Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Birželio » 30

Didžioji Varnalėša. Vaistinis Panaudojimas

Varnalėšą, dėl kibių žiedinių graižų, kurie kabinasi už drabužių ir kurių ne taip lengva atsikratyti, sunku būtų supainioti su kokiu nors kitu augalu. Skirtingai nuo kitų šio dvimečio augalo rūšių (jų yra apie 10), ji dar vadinama didžiąja varnalėša.

Pavasarį ji pirmiausia pasirodo vietose, gerai įšildomose saulės, griovių šlaituose, kalnų atšlaitėse, pievose. Šiek tiek vėliau ją galima pamatyti patvoriuose, kelkraščiuose. Augalas mėgsta šlietis prie trobesių, tai amžinas žmogaus palydovas.

Varnalėša labiausiai vertinama už jos antialerginį poveikį. Ji pasižymi ir antimikrobiniu, antiseptiniu, dezinfekuojančiu poveikiu. Taip pat pagerina odos būklę, vandens ir druskų apykaitą, padeda išsiskirti insulinui, turi šlapimą varančių, prakaitavimą skatinančių savybių, turi silpnai liuosuojantį poveikį. Galima drąsiai sakyti, jog varnalėša puikiai veikia žmogaus organizmą.

Liaudies medicina nuo seno varnalėšą rekomendavo psoriazei gydyti, vartoti sergant reumatu, podagra, širdies ir kraujagyslių, nervų, skrandžio ir žarnyno, moteriškomis ligomis, cukriniu diabetu. Tai priemonė ir nuo vidurių užkietėjimo, ir prakaitavimui skatinti.

Šviežiomis varnalėšos sultimis, sumaišytomis su aliejumi, gydomos žaizdos. Šviežios varnalėšos lapų sultys gerai valo kraują. Tai labai svarbu, jeigu vargina furunkuliozė, yra inkštirų, spuogų. Lapų nuoviru gydomos piktvotės, opos. Varnalėšos šaknų nuoviru stiprinami plaukai (garsusis varnalėšų aliejus).

Nepamirškite, kad šaknis reikia kasti arba anksti pavasarį, pasirodžius pirmiems lapams, arba vėlų rudenį, kada lapuose gausu naudingų elementų.

Vaistinis panaudojimas

Valančios, antitoksines savybės. Varnalėšos šaknų nuoviras iš organizmo pašalina ne tik druskas, šlakus, toksinus, bet ir tokias medžiagas kaip gyvsidabrio junginiai. 10 gramų džiovintos susmulkintos žaliavos 1 stiklinei karšto vandens, virti nuo 15 iki 20 minučių, nukošti, įpilti vandens iki pirminės apimties. Gerti po 1 valgomąjį šaukštą nuo 3 iki 4 kartų per dieną.

Esant pilvo skausmams rekomenduojama gerti augalo nuovirą arba jo sultis: 1 valgomasis šaukštas 1/3 stiklinės šilto vandens.

Užkietėjus viduriams gerai padeda varnalėšos sėklų nuoviras: užpilti saują subrendusių kibių dagišių 1 stikline verdančio vandens, virti 2 valandas, nukošti. Išgerti per kartą.

Susirgus cholecistitu, akmenlige, chronišku pankreatitu, rekomenduojama gerti šaknų nuovirą: 20 gramų susmulkintos žaliavos 1 stiklinei vandens, virti 30 minučių, palaikyti 20 minučių, nukošti, įpilti vandens iki pirminės apimties. Gerti nuo 1 iki 2 stiklinių 3 kartus per dieną prieš valgį.

Kaip priemonę karščiavimui mažinti reikia gerti šaknų nuovirą: 4 valgomieji šaukštai džiovintos susmulkintos žaliavos 4 stiklinėms vandens, virti, kol išgaruos pusė kiekio, nukošti, įdėti nuo 2 iki 3 valgomųjų šaukštų medaus. Gerti po 1 stiklinę 3 kartus per dieną po valgio.

Sergant stomatitu burnai skalauti naudoti šaknų nuovirą: 1 valgomasis šaukštas džiovintos susmulkintos žaliavos 1 stiklinei vandens, virti 15 minučių, palaikyti 1 valandą, nukošti, įpilti vandens iki pirminės apimties.

Esant išnirimams, patempimams dėti ant pažeistos vietos šiltus kompresus, taip pat stipriai susitrenkus ar atsiradus kraujosruvai galima dėti šviežią sutrintą varnalėšą, sumaišytą su alyvuogių aliejumi.

Gerai naikina karpas. Sumaišyti sultis su actu ir kiekvieną dieną lašinti ant karpos nuo 1 iki 2 lašų.

Esant šlapimo sistemos akmenligei gerti šaknų nuovirą: 20 gramų džiovintos susmulkintos žaliavos 1 stiklinei karšto vandens, virti 10 minučių, palaikyti 2 valandas, nukošti. Gerti po 1/2 stiklinės 3 kartus per dieną.

Sergant podagra šviežius arba džiovintus varnalėšos lapus, nuplikytus verdančiu vandeniu, dėti ant skaudančios vietos 5 arba 6 sluoksniais, pridengti kompresiniu popieriumi ir uždėti šiltą tvarstį.

Gerti šaknų nuovirą: 1 valgomasis šaukštas džiovintos susmulkintos žaliavos 1 stiklinei karšto vandens, virti 30 minučių, vėsinti 10 minučių, nukošti, įpilti vandens iki pirminės apimties. Gerti šiltą po 1/2 stiklinės nuo 2 iki 3 kartų per dieną prieš valgį.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
29.06.2019 laikas 14:15 Receptai Orkaitėje keptos vištų blauzdelės: majonezo marinatas
Gaminame. Keptos vištų blauzdelės. Orkaitėje keptos vištų blauzdelės receptas. Į dubenėlį dedame majonezą, Dižono garstyčias, išspaustą česnaką, druską bei prieskonius ir užmaišome marinatą. Skanaus.

Skaityti daugiau

10.07.2019 laikas 21:12 Receptai Cepelinai su varške
Gaminame namuose. Cepelinai su varške. Skanių tradicinių cepelinų su varške receptas. Cepelinai tiekiami su spirgučiais ir grietine arba sviesto-grietinės padažu. Skanaus!

Skaityti daugiau

09.11.2019 laikas 15:11 Receptai Karka Aluje. Čekų Receptas Su Medumi Ir Garstyčiomis

Gaminti karką galima tamsiame arba šviesiame aluje. Bet tamsiame ji gaunasi aštresnio „vyriško“ skonio, o baltame – švelnesnė. Ir būtinai reikia kepti karką iki charakteringos rusvos plutelės. O patiekti tokią...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau