Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gegužės » 7

Dėl vaistų senyvo amžiaus žmonės griūva ir susilaužo kaulus

Griuvimai ir kaulų lūžiai tarp senjorų - labai paplitusi problema, vis dėlto ne visada tikroji priežastis yra senatvė, kaip iki šiol buvo manoma. Senyvi asmenys gali griūti ir dėl išrašytų receptinių medikamentų.

Daugelis vaistų, kurių paprastai skiriama senjorams, pvz., opioidų grupės vaistai nuo skausmo, antidepresantai, antacidai ir migdomieji, padaro kaulus trapius ar padidina riziką pargriūti. Kai kurie net sukelia ir vieną, ir kitą problemą.

JAV tyrėjai iš Dartmuto koledžo Geiselių medicinos mokyklos (Geisel School of Medicine at Dartmouth College) analizavo maždaug 2,5 mln. senyvo amžiaus asmenų duomenis, kuriems buvo išrašytas kuris nors iš 21 vaisto, dažniausiai sukeliančio kaulų lūžius. Tyrėjai norėjo išsiaiškinti, kiek daug žmonių, vartodami minėtų medikamentų, patyrė šlaunikaulio lūžį.

Aukščiausias rodiklis buvo tarp žmonių, kurie vartodavo daugiausia vaistų. Dažniausiai jiems būdavo išrašoma opioidų grupės medikamentų - jų gerdavo 55 proc. dalyvaujančiųjų tyrime, po to sekė diuretiniai ar kraują skystinantys preparatai - jų buvo išrašyta 40-iai proc. tyrimo dalyvių.

Daugelis vaistų, kurių paprastai skiriama senjorams, pvz., opioidų grupės vaistai nuo skausmo, Į antidepresantai, antacidai ir migdomieji, padaro kaulus trapius ar padidina riziką pargriūti.

Tyrėjų skaičiavimais, net vieno tokio medikamento vartojimas dvigubina kaulų lūžio riziką, o geriant dar kokio nors vaisto, kuris skatina kaulų lūžius, grėsmė didėja - vartojant du medikamentus ji išauga 3 kartus, vartojant tris - 4 kartus. Asmenims, kurie jau serga osteoporoze, pasekmės gali būti dar sunkesnės.

Pavojingiausi deriniai, kurie dažniausiai sukeldavo griuvimus ar kaulų lūžius, buvo opioidų vartojimas kartu su sedatyviniais preparatais, opioidai su diuretikais ar opioidai su protonų siurblio inhibitoriais, kurie skiriami nuo virškinimo sutrikimų.

Jei šių vaistų nereikia vartoti privalomai, tyrėjai rekomenduoja senyvo amžiaus asmenims rimtai pasvarstyti, ar nebūtų galima jų atsisakyti, o tai yra dar svarbiau, jei išrašyti du ar trys tokie medikamentai.

JAMA Netw Open, 2019; 2:e1915348

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.05.2020 laikas 14:57 Telekinezė. Tikras ar išgalvotas gebėjimas?
Amerikiečių autoriaus Stepheno Kingo pirmojo 1974 metais išleisto siaubo romano „Kerė” pagrindinė veikėja Carrie White pasitelkė telekinezę (gebėjjimą pakelti daiktus mintimis), kad padegtų visą mokyklos salę su joje buvusiais mokiniais. Carrie White, žinoma, yra išgalvotas knygos ir filmo personaža...

Skaityti daugiau

25.05.2020 laikas 06:39 Veido kaukes: oda bus švelni ir spindinti

Medus yra puikus saldiklis, bet taip pat jį galima naudoti kaip natūralų vaistą. Jis naudingas sveikatai ir grožiui. Medus gali būti naudojamas odai regeneruoti, atkuriant jos šviesumą, nuraminant jautrią ir sudirgintą odą.

...

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 13:18 Pandemijos vyksta kas šimtą metų: visuotinis sąmokslas ar sutapimas?
Kaip pažymėjo specialistai nuo XIV amžiaus, kas 20 metų pasaulyje pasitaiko pavojingos ligos protrūkis. Kas iš tikrųjų yra šios pandemijos ir, kaip ją bando paaiškinti mokslininkai.

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 06:49 5 augalai, išvarantys kirminus iš organizmo
Šis įprastas mūsų virtuvėje produktas laikomas „universaliu kariu“: jis susidoroja su bakterijomis, grybeliais, virusais, visokiais kirminais. Česnakas gali atbaidyti nuo žmogaus net kraujasiurbius vabzdžius.

Skaityti daugiau

23.05.2020 laikas 20:02 Kaip atsisakyti priverstinio skiepijimo ir implantavimo?

Anot Nigerijos žiniasklaidos, šalyje kilo didžiulis skandalas dėl „užsienio šalių remiamo įstatymo“, kuriame nurodoma privalomai paskiepyti visus Nigerijos gyventojus.

Skaityti daugiau

23.05.2020 laikas 16:17 Skraidantis vienuolis iš Kopertino

„Skraidančio vienuolio iš Kopertino“ (Italija) stebuklai – vieni iš labiau stebinančių ir kartu, matyt, vieni iš geriausiai dokumentuotų tokių atvejų istorijoje

Skaityti daugiau