Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2020 » Gruodžio » 21

Dingo didžiulė juodoji skylė: „Ji turi būti kažkur čia!“

(Paranormal) Astronomai pastebėjo tolimą galaktikų klasterį, kurio centre nebuvo tikėtinos supermasyvios juodosios skylės, nepaisant to, kad jos masė turėtų būti kažkur nuo trijų iki 100 milijardų kartų didesnė už Saulės masę.

Juodoji skylė yra galaktikų spiečiuje „Abell 2261“, maždaug už 2,7 milijardo šviesmečių nuo Žemės – rodo stebėjimai, atlikti 1999–2004 metais, teigiama NASA pranešime.

Neseniai Vakarų Virdžinijos universiteto astronomai naudodamiesi NASA Chandros rentgeno observatorija ir Hablo kosminiu teleskopu, norėjo išplėsti teritoriją, tačiau nerado juodosios skylės.

Beveik kiekvienoje galaktikoje yra supermasyvi juodoji skylė. Kuo masyvesnė galaktika, tuo didesnė juodoji skylė. Tiesą sakant, buvo prognozuota, kad būtent ši juodoji skylė yra viena didžiausių.

Apskaičiuota, kad jos masė turėtų būti kažkur nuo trijų iki 100 milijardų kartų didesnė už Saulės masę. Tačiau jos nėra. Norėdami tai paaiškinti, mokslininkai pateikė keletą versijų.

Pirmoji versija – juodoji skylė galėjo būti išmesta iš galaktikos, susiliejus dviem galaktikoms, sukuriant vieną dar masyvesnę galaktiką, kitaip vadinamą „atsitraukiančia juodąja skyle“.

Antroji versija – atitinkamos dviejų galaktikų juodosios skylės galėjo susilieti į dar didesnę supermasyvią juodąją skylę, mega-galaktikos centre sukurdamos milžinišką branduolį. Nors toks reiškinys dar tiesiogiai nepastebėtas, astronomai pastebėjo susijungimus, kuriuose dalyvavo iš esmės mažesnės juodosios skylės.

Straipsnyje, kurį ketinama paskelbti žurnale „American Astronomical Society“, Sarah Burke-Spolaor vadovaujama komanda iš Vakarų Virdžinijos universiteto pateikė dar du galimus paaiškinimus: arba paprasčiausiai nėra juodosios skylės, arba iš tikrųjų yra juodoji skylė, kuri tiesiog nėra pakankamai aktyvi, kad susidarytų pastebimas rentgeno spindulių kiekis, kurį būtų galima pamatyti iš Chandros observatorijos.

Parengta pagal: Futurism Šaltinis technologijos.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.04.2021 laikas 21:06 Aukščiausias žmogus pasaulyje Roberto Vodlou istorija

272 cm ūgis leido Robertui Vodlou tapti aukščiausiu žmogumi pasaulyje. Šis faktas oficialiai užregistruotas Gineso rekordų knygoje. Gerasis milžinas, kaip jį vadino aplinkiniai, toliau augo iki mirties. 272, Ūgis, Leido, Robertui, Vodlou, Tapti, Aukščiausiu, Žmogumi, Pasaulyje, Faktas, Oficialiai...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 20:44 Fregatos “Dunbar” Tragedija

Apie šią baisią tragedija 1857 metais rašė visi laikraščiai. Tai buvo didžiausia tų laikų jūrų katastrofa. Iš 122 laive buvusių žmonių žuvo visi, išskyrus vieną jūreivį.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 11:13 Klimato kaita Arktyje gali padvigubinti žaibų iškrovų skaičių
Šiauriniame poliaratyje žaibų iškrovos yra ypač retas fenomenas, tačiau globaliam klimatui pradėjus šiltėti, dažnesni tapo ir šie reiškiniai.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:56 Mįslingas žaibas Portugalijoje pražudė 68 ožkas

Tuo metu kai dalis Europos susidūrė su ekstremalia balandžiui šalčio banga, kurią lydėjo vėlyvos šalnos ir sniegas, pietiniuose žemyno pakraščiuose šaltas oras susidūrė su karštomis tropinių orų masėmis, kurios suformuoja smarkias audras su perkūnija.

...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 15:48 Ką išduoda apgamai skirtingose kūno vietose?

Dauguma apgamų atsiranda iki 30 metų ir, pasak kinų astrologijos, gali atskleisti daug informacijos apie žmogų pagal tai, kurioje kūno vietoje jų yra. Pavyzdžiui, apgamas ant nosies reiškia, kad jūs esate labai darbštus, ant skruosto – sąžiningas.

...

Skaityti daugiau

17.04.2021 laikas 08:03 Covid-19 injections are spreading new “variants” of coronavirus
The illegitimate White House, in collusion with the mainstream media, is continuing to fearmonger with endless Wuhan coronavirus (Covid-19) propaganda, the latest narrative being that scary new “variants” of the alleged virus require more layers of masks and more vaccines. These so-called variants, ...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:23 Pikantiškas sviestas su ciberžole ir raudonėliu

Kad pasigaminti tokį pikantišką sviestą daug pastangų tikrai nereikia, o rezultatas nuostabus. Šįkart aš jį gaminau su ciberžole ir raudonėliu. Super gerai pavyko, tad dalinuosi ir su Jumis.

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Mieliniai avižinių dribsniai blyneliai "Su nauda sveikatai"

Šį mielinių blynelių receptą radau rusiškam žurnaliuke "Septynetas su šaukštu" (bent taip išsiverstų), na ir tikrai sudomino. Šis receptas labai tinka tiems, kas nemėgsta košių iš avižinių dribsnių. Skonis man asmeniškai labai patiko, o kažkaip iki šiol niekada ir girdėjus nebuvau apie ...

Skaityti daugiau