- 22.06.2023
- 0.0 Reitingas
- 874 Peržiūrų
- Komentarai
Dar viena JAV valstija ėmėsi veiksmų, siekdama sutrukdyti centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC) diegimą.
Alabamos gubernatorė Kay Ivey pasirašė įstatymo projektą, kuriuo nedidele dalimi pasipriešinama CBDC, o tai gali sudaryti tam tikras kliūtis skaitmeninio dolerio diegimo kelyje. Ivey įstatymą pasirašė praėjusią savaitę.
Floridoje ir Indianoje taip pat neseniai priimti įstatymai, draudžiantys šiose valstijose naudoti centrinio banko skaitmeninę valiutą (CBDC) kaip pinigus.
Apie tai praneša "InfoWars": Senatorius Danas Robertsas (Dan Roberts) rėmė SB330. Naujasis įstatymas draudžia Alabamos vyriausybinėms įstaigoms priimti CBDC kaip mokėjimą ir draudžia valstijai dalyvauti bet kokiuose Federalinio rezervo atliekamuose CBDC bandymuose.
Įstatymo projekte CBDC apibrėžiamas taip: "Jungtinių Valstijų Federalinės rezervų sistemos arba federalinės agentūros išleista skaitmeninė valiuta, skaitmeninė mainų priemonė arba skaitmeninis piniginis atsiskaitymo vienetas, kurį šie subjektai tiesiogiai pateikia vartotojui".
Senatas priėmė SB330 32-0 balsais. Atstovų Rūmai patvirtino šią priemonę 103-0 balsais. Gubernatoriui Ivey pasirašius liepos 16 d., įstatymas įsigalios rugsėjo 1 d.
PRAKTIKOJE
Pagal Džeimso Madisono (James Madison) 46-ojo Federalisto (Federalist #46) plano dvasią SB330 priėmimas sukuria "kliūtis" CBDC įgyvendinimui Alabamoje. Madisonas teigė, kad "atsisakymas bendradarbiauti su sąjungos pareigūnais" kartu su "įstatymų leidybos priemonių sukuriamais nepatogumais" "bet kurioje valstijoje priešintųsi sunkumams, kurių nereikėtų niekinti".
Kitos valstijos taip pat ėmėsi priemonių, kad užkirstų kelią CBDC naudojimui. Floridoje ir Indianoje neseniai priimti įstatymai, draudžiantys šiose valstijose naudoti centrinio banko skaitmeninę valiutą (CBDC) kaip pinigus.
Nežinia, kaip tokie teisės aktai praktiškai pasiteisins prieš CBDC, jei federalinė vyriausybė bandys jį įdiegti.
Teisės aktų priešininkai paprastai laikosi pozicijos, kad valstijos negali nieko padaryti, kad sustabdytų CBDC, nes, jų nuomone, pagal viršenybės išlygą "bet koks federalinis įstatymas šiuo klausimu automatiškai bus viršesnis už valstijų įstatymus".
Šią dainą ir šokį jau girdėjome kitais klausimais.
Prieš 1996 m. balsavimą dėl 215-ojo pasiūlymo Kalifornijoje rinkėjams ne kartą buvo sakoma, kad marihuanos legalizavimas, net ir ribotais medicininiais tikslais, yra bevaisis siekis, nes pagal viršenybės išlygą bet koks toks valstijos įstatymas automatiškai bus viršesnis už 1970 m. Kontroliuojamų medžiagų įstatymą (CSA). Geriausiu atveju, priešininkai sakė kaliforniečiams, valstija pateks į brangiai kainuojantį ir pralaimintį teismą.
Tačiau, nepaisydami šių įspėjimų, kaliforniečiai balsavo "už", taip išjudindami masinį judėjimą valstijų lygmeniu, kurį matome šiandien, kai vis daugiau valstijų legalizavo tai, ką draudžia federalinė valdžia. Galiausiai federalinė vyriausybė greičiausiai turės atsitraukti, net jei tik norėdama išsaugoti savo veidą, nes tapo neįmanoma iki galo įgyvendinti federalinio draudimo dėl tokio masinio valstijų ir atskirų asmenų pasipriešinimo.
Panaši situacija susiklostė ir reaguojant į 2005 m. REAL ID aktą, kurio visiškas įgyvendinimas vėluoja jau 17 metų, nes nemažai valstijų nusprendė jame nedalyvauti, o kai kuriais atvejais tiesiog suteikė gyventojams galimybę atsisakyti. Federaliniai pareigūnai patvirtino, kad pagrindinė priežastis, kodėl vis dar vėluojama įgyvendinti šį įstatymą, yra valstijų lygio kliūtys.
"Kelio blokavimas" greičiausiai yra būdas, kuriuo gali pasireikšti šis teisės aktas, kuriuo siekiama pasipriešinti CBDC, ir tai yra Džeimso Madisono (James Madison) keturių žingsnių plano, kaip valstijos gali sustabdyti federalines programas, dalis.
Tačiau, kaip matyti iki šiol sprendžiant tokius klausimus kaip marihuana ir REAL ID aktas, tai, ar federalinė programa bus įgyvendinta, ar ne, galiausiai priklauso nuo to, kiek valstijos pastatys kliūčių, ir nuo žmonių noro dalyvauti - arba ne.
CENTRINIO BANKO SKAITMENINĖS VALIUTOS (CBDC)
Skaitmeninės valiutos egzistuoja kaip virtualūs banknotai arba monetos, laikomi skaitmeninėje piniginėje kompiuteryje arba išmaniajame telefone. Skirtumas tarp centrinio banko (vyriausybės) skaitmeninės valiutos ir tarpusavio elektroninių pinigų, tokių kaip bitkoinas, yra tas, kad skaitmeninės valiutos vertę, kaip ir tradicinės fiat valiutos, remia ir kontroliuoja vyriausybė.
Vyriausybės išleistos centrinio banko skaitmeninės valiutos parduodamos žadant, kad jos yra saugi, patogi ir patikimesnė fizinių grynųjų pinigų alternatyva. Taip pat sakoma, kad tai padės sustabdyti pavojingus nusikaltėlius, kuriems patinka grynųjų pinigų neįveikiamumas. Tačiau yra ir tamsesnė pusė - kontrolės pažadas.
Perėjimo prie vyriausybinės skaitmeninės valiutos pagrindas yra "karas su grynaisiais pinigais". Grynųjų pinigų panaikinimas suteikia galimybę vyriausybei stebėti ir net kontroliuoti vartotojų išlaidas.
Įsivaizduokite, kad grynųjų pinigų nebūtų. Būtų neįmanoma nuo valdžios akių nuslėpti net menkiausio sandorio. Toks paprastas dalykas kaip rytinė kelionė į "Starbucks" nebūtų paslaptis nuo valdžios pareigūnų. Kaip rašoma "Bloomberg" straipsnyje, paskelbtame, kai 2020 m. Kinija pradėjo skaitmeninių juanių bandomąją programą, skaitmeninė valiuta "suteikia Kinijos valdžios institucijoms tokį kontrolės laipsnį, kokio niekada nebuvo įmanoma pasiekti naudojant fizinius pinigus".
Valdžia netgi galėtų "išjungti" asmens galimybę pirkti. Agentūra "Bloomberg" aprašė, kokią didelę kontrolę Kinijos pareigūnams galėtų suteikti skaitmeninė valiuta.
Nepriklausomos naujienos planet-today.com
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau