Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Kovo » 20

Centrinis bankas išrinko "ComBank" ir ANZ, kurie Australijoje pradės kurti negrynųjų pinigų visuomenę

Centrinis bankas išrinko "ComBank" ir ANZ

Australija yra naujausia šalis, kuri tapo G7 CBDC bandomąja figūra. CBDC reiškia centrinio banko skaitmeninę valiutą. Tai skaitmeninė šalies valiutos forma, kurią išleidžia ir palaiko tos šalies centrinis bankas. Skirtingai nuo tradicinės fiat valiutos, kuri yra fiziniai grynieji pinigai, CBDC yra visiškai skaitmeninė ir gali būti naudojama elektroninėms operacijoms, praneša „Five8” portalas.

CBDC sukurti taip, kad suteiktų daug kriptovaliutų privalumų, pavyzdžiui, greitų ir pigių sandorių, kartu užtikrinant tradicinės fiat valiutos stabilumą ir palaikymą. Jie taip pat suteikia centriniams bankams DAUGIAU KONTROLIUOTI pinigų sistemą, leisdami jiems sekti sandorius ir stebėti pinigų pasiūlą realiuoju laiku.

Kur tai mus nuves?

Yra dviejų tipų CBDC: mažmeniniai CBDC ir didmeniniai CBDC. Mažmeniniai CBDC yra skirti plačiajai visuomenei ir gali būti naudojami kasdienėms operacijoms, kaip ir fiziniai grynieji pinigai ar skaitmeninė mokėjimo sistema. Didmeniniai CBDC skirti naudoti finansų įstaigoms, pavyzdžiui, bankams, ir naudojami didelio masto tarpbankinėms operacijoms.

CBDC yra palyginti nauja koncepcija, ir tai yra centrinių bankų skrajučių bandymas užbėgti už akių blokų grandinei ir decentralizuotiems sandoriams. Jei ji bus sėkminga, mūsų ateityje laukia visuomenė be grynųjų pinigų, kurioje pinigus visiškai kontroliuos elitiniai bankininkai. Grynieji pinigai yra karalius, o jei bankininkai VISIŠKAI kontroliuoja grynuosius pinigus, jie yra karalius.

Po šiandienos Australijos rezervų banko (RBA) ir Skaitmeninių finansų kooperatyvo tyrimų centro (DFCRC) pranešimo Australijos Sandraugos bankas (CBA) palankiai įvertino galimybę bendradarbiauti su konkurentu ANZ ir tiek RBA, tiek DFCRC, tiek su kitais pramonės dalyviais, siekiant ištirti centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC) Australijoje naudojimo atvejus, pvz. bandomąjį paleidimą.

Štai tik keletas trumpų galimų CBDC trūkumų ir susirūpinimą keliančių klausimų:

  • Su privatumu susijusios problemos: CBDC galėtų suteikti centriniams bankams ir vyriausybėms precedento neturinčią prieigą prie piliečių finansinių sandorių, todėl kiltų susirūpinimas dėl privatumo ir asmens laisvių.
  • Kibernetinio saugumo rizika: Skaitmeninė valiuta yra pažeidžiama dėl kibernetinių atakų, dėl kurių asmenys ir institucijos gali patirti didelių finansinių nuostolių. Be to, kadangi CBDC remiasi centralizuotomis duomenų bazėmis, viena ataka gali pakenkti visai sistemai.
  • Finansinis stabilumas: CBDC įvedimas gali destabilizuoti esamą finansų sistemą, ypač jei jie išstumtų tradicinius bankų indėlius, o tai galėtų pakenkti bankų gebėjimui skolinti ir finansuoti ekonomiką.
  • Įgyvendinimo sunkumai: CBDC įgyvendinimas pareikalautų didelių investicijų ir infrastruktūros, ypač besivystančiose šalyse. Be to, reikėtų gerokai pakeisti žmonių požiūrį į pinigus ir jų naudojimą.
  • Marginalizuotų bendruomenių atskirtis: Kai kurie ekspertai nerimauja, kad CBDC gali dar labiau išskirti marginalizuotas bendruomenes, ypač tas, kurios neturi prieigos prie skaitmeninės infrastruktūros arba yra kitaip finansiškai pažeidžiamos.
  • Poveikis pinigų politikai: CBDC galėtų suteikti centriniams bankams didesnę pinigų pasiūlos kontrolę, tačiau tai taip pat galėtų apriboti jų galimybes naudoti pinigų politiką ekonomikai stabilizuoti krizės metu.
  • Visa žmonija galėtų būti visiškai kontroliuojama.

Aš esu už pinigų decentralizaciją, tačiau šiuo metu CBDC turi rimtą pavojų atskiriems piliečiams. Ypač tiems, kurie gali norėti suabejoti dabartine vyriausybe arba pačiu Centriniu banku.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 23:23 Receptai | Patiekalai "Net neįsivaizdavau, kad jį taip lengva pagaminti": Neįtikėtinai skanus pyragas (skanesnis už bet kokį tortą)
Neįtikėtinai skanus, neįprastas ir labai gražus pyragas! Net negalėjau pagalvoti, kad jį galima pagaminti taip greitai ir lengvai, o dabar kepsiu jį dažnai.

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 18:55 Niekada anksčiau nematyti dokumentai atskleidžia Jeffrey Epsteino galios ir įtakos tinklą
Džefris Epšteinas (Jeffrey Epstein) palaikė ryšius su pasaulio elitu net ir po to, kai 13 mėnesių praleido kalėjime už lytinius santykius su nepilnametėmis mergaitėmis ir buvo pripažintas registruotu seksualiniu nusikaltėliu, rodo didžiulis pluoštas ...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 08:16 Kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios?
Ištikimybė yra labai reta savybė, ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Įvairovė dabar vertinama labiau nei stabilumas ir atsidavimas, todėl surasti tinkamą partnerį yra nelengva užduotis. Apie tai, kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios, sk...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:59 Kurie Zodiako ženklai nežino ko nori iš gyvenimo?

Visus visada supa kažkokie įvykiai. Daugelis žmonių turi tam tikrą ryšį su jais. Pastarasis priklauso nuo auklėjimo, nuo išsilavinimo, tiesiog nuo charakterio. Dauguma gali pareikšti savo nuomonę bet kokiu klausimu. Kažkas tai daro švelniai, ne it...

Skaityti daugiau