Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Rugsėjo » 24

Fitoterapija nuo hipertonijos

Vartojant vaistažoles, sergančių hipertonija būklė paprastai pagerėja po 2-3 savaičių: sumažėja arterinis kraujospūdis, susitvarko miegas, susilpnėja galvos skausmai. Kad efektas būtų tvirtas, reikia ilgo gydymo kurso - 8-10 mėnesių, o kartais iki pusantrų metų. Kai savijauta pagerėja ir arterinis kraujospūdis sumažėja, rekomenduojame daryti 5-7 dienų pertraukas tarp vaistinių augalų vartojimo.

Įspėjimas: gydant hipertoniją, fitoterapija yra tik papildomas gydymas. Svarbiausia - laikytis gydytojų nurodymų.

Dviskiautis ginkmedis

Šiuo metu standartizuoti ginkmedžio ekstraktai laikomi vienais iš pačių efektyviausių augalinių preparatų įvairių smegenų veiklos sutrikimų profilaktikai ir gydymui. Dviskiautis ginkmedis turi nepaprastai platų fiziologinių efektų spektrą Jis gerina mikrocirkuliaciją ir užkerta kelią trombų susidarymui. Be to, neleidžia didėti kalcio jonų koncentracijai ląstelių viduje ir taip praplečia kraujagysles. Ginkmedžio ekstraktai taip pat pasižymi depresiją mažinančiu poveikiu.

Grauželinė gudobelė

Pasižymi tiesioginiu kraujagysles plečiančiu poveikiu ir padeda mažinti arterinį kraujospūdį. Tai ir kardiotoninė augalinė priemonė, labai stipri, todėl vartojama, esant širdies nepakankamumui. Be to, šie augalai mažina kraujo krešumą, gerina jo tekėjimą. Tai ir gana stiprus antioksidantas.

Vaistažolių mišiniai antpilams ir nuovirams

- Gydomasis antpilas. Sumaišykite po 1 valgomąjį šaukštą pipirmėčių žolės, trilapių puplaiškių žolės, valerijonų šakniastiebių su šaknimis, 2 valgomuosius šaukštus apynių spurgų, 1 l vandens.

Visus augalinius komponentus susmulkinkite, gerai sumaišykite. 2 valgomuosius šaukštus mišinio užpilkite verdančiu vandeniu, palaikykite 1 valandą, kad nusistovėtų, nukoškite. Gerkite po 1/2 stiklinės 3 kartus per dieną su 1/2 valgomojo šaukšto medaus (juk pamenate, kad medus sustiprina vaistažolių poveikį).

- Bendrai organizmą stiprinantis antpilas. Paimkite 2 valgomuosius šaukštus džiovintų raudonųjų gudobelių vaisių, po 1 valgomąjį šaukštą juodavaisių aronijų vaisių, didžialapių gysločių lapų, šalpusnių lapų, 1 I vandens. Džiovintus augalus susmulkinkite, sumaišykite 4 valgomuosius šaukštus mišinio užpilkite verdančiu vandeniu, 2 valandas palaikykite, šiltai įvynioję (galima ir termose), kad nusistovėtų, nukoškite.

Vartokite po 1-2 valgomuosius šaukštus 3-4 kartus per dieną prieš valgį, jei būna padidėjęs kraujospūdis.

- Gudobelių žiedų antpilas. Paimkite 2 valgomuosius šaukštus raudonųjų gudobelių žiedų, užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, laikykite 20-30 minučių, kad nusistovėtų, nukoškite per 2-3 marlės sluoksnius. Vartokite po 1/3 stiklinės 4-5 kartus per dieną.

- Nuoviras nuo hipertonijos. Paimkite po 1 valgomąjį šaukštą kalninių arnikų žiedų, paprastųjų amalų žolės, po 3 valgomuosius šaukštus raudonųjų gudobelių vaisių ir žiedų, dirvinių asiūklių žolės, smulkintų džiovinto česnako skiltelių, 300 ml vandens. Komponentus sumaišykite, 1 valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite verdančiu vandeniu, pavirkite 5 minutes, 6-8 valandas palaikykite, kad nusistovėtų, nukoškite. Vartokite po 1 valgomąjį šaukštą 4 kartus per dieną, likus 30 minučių iki valgio, jei padidėja kraujospūdis.

Hipotenzinis antpilas. Paimkite po 1 valgomąjį šaukštą gudobelių vaisių ir žiedų, sukatžolių žolės, miškinių erškėčių vaisių, visus komponentus susmulkinkite, sumaišykitę. 4 valgomuosius šaukštus mišinio užpilkite 1 I verdančio vandens. Palaikykite 6 valandas, kad nusistovėtų, nukoškite Vartokite po 1/2 stiklinės 3-4 kartus per dieną, jei sergate hipertonija.

Sergant 1 -2 stadijos hipertonine liga, taip pat galima vartoti tokių mišinių antpilus:

- Mišinys Nr. 1. 20 g pelkinių pūkelių žolės, 25 g geltonžiedžių barkūnų, 25 g dirvinių asiūklių, 30 g tankiažiedžių kulkšnių. Paruoškite antpilą. Gerkite po 1 valgomąjį šaukštą 2-3 kartus per dieną.

- Mišinys Nr. 2. 25 g pelkinių pūkelių, 20 g gudobelių, 20 g smiltyninių šlamučių, 5 g geltonžiedžių barkūnų, 5 g beržų lapų, 5 g paprastųjų saldymedžių šaknų, 5 g šalpusnių lapų, 10 g dirvinių asiūklių, 5 g krapų žolės. Paruoškite antpilą ir vartokite po 2/3 stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį. Gydymo kursas trunka kelis mėnesius.

- Mišinys Nr. 3. 20 g baikalinių kalpokių šaknų, 15 g sukatžolių žolės, 10 g pipirmėčių žolės, 15 g pelkinių pūkelių žolės, 15 g miškinių erškėčių vaisių, 15 g arbatinių inkstažolių, 10 g vaisinių ramunėlių žiedų. Paruoškite antpilą ir vartokite po 1/3-1/4 stiklinės 3 kartus per dieną.

Mišinys Nr. 4. 15 g juodavaisių aronijų vaisių, 15 g valgomųjų morkų vaisių, 10 g paprastųjų pankolių vaisių, 15 g vaistinių valerijonų šaknų, 10 g dirvinių asiūklių žolės, 10 g rugiagėlių žiedų, 15 g raudonųjų gudobelių vaisių, 15 g baikalinių kalpokių šaknų. Vartoti po 1/3-1/4 stiklinės antpilo 3 kartus per dieną.

Paruošimo būdas. Antpilai ruošiami taip: 15 g mišinio užpilti 1 stikline verdančio vandens. Laikyti 3-6 valandas, kad nusistovėtų.

O dabar rekomenduoju prisiminti senovinį gėrimą - girą. Bet ne tą, kurią esate įpratę gerti - duonos girą, o burokėlių. Nesistebėkite, juk per daugybės amžių istoriją prisikaupė daug įvairių girų receptų (iš šviežių obuolių, spanguolių, kriaušių, bruknių, aviečių, slyvų, razinų, tekšių ir kt.). Ką paraugsi, iš to ir išeis gira! Tai vėliau mokslininkai ėmė kalbėti apie įrūgusių produktų naudą, o tada tiesiog gėrė ... ir buvo sveiki!

Taigi, burokėlių gira padeda ne tik nuo hipertonijos, bet ir šalina žarnyno vangumą. Burokėlių gira ruošiama taip: burokėlius nuskusti, nestambiai supjaustyti, pridėti į stiklainį. Iki viršaus užpilti šiltu virintu vandeniu, įpilti truputį obuolių acto (arba įmesti kelias citrinų rūgšties kruopeles), stiklainį uždengti audiniu, užrišti (sandariai uždaryti negalima). Po 3-5 dienų galima gerti. Gira išeina ryški, tąsi. Kiek per dieną išgersite, tiek pat vandens pripilkite. Taip darykite tol, kol gira nebebus ryški ir tąsi. Per dieną išgerkite stiklinę giros su vienu šaukštu medaus, kuris sustiprina gydomąjį efektą.

Kontraindikacijos. Ir sultys, ir gira nerekomenduojamos sergantiems diabetu, šlapimo pūslės akmenlige, turintiems oksalatų ir fosfatų.

Ir dar vienas senas, laiko patikrintas receptas.

Reikia suvalgyti 3 kg bruknių - po 1 valgomąjį šaukštą ryte ir vakare. Tokį kursą daryti kartą per metus.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.06.2019 laikas 10:22 Receptai Šokoladinių keksiukų receptas
Labai gardžių, burnoje tirpstančių, šokoladinių keksiukų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

26.10.2019 laikas 14:16 Receptai Labai Skanūs Sausainiai Iš Varškės

Skanūs, sluoksniuoti, paprastai pagaminami naminiai sausainiai nė vieno nepaliks abejingu. Greit paruošiami ir be jokių problemų.

Skaityti daugiau

01.08.2018 laikas 19:45 Receptai Ką daryti esant dirgliosios žarnos sindromui, ką galima naudoti, ko ne?
Probiotikai su prebiotikais ir žymiai didesniais kiekiais nei rekomenduoja medicina oficianallis... bet ar yra šis sindromas iš tikro? Pasidarykite burokėlių testą... suvalgius 150-200 gr burokėlių salotų šlapimas neturi raudonuot...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau