominės bombos išbandymo arba kaip Kazachstane, Semipalatinsko poligone, kur rusai išbandė savo atomines bombas. Vaizdas visus vienodas: sprogimo epicentrą supantis smėlis neišvengiamai pavirsta stiklu.

Jau aišku, kur link linkstama? Pasirodo, prieš 100 tūkstančių metų Afrikos žemyne vyko atominis karas! Ir jis vyko ne tik Libijos dykumoje, bet ir apėmė Sinajaus pusiasalį, kur buvo aptikti ypač aukštos temperatūros aplydyti akmenys.

Ataka iš kosmoso

Kiti mokslininkai tvirtina, kad viskas buvo beveik taip, tačiau ne visiškai. Jie tvirtina, kad sprogimai buvo, aukšta temperatūra buvo, smėlis išsilydė. Tačiau dėl to kaltos ne atominės bombos, o svečiai iš kosmoso - meteoritų srautai, kurie nukrito j dykumą, virš jos susprogo ir pavertė kvarcą stiklu.

Tačiau atominio karo šalininkai turi kontrargumentų: o kur išlikę šių sprogimų krateriai? Kur pačių meteoritų liekanos? Juk negalėjo jis sprogti, nepalikdami jokių pėdsakų.

Ir tuo metu daktaras Farukas EI Bazas su kolegomis iš Bostono universiteto ties Libijos ir Egipto siena aptiko maždaug 31 km skersmens kraterį. Atrodo, atsakymas buvo surastas - viskuo kalti meteoritai.

Tačiau oponentai tikrai nepasiduoda. Pirma, Kebiru krateris (taip buvo pavadintas radinys) susiformavo prieš dešimtis milijonų metų, t, y. žymiai anksčiau nei atsirado Libijos stiklas. Antra, krateris yra už gero šimto kilometrų nuo tų vietų, kur aptinkamas stiklas. Be to, jeigu dėl stiklo susidarymo kalti meteoritai, kodėl stiklas aptinkamas tik ribotame plote? Gal meteoritai gražiai aplenkė visas kitas smėliu užneštas mūsų planetos vietas?

Nauji atradimai

Tyrimas priėjo aklavietę. Atominio karo ir meteoritų bombardavimo šalininkai draugiškai patraukė į dykumą ieškoti įrodymų savo hipotezėms patvirtinti. Ir kai ką rado.

Libija, stiklas, bomba, hipotezės, libijos stiklas

Pasirodo, kad tose pačiose vietose aptinkamas Libijos stiklas gali būti ir tūkstančio metų, ir šimto tūkstančių metų amžiaus. Ta reiškia, kas stiklas atsirado ne vienu momentu, o periodiškai veikiant aukštai temperatūrai, o intervalai tarp tų poveikių truko tūkstančius metų. Antra, prancūzų mokslininkas Filipas Pelu 2003 metais Sacharoje aptiko apie šimtą kraterių, kurie išsidėstę daugiau kaip 5 tūkstančių kvadratinių kilometrų teritorijoje. Kraterių tyrimas parodė, kad jie susiformavo vienu ir tuo pačiu metu dėl didžiausio masto mūsų planetos bombardavimo meteoritais. Tiesa, šis kataklizmas įvyko prieš 50 milijonų metų. Be to, detali stiklo cheminė analizė parodė,
kad jo sudėtyje yra meteoritų sudedamųjų dalių pėdsakų.

Atrodo, visi šie trys atradimai tik patvirtina meteoritų bombardavimo šalininkų teoriją. Ir krateriai, ir meteoritų dalelės stikle, ir skirtingas laikas - juk negalėjo kažkas taip reguliariai sprogdinti atomines bombas virš Libijos dykumos.

Tačiau atominio sprogimo šalininkai irgi nepėsti. Tai, kad Libijos stiklo gabalų amžius yra skirtingas, jie aiškina radiacijos poveikiu, kuris nevienodai „pasendino“ įvarius stiklo gabalus. Mikroskopinės meteoritų dalelės stikle - o kur jų nėra? Žemė „bombarduojama“ iš kosmoso ne vieną milijoną metų, todėl šių meteoritų elementų aptinkama beveik visur.

Kalbant apie katerius, tai jeigu jų būtų mažiau ir pačiame centre teritorijos, kurioje aptinkamas stiklas, tuomet tai būtų argumentas. O dabar išeina taip, kad kraterių yra, jų daug, tačiau jie visi kažkur nuošalyje, o tame plote (primename - 150 x 30 kilometrų), kur aptinkamas Libijos stiklas, jokių kraterių nėra.

Mirtini urėjaus spinduliai

Kai mokslas bejėgis ką nors paaiškinti, tenka kreiptis į mitus. Pats garsiausias mitas, užgimęs Tėbuose (taip graikai vadino Aukštutinio Egipto sostinę) štai ką mums pasakoja.

Libija, stiklas, bomba, hipotezės, libijos stiklas

Kartą dievas Ra sukūrė pasaulį ir žmones. Pasaulis buvo geresnis už dabartinį, o štai žmonės, sprendžiant iš to, kas įvyko vėliau, mažai kuo skyrėsi nuo mūsų. Ra vadovavo iki savo senatvės, panašu, visai išmintingai ir teisingai, tačiau kai jis tapo bejėgis, žmonės ėmė maištauti ir nusprendė nuversti savo valdovą. Jie surinko armiją ir patraukė šturmuoti rūmus.

Tačiau viskas buvo ne taip paprasta. Ra nors ir buvo senas, tačiau dar nesuvaikėjęs, todėl jis atskleidė sąmokslą dar prieš sukilėliams pasiekiant jo rūmus. Jis pasikvietė kitus dievus ir paklausė jų patarimo: ar verta jam sunaikinti maištininkus? Dievait atsakė, kad dėl to net neverta abejoti. Tuomet Ra užlipo ant rūmus saugančios sienos ir nukreipė į žmones savo Akį-Saulę, iš kurios pasipylė viską deginantys urėjaus spinduliai.

Libija, stiklas, bomba, hipotezės, libijos stiklas

Egiptiečiai urėjumi vadina kobros formos saulės akį, kuri dažnai puošė faraonų galvos apdangalus. Akivaizdu, jog ši mada prasidėjo nuo Ra.

Atrodo, štai ir pasaka baigta. Saulės akis išdegino smėlį ten, kur, kaip pasirodė jau apžlibusiam Ra, stovėjo žmonių armija, ir pavertė jį stiklu. Tačiau Ra šaudė vis pro šalį! Žmonės tuo pasinaudojo, išsiskirstė mažais būriais ir pasislėpė už uolų...

Planet Today News dokumentika

Tuo ir baigsime pasaką. Juk mus domino tik saulės akis. Kalbant apie žmones, tai reikia pasakyti, kad dievai vis tik juos nugalėjo, tik kitokiu, tačiau ne mažiau kruvinu būdu. O į stiklą pavirtęs Libijos smėlis taip ir liko gulėti ten, kur Ra prieš maištininkus panaudojo, tik nelabai sėkmingai, savo ginklą.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
29.06.2022 laikas 11:27 Skyrybos be santuokos: kaip pasidalinti kartu užgyventą turtą?
Bendras gyvenimas nesusituokus – kasdienybė reikšmingai daliai mūsų šalies gyventojų. Dalis tokių porų ilgainiui susituokia, tačiau dalies keliai išsiskiria po daugelio metų taip ir nesumainius žiedų. Kaip susiklosčius tokioms aplinkybėms pasidalinti bendrai užgyventą turtą?...

Skaityti daugiau

29.06.2022 laikas 11:20 Meilės kodas. Kaip renkamės antrąją pusę?

Antrosios pusės pasirinkimas – vienas svarbiausių sprendimų gyvenime. Vis dėlto neretai jį sunku logiškai paaiškinti. Kartais tie, kurie siūlo viską, širdies nė kiek nesuvirpina. O poreikių neatliepiantis partneris priverčia pilve skraidyti drugelius. Tad kas gi vyksta smegenyse, kai įsimyl...

Skaityti daugiau

28.06.2022 laikas 22:00 Senato ginklų seržantas, rytoj turėjęs liudyti Kongresui, rastas negyvas

Buvęs Senato ginkluotės seržantas, kuris sausio 6 d. buvo atsakingas už Kapitolijaus saugumą, rastas negyvas, pranešė "Fox News". "Fox" patvirtino, kad mirė Senato ginkluotės seržantas Maiklas Stengeris (Michael Stenger), kuris buvo atsakingas už Senato saugumą Kapitolijaus ri...

Skaityti daugiau

28.06.2022 laikas 21:29 JAV taiko G7 sankcijas Rusijos kariuomenei ir auksui
Antradienį Vašingtonas paskelbė apie veiksmus, kuriais siekiama įgyvendinti naujas sankcijas Rusijai, dėl kurių susitarė Didžiojo septyneto (G7) šalių vadovai, nukreiptas prieš Maskvos gynybos pramonę ir uždraudžiančias aukso importą iš šios šalies....

Skaityti daugiau

28.06.2022 laikas 21:24 JAV paskelbs apie "ilgalaikį" karinį pastiprinimą Europoje: pareigūnas
Antradienį Madride vyksiančiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime Jungtinės Valstijos paskelbs apie naują ilgalaikį karinį pastiprinimą Europoje, pranešė JAV pareigūnas.

Skaityti daugiau

29.06.2022 laikas 13:23 Receptai | Patiekalai Troškinti švieži kopūstai su dešrelėmis
Jau esu pasakojusi kaip labai skaniai troškinu raugintus kopūstus su dešrelėmis, tačiau šį kartą noriu papasakoti kitokį variantą, kai yra naudojami švieži kopūstai.

Skaityti daugiau

25.06.2022 laikas 21:52 Receptai | Patiekalai Sultingas vištienos blauzdelių šašlykas su soja, medumi ir aliejumi
Geriausiai šiam sultingam šašlykų receptui tinka vištienos blauzdelės arba kumpeliai be kaulų ir odos. Iškepus, mėsa būna nepaprastai skani ir sultinga! Paruošimas itin paprastas, ingredientai taip pat. Tikrai labai rekomenduoju pamėginti jau artimiausiomis dienomis!...

Skaityti daugiau

25.06.2022 laikas 21:47 Receptai | Patiekalai Labai skanus vištienos šašlykas jogurto marinate
Įvairiausių šašlykų sezonas jau gerokai įsibėgėjęs, todėl ir receptų reikia išmėginti pačių įvairiausių variantų. Šįkart mano sode buvo kepami vištienos šašlykai, kuriuos aš marinavau jogurto marinate.

Skaityti daugiau