Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gruodžio » 30

Sibire – sensacingas radinys: gauruotojo raganosio jauniklis

(Paranormal) Rugpjūčio viduryje Sachos respublikoje (Jakutija) aptiktas trejų ar ketverių metų gauruotojo raganosio jauniklis. Radinys puikiai išsilaikęs, iš pirmo žvilgsnio matyti storas riešutų spalvos kailis ir nosies ragas.

Radinys aptiktas Tirechtiakos upės pakrantėje, iš amžinojo įšalo suformuotose sąnašose. Sensacingas atradimas vis dar yra arktinėje Jakutijos dalyje ir laukia, kol susiformuos ledo kelias – kad jį būtų galima pristatyti respublikos sostinės Jakutsko mokslininkams.

Tai yra iki šiol geriausiai išlikęs gauruotojo raganosio jauniklis, kada nors rastas Jakutijoje – su daugybe vidaus organų, įskaitant dantis, žarnyno dalį, riebalų ir audinių fragmentus. Visa tai tūkstančius metų išsaugojo amžinasis įšalas.

„Raganosio jauniklis buvo trejų-ketverių metų amžiaus ir nugaišo jau gyvendamas atskirai nuo motinos, greičiausiai nuskendo“, – sako radimvietėje lankęsis ir pirmąjį radinio aprašymą padaręs Mokslų akademijos mokslininkas dr. Valerijus Plotnikovas.

„Gyvūno lytis vis dar nežinoma. Laukiame radioaktyviosios anglies tyrimo, kad būtų nustatyta, kada jis gyveno – labiausiai tikėtinas intervalas būtų prieš 20 000 – 50 000 metų. Raganosiukas turi labai storą, bet trumpą pokailį, tad greičiausiai žuvo vasarą“, – teigia mokslininkas.

Mokslininkai skaičiuoja, kad puikiai išsilaikę 80 procentų raganosio jauniklio kūno. Radinį aptiko vietos gyventojas Aleksejus Savvinas – netoli tos vietos, kur 2014 metais buvo iškastas kitas raganosio jauniklis, pramintas Saša.

Netoli šios pačios upės, tik kitoje apygardoje, praėjusiais metais taip pat buvo rasti du urvinių liūtų jaunikliai, vėliau pavadinti Borisu ir Sparta.

Gauruotasis raganosis Saša žuvo būdamas septynių mėnesių – gyvūnas turėjo švelnių spalvų šviesų kailį. Raganosio „kūdikis“ taip pat turėjo dviejų ragų užuomazgas.

„Sužinojome, kad gauruotieji raganosiai buvo padengti labai tankiu kailiu. Anksčiau apie tai galėjome spręsti tik iš Prancūzijoje atrastų uolų piešinių, – apie Sašos atradimą pasakoja dr. V.Plotnikovas. – Dabar, įvertinę storą kailį su povilniu, galime daryti išvadą, kad raganosiai nuo pat mažų dienų buvo visiškai prisitaikę šaltam klimatui“.

2014 m. atrastasis raganosio „kūdikis“ Saša gyveno prieš 34 000 metų.

Parengta pagal „Siberian Times“. Publikuoja: lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.01.2021 laikas 21:16 Pendle kalva Lankašyre
Žinomiausi raganavimo atvejai Anglijos istorijoje – tai istorijos, susijusios su Pendle kalvomis. Daugybė žmonių aplanko šias kalvas per Helouvyną. Šou „Paslaptys“ vedėjas Ivetas Fildingas prisipažino, kad kai pakildavo ant kalvų ir filmuodavo atskirus epizodus, galvoje atsirasdavo baisių minčių, ir...

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 13:43 Pranešimai apie po COVID-19 skiepų mirusiuosius žmones gąsdina, bet ką iš tikrųjų žinome?
Pranešimai apie maždaug 30 mirčių tarp pagyvenusių Norvegijos slaugos namų gyventojų, kurie gavo „Pfizer“ vakciną, apskriejo visą pasaulį – ir žinoma, sukėlė susirūpinimą dėl vakcinos saugumo.

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 10:44 Stojame į kovą su strijomis!
Net 90 % moterų nėštumo metu susiduria su strijomis. Dažniausiai į tai numojama ranka, nes manoma, kad nieko pakeisti nebeįmanoma. Visgi imantis tinkamų priemonių, strijų atsiradimo tikimybę galima sumažinti.

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 20:54 Whistleblower nurse risks job to expose “planned coronavirus crisis”
whistleblower working in a hospital has stepped forward to reveal a “planned coronavirus crisis” in medical facilities. The whistleblower – a nurse from Florida – exposed the plot in a now-viral video.

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 19:28 President Trump Sets Stage to Start ‘Patriot Party’
President Trump is preparing to start his own political party for 75 million disenfranchised Americans called the ‘Patriot Party.’

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 19:28 Hollywood Celebs Still Lashing Out At Trump & His Supporters
Some left wing Hollywood celebs are still lashing out at Donald Trump and his 74 million supporters as the commander in chief prepares to leaves the White House.

Skaityti daugiau