- 26.01.2021
- 0.0 Reitingas
- 1414 Peržiūros
- Komentarai
„Tu esi nusiteikusi isteriškai… Valgyk, dukra, dietinį kiaušinį“- bandė nuraminti vargšas karalius princesę iš animacinio filmo „Brėmeno muzikantai“. Ne veltui jis tikėjo maistine kiaušinių verte, nes skydliaukės ligų simptomai yra nervingumas, dirglumas ir depresija. Todėl kiaušinių valgymas yra vienas iš paprasčiausių būdų pagerinti skydliaukės veiklą.
Negalima pervertinti skydliaukės svarbumo: ši liauka yra atsakinga už nervų sistemos ir psichikos, širdies ir kraujagyslių sistemos, virškinamojo trakto, reprodukcinės ir raumenų bei kaulų sistemos būklę. Jei skydliaukė sutrinka, prasideda rimtos sveikatos problemos. Dažniausiai nuo to kenčia moterys po 40 metų.
Du pagrindiniai skydliaukės hormonai, trijodtironinas (T3) ir tiroksinas (T4), susideda iš tirozino ir jodo. T3 yra biologiškai aktyvus hormonas, o T4 lieka neaktyvus, kol tampa T3.
Skydliaukė taip pat gamina kitą hormoną kalcitoniną, kuris palaiko normalų kalcio kiekį, aktyvina mineralų apykaitą, palaiko kaulinio audinio vientisumą ir pagreitina kaulo atsinaujinimą. Jei šio hormono koncentracija yra didesnė už leistiną, tai parodo plaučių, prostatos, krūties liaukos, anemijos ir hiperplazijos skydliaukės onkologiją.
Ankstyvieji skydliaukės ligos simptomai praktiškai nematomi, todėl ligą diagnozuoti pirmame etape neįmanoma. Štai kodėl svarbu iš anksto pasirūpinti skydliaukės sveikata, pasirenkant optimalų maistą.
Kaip ir bet kuris kitas mūsų kūno organas, skydliaukė priklauso nuo reguliaraus jai reikalingų maisto medžiagų tiekimo. Kiaušinio trynys yra geras trijų svarbiausių skydliaukės maistinių medžiagų šaltinis.
Tirozinas
Tai yra aminorūgštis, absorbuojama iš baltyminio maisto ir organizme gaminama iš kitos aminorūgšties – fenilalanino. Tirozinas yra geros nuotaikos formulė, pašalinanti nerimo ir baimės jausmus bei padedanti kovoti su stresu. Dviejuose vištos kiaušiniuose yra 0,5 g tirozino ir 0,7 g fenilalanino (dienos dozė yra 1–5 g).
Jodas
PSO duomenimis, viena iš pagrindinių sutrikusio vaikų smegenų vystymosi priežasčių yra jodo trūkumas. Kiekvienas iš mūsų per visą gyvenimą turi gauti pakankamai jodo, kad skydliaukė galėtų gaminti hormonus. Vienas vištos kiaušinio trynys suteiks 12 mg jodo, tai yra 8% dienos normos, kuri sudaro 150 mg.
Selenas
Apie 90% skydliaukės išskiriamų hormonų sudaro T4, kuris virsta aktyviuoju T3 hormonu. Taip yra dėl nuo seleno priklausomų fermentų. Tokiu atveju selenas gali ir aktyvuoti T3 hormoną, ir sumažinti T4 aktyvumą. Štai kodėl selenas yra toks svarbus skydliaukės hormonų reguliavimui. Vienas vištos kiaušinis suteikia organizmui 16 mg seleno, kas sudaro 29% rekomenduojamos dienos normos.
Kaip žinote, stresas skatina skydliaukę dirbti maksimalia galia. Vištos kiaušinių vartojimo profilaktika yra neįprastas, bet veiksmingas būdas įveikti ligas.
Taip pat nepamirškite, kad šis organas yra kompleksiškai susijęs su kitomis liaukomis ir biocheminiais procesais. Bet kurios sistemos dalies disbalansas gali paveikti visą sistemą. Todėl gydymas turi būti pritaikytas konkrečiai priežasčiai.
Prieš pradėdami gydytis maistu ar papildais, būtinai pasitarkite su endokrinologu dėl tikslios diagnozės.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau