- 22.12.2022
- 3.0 Reitingas
- 1328 Peržiūros
- Komentarai
Artėjant pasaulinei ekonomikos griūčiai, kartu su ja visame pasaulyje greitai bus pradėtos naudoti centrinių bankų skaitmeninės valiutos (CBDC)
Taip teigia buvęs privataus banko "Union Bancaire Privee", privataus banko ir turto valdymo įmonės Ženevoje (Šveicarija), vykdomasis direktorius Clive'as Thompsonas (Clive Thompson). Jis perspėjo, kad ši artėjanti pasaulinė finansų krizė prasidės vienoje šalyje ir išplis po visą pasaulį. (Susiję: Investuotojai masiškai palieka kriptovaliutų pramonę, nes žlugimas tęsiasi).
Kai tai įvyks, sakė Thompsonas, nuo krizės smarkiai nukentėjusios šalys uždarys savo bankus ir įdiegs CBDC.
"Atsibusite sekmadienio rytą ir išgirsite naujieną, kad pirmadienį bankas nedirbs. O pirmadienio vakare ar antradienį gausite pranešimą, kad turėsime naują valiutą, CBDC, ir nesijaudinkite, ji bus nuostabi senosios valiutos atžvilgiu", - sakė Tompsonas.
"Tačiau bus tam tikrų apribojimų, susijusių su jūsų galimybe konvertuoti savo senus pinigus į naujuosius." Toliau jis perspėjo, kad CBDC atsiradimas taip pat bus naudojamas kaip priemonė fizinėms valiutoms demonetizuoti.
Vyriausybės didina pastangas kurti ir priimti CBDC
Nuo 2021 m. vyriausybės visame pasaulyje didina pastangas kurti ir priimti CBDC.
Tarptautinių reikalų ekspertizės centro "Atlantic Council" duomenimis, daugiau nei 100 šalių, priklausomų teritorijų ir teritorijų - arba daugiau nei pusė pasaulio gyventojų - aktyviai tiria CBDC ir yra mokslinių tyrimų ir plėtros etapuose.
Tik 11 šalių yra oficialiai pradėjusios vykdyti savo BPMK programas. Tarp jų - Nigerijos eNaira, Bahamų Sand Dollar, Jamaikos JAM-DEX ir DCash. Pastaroji yra skaitmeninė Rytų Karibų jūros regiono dolerio versija, kuri naudojama aštuoniose Karibų jūros regiono valstybėse - Angilijoje, Antigvoje ir Barbudoje, Dominikoje, Grenadoje, Montserate, Sent Kitse ir Nevyje, Sent Lusijoje bei Sent Vinsente ir Grenadinuose.
Daugelis kitų šalių, įskaitant Kiniją, Tailandą ir Indiją, šiuo metu yra savo CBDC bandomajame etape, t. y. jos vis dar kuria skaitmenines valiutas, bet jau pradėjo jas tam tikra ribota forma bandyti.
Kinijos skaitmeninis juanis, nepaisant to, kad vis dar yra bandomajame etape, yra sėkmingiausias CBDC pasaulyje, kurio sandorių suma viršija 14 mlrd. dolerių.
Pačios Jungtinės Valstijos taip pat kuria "didmeninę" CBDC, kaip teigia Federalinio rezervo Niujorko skyrius, kuris vadovavo pastangoms, pavadintoms "Kedro projektu".
Praėjusį mėnesį paskelbtoje baltojoje knygoje Niujorko FED teigė, kad jau baigtas pirmasis bandymų etapas ir neva įrodyta, kad tarptautiniai valiutos sandoriai naudojant skaitmeninę dolerio versiją yra ne tik įmanomi, bet ir gali būti atliekami greitai ir saugiai naudojant blokų grandinę.
Tikimasi, kad Niujorko FED tęs skaitmeninio dolerio bandymus bent jau ateinantį pusmetį, o tikėtina, kad praeis metai, kol bet kokie realūs pinigai JAV bus judinami CBDC tinkle.
Daugiau informacijos apie CBDC diegimo planą rasite MoneySupply.news.
Žiūrėkite visą Clive'o Thompsono pareiškimą apie artėjantį ekonomikos žlugimą ir CBDC atsiradimą.
Šiame straipsnyje gali būti teiginių, kurie atspindi autoriaus nuomonę
P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau