- 06.01.2021
- 0.0 Reitingas
- 1081 Peržiūr
- Komentarai
Burokėliai vartojami kiekvienuose namuose: barščiai, mišrainės, šaltibarščiai ...Mes siūlome į šią daržovę pažiūrėti iš kitos pusės: juk burokėliai - tai dar ir puikus, efektingas ir prieinamas vaistas.
Gydomąsias burokėlių savybes savo praktikoje panaudodavo senovės gydytojai: rekomenduodavo burokėlius nuo mažakraujystės, virškinimo organų ir limfmazgių ligų, o taip pat sunkiai gyjančioms opoms gydyti.
Paskutiniųjų dešimtmečių tyrimai patvirtino raudonųjų burokėlių gydomąsias savybes. Nustatyta, kad burokėliuose esantis betaninas gerina baltymų įsisavinimą ir dalyvauja cholino - medžiagos, gerinančios kepenų veiklą, gamyboje. Burokėliai stiprina žarnyno peristaltiką, palengvina maisto judėjimą žarnynu, aktyvuoja kepenų funkcijas, turi šlapimą varančių, lengvą viduriavimą skatinančių, nuskausminančių ir priešuždegiminių savybių, mažina arterinį spaudimą. Prie burokėlių privalumų priskiriamas nedidelis kaloringumas.
Burokėliuose pakankamai daug jodo, magnio ir kitų mikroelementų, veikiančių prieš indų aterosklerozinius pokyčius. Burokėlių pektinai suriša ir šalina cholesterolį, neleidžia vystytis aterosklerozei. Ir tai dar ne viskas! Burokėliuose unikalus natrio ir kalcio santykis, kuris padeda šalinti kalcio perteklių iš organizmo. Jis kaupiasi ant kraujagyslių sienelių ir sudaro taip vadinamas aterosklerozines plokšteles.
Neįmanoma suskaičiuoti visas negandas, kurias gydo burokėliai - jų daugybė. Gamtoje yra ir kitų maistinių augalų su panašiomis savybėmis, pavyzdžiui juodosios vynuogės, juodasis šermukšnis, raudonasis kopūstas, tačiau tik burokėliai tiek ilgai išlaiko savo maistines savybes - beveik iki naujo derliaus.
Pastaraisiais metais pastebėta apie teigiamą raudonųjų burokėlių poveikį neleidžiant atsirasti augliams arba stabdant jų vystimąsi organizme. Tai paaiškinama tuo, kad burokėliuose esantis betaninas į ląsteles pateikia kvėpavimo fermentus, kuriuos netenka augalinis darinys. Ląstelių kvėpavimo galia padidėja 10-15 kartų, kas leidžia sustabdyti auglio vystimąsi. Tiktai tam burokėlius reikia valgyti daug ir pastoviai - ne mažiau kaip po ketvirtį kilogramo kasdien. Beje, žmogui tai nesunku: organizmas paprastai pats reikalauja tų produktų, kurių reikia jam išgyventi.
Receptas gimdos fibromiomos ir mastopatijos gydymui: šviežią burokėlį palaikyti 2-4 valandas tekančiame vandenyje, tada sutarkuoti kartu su oda. Gautą masę uždėti ant krūtinės ar pilvo apačios ir palaikyti per naktį. Ryte masę nuimti ir įdėti į šaldytuvą, nes ją galima panaudoti dar du kartus. Odą nuplauti stipria vandens srove. Kitą naktį procedūrą pakartoti, tada padaryti vienos nakties pertrauką. Taip ir toliau 2 naktis daryti procedūras ir daryti vienos nakties pertrauką. Gydymo kursas 29 dienos.
Nuo chroniškos slogos vartokite raugintas burokėlių sultis: 3 kartus per dieną į kiekvieną šnervę įlašinkite po 5-6 lašus arba į nosį įdėkite į sultis sumirkytų tamponų. Nuo bet kokios slogos gerai nosį praplauti virtomis burokėlių sultimis.
Nuo mažakraujystės ir skorbuto burokėliai ar burokėlių sultys rauginami su actu.
Trintą burokėlių masę dėti ant visokių odos opų, sutinimų, uždegimų. Raiščius keisti 3-5 kartus per dieną.
Liaudies receptai
Šviežias burokėlis dedamas ant skaudamo danties - tai sumažina skausmą.
Ritinėliais supjaustytus burokėlius dėti ant kaktos ir smilkinių nuo galvos skausmo.
Netgi įsisenėję tonzilitai išgydomi, jeigu bent vieną mėnesį vakarais skalauti gerklę nevalytų burokėlių nuoviru: 1 kg virti 2-se l vandens ant nekarštos ugnies kol išvirs. Nuovirą laikyti šaldytuve ne daugiau kaip 3-4 dienas, prieš vartojimą įpilti truputį karšto vandens, kad skalavimo skystis būtų šiltas. Dar vienas receptas skalavimui: į stiklinę šviežių sulčių įpilti valg.šaukštą acto ir skalauti gerklę 5-6 kartus per dieną iki pilno pagijimo.
Hipertonijos gydymui burokėlių sultys lygiomis dalimis sumaišomos su medumi. Ši priemonė padeda ir nuo neurotinės būsenos, nes pasižymi raminančiomis savybėmis.
Dermatozės gydymui naudojama burokėlių tyrelė.
Rekomenduojama nevalgius rytais suvalgyti po 100-150 g virtų burokėlių nuo kepenų ligų, vidurių užkietėjimo, virškinimo sutrikimų, viršsvorio ir hipertonijos.
Esant cukriniam diabetui, geriamos šviežios burokėlių sultys po 50 ml 4 kartus per dieną.
Kepenų ir tulžies pūslės akmenų tirpinimui naudojamas burokėlių nuoviras: burokėliai nuvalomi ir verdami, kol nuoviras sutirštėja iki sirupo tirštumo. Gerti po 40 ml 3 kartus per dieną prieš valgį.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau