- 18.12.2018
- 2.0 Reitingas
- 2509 Peržiūros
- Komentarai
Tikriausiai kiekvienas lietuvis puikiai žino, kaip atrodo ir kaip kvepia čiobrelis, juk jis naudojamas ne tik kaip vaistinis, bet ir kaip prieskoninis augalas. Paprastieji čiobreliai įprastai auga sausuose pušynuose ir smėlėtose vietose, tačiau jų taip pat galima rasti pūdymuose ar žvyrduobėse.
Vaistų gamybai naudojama čiobrelio antžeminė dalis. Čiobrelis naudojamas tiek liaudies, tiek mokslinėje medicinoje, nes jo veikliosios medžiagos padeda bronchų veiklai: didina sekreciją, veikia antiseptiškai, lengvina atsikosėjimą. Taigi čiobreliai tinka sergant tokiomis ligomis kaip bronchitis, laringitas, tracheitas ar kitos viršutinių kvėpavimo takų ligos. Čiobrelis taip pat puikus pagalbininkas, kuomet skundžiamasi skrandžio ir žarnyno problemomis: jis gerina virškinimą, mažina pilvo pūtimą, didina skrandžio sulčių sekreciją, reguliuoja žarnyno mikroorganizmų veiklą ir t.t.
Čiobreliai taip pat naudojami ir išoriniu būdu: vonelėms bei kompresams. Tokie metodai padeda sumažinti radikulito, neuralgijos ir sąnarių skausmus.
Norėdami pasigaminti skausmą mažinantį čiobrelių kompresą, užplikykite džiovintus čiobrelius vandeniu, po 20 minučių nukoškite skystį ir suvyniokite čiobrelius į drobinę medžiagą. Kompresą dėkite ant skaudamos vietos.
Kosulį padės įveikti čiobrelių užpilas. 2 valgomuosius šaukštus čiobrelių užplikykite stikline verdančio vandens. Plikykiti geriausia emaliuotame inde, kurį uždengus reikės pastatyti į verdančio vandens vonelę ir pakaitinti dar 15 minučių. Tuomet nuovirą ataušinkite, perkoškite ir nusunkite. Gautą užpilą atskieskite stikline virinto vandens. 2-3 kartus per dieną gerkite po šaukštą užpilo. Nelaikykite užpilo ilgiau nei 2 dienas.
Kosuliui palengvinti taip pat tinka ir čiobrelių nuoviras. 4 valgomuosius šaukštus čiobrelių užpilkite stikline verdančio vandens. Indą, kuriame plikote čiobrelius įstatykite į verdančio vandens vonelę ir pakaitinkite 30 minučių. Tuomet 10 minučių palaukite kol nuoviras šiek tiek atvės ir gerkite jį po 1-2 šaukštus 3-5 kartus per dieną.
Džiovintus čiobrelius galite naudoti arbatos gaminimui: tai bus ne tik sveika, tačiau ir labai skani bei aromatinga arbata. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad čiobrelių eteriniame aliejuje esantis timolas gali pakenkti širdies, kepenų bei inkstų ligomis sergantiems žmonėms, todėl dideliais kiekiais čiobrelio arbatų, nuovirų ar užpilų vartoti nereikėtų.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau