- 20.03.2023
- 0.0 Reitingas
- 417 Peržiūros
- Komentarai
Australija yra naujausia šalis, kuri tapo G7 CBDC bandomąja figūra. CBDC reiškia centrinio banko skaitmeninę valiutą. Tai skaitmeninė šalies valiutos forma, kurią išleidžia ir palaiko tos šalies centrinis bankas. Skirtingai nuo tradicinės fiat valiutos, kuri yra fiziniai grynieji pinigai, CBDC yra visiškai skaitmeninė ir gali būti naudojama elektroninėms operacijoms, praneša „Five8” portalas.
CBDC sukurti taip, kad suteiktų daug kriptovaliutų privalumų, pavyzdžiui, greitų ir pigių sandorių, kartu užtikrinant tradicinės fiat valiutos stabilumą ir palaikymą. Jie taip pat suteikia centriniams bankams DAUGIAU KONTROLIUOTI pinigų sistemą, leisdami jiems sekti sandorius ir stebėti pinigų pasiūlą realiuoju laiku.
Kur tai mus nuves?
Yra dviejų tipų CBDC: mažmeniniai CBDC ir didmeniniai CBDC. Mažmeniniai CBDC yra skirti plačiajai visuomenei ir gali būti naudojami kasdienėms operacijoms, kaip ir fiziniai grynieji pinigai ar skaitmeninė mokėjimo sistema. Didmeniniai CBDC skirti naudoti finansų įstaigoms, pavyzdžiui, bankams, ir naudojami didelio masto tarpbankinėms operacijoms.
CBDC yra palyginti nauja koncepcija, ir tai yra centrinių bankų skrajučių bandymas užbėgti už akių blokų grandinei ir decentralizuotiems sandoriams. Jei ji bus sėkminga, mūsų ateityje laukia visuomenė be grynųjų pinigų, kurioje pinigus visiškai kontroliuos elitiniai bankininkai. Grynieji pinigai yra karalius, o jei bankininkai VISIŠKAI kontroliuoja grynuosius pinigus, jie yra karalius.
Po šiandienos Australijos rezervų banko (RBA) ir Skaitmeninių finansų kooperatyvo tyrimų centro (DFCRC) pranešimo Australijos Sandraugos bankas (CBA) palankiai įvertino galimybę bendradarbiauti su konkurentu ANZ ir tiek RBA, tiek DFCRC, tiek su kitais pramonės dalyviais, siekiant ištirti centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC) Australijoje naudojimo atvejus, pvz. bandomąjį paleidimą.
Štai tik keletas trumpų galimų CBDC trūkumų ir susirūpinimą keliančių klausimų:
- Su privatumu susijusios problemos: CBDC galėtų suteikti centriniams bankams ir vyriausybėms precedento neturinčią prieigą prie piliečių finansinių sandorių, todėl kiltų susirūpinimas dėl privatumo ir asmens laisvių.
- Kibernetinio saugumo rizika: Skaitmeninė valiuta yra pažeidžiama dėl kibernetinių atakų, dėl kurių asmenys ir institucijos gali patirti didelių finansinių nuostolių. Be to, kadangi CBDC remiasi centralizuotomis duomenų bazėmis, viena ataka gali pakenkti visai sistemai.
- Finansinis stabilumas: CBDC įvedimas gali destabilizuoti esamą finansų sistemą, ypač jei jie išstumtų tradicinius bankų indėlius, o tai galėtų pakenkti bankų gebėjimui skolinti ir finansuoti ekonomiką.
- Įgyvendinimo sunkumai: CBDC įgyvendinimas pareikalautų didelių investicijų ir infrastruktūros, ypač besivystančiose šalyse. Be to, reikėtų gerokai pakeisti žmonių požiūrį į pinigus ir jų naudojimą.
- Marginalizuotų bendruomenių atskirtis: Kai kurie ekspertai nerimauja, kad CBDC gali dar labiau išskirti marginalizuotas bendruomenes, ypač tas, kurios neturi prieigos prie skaitmeninės infrastruktūros arba yra kitaip finansiškai pažeidžiamos.
- Poveikis pinigų politikai: CBDC galėtų suteikti centriniams bankams didesnę pinigų pasiūlos kontrolę, tačiau tai taip pat galėtų apriboti jų galimybes naudoti pinigų politiką ekonomikai stabilizuoti krizės metu.
- Visa žmonija galėtų būti visiškai kontroliuojama.
Aš esu už pinigų decentralizaciją, tačiau šiuo metu CBDC turi rimtą pavojų atskiriems piliečiams. Ypač tiems, kurie gali norėti suabejoti dabartine vyriausybe arba pačiu Centriniu banku.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau