- 31.08.2020
- 5.0 Reitingas
- 1833 Peržiūrų
- Komentarai
Pankreatito požymiai
Pagrindinis kasos uždegimo (pankreatitas) požymis — skausmas, kuris atsiranda staiga, dažniausiai suvalgius riebaus ar aštraus maisto, išgėrus alkoholinių gėrimų. Dažniausiai pradeda skaudėti viršutinę pilvo dalį. Skausmas gali persmelkti ir kairę pilvo pusę, nugarą, stuburą, dešinį arba kairį petį, kairiąją krūtinės ląstos pusę. Susirgusiam pankreatitu žmogui atrodo, kad jo kūną tarsi kažkas veržtų diržu.
Sergantys pankreatitu pradeda rūgščiai raugėti, juos pykina, gali pradėti vemti, padidėja pilvo pūtimas, dažnai paleidžia vidurius. Sergančio pankreatitu padidėja išmatų kiekis, jose matyti nesuvirškinto maisto, išmatos skleidžia ypač nemalonų kvapą, dažnai net putoja.
Pajutę šiuos negalavimus, trimis rankos pirštais paspauskite žemiau apatinio kairio šonkaulio. Jei paspaudę pajusite skausmą, tai gali būti pirmieji kasos uždegimo požymiai. Labai svarbu nustatyti ligos priežastį ir pradėti gydymą, todėl būtina kreiptis į gydytojus.
Maistas ligos paūmėjimo metu
Kasos uždegimo paūmėjimo metu patariama valgyti garuose paruošto trinto maisto, liesos varškės, liesos mėsos ir žuvies, liesos paukštienos be odelės, patiekalų iš kruopų, išskyrus kviečių, troškintų vaisių ir daržovių. Galima valgyti vegetariškos daržovių sriubos, išskyrus kopūstų, nes jie sukelia vidurių pūtimą. Patartina valgyti 5-6 kartus per dieną, nepersivalgyti.
Pagrindinis kasos uždegimo požymis — skausmas, kuris atsiranda staiga, dažniausiai suvalgius riebaus ar aštraus maisto, išgėrus alkoholinių gėrimų.
Maistas turi būti pagamintas iš šviežių, gerų produktų. Daržovių ir vaisių daug nevalgykite.
Patariama mažiau vartoti cukraus, medaus, uogienių. Paūmėjus kasos uždegimui per dieną suvalgykite ne daugiau 70 g cukraus bei 10 g druskos. Dažnai netinka saldus pienas. Patariama vengti kefyro, rūgpienio, pasukų.
Negalima vartoti alkoholio, rūkyti, dirbti sunkų fizinį darbą. Negalima valgyti kepto ir riebaus maisto, mėsos ir žuvies sultinių, šaltienos, konservuoto maisto, kepenėlių ir smegenėlių, grybų, ikrų, majonezo, aštrių prieskonių, riebios tešlos kepinių, šviežios juodos duonos, pyragaičių su kremu, šokolado, kakavos, stiprios arbatos, kavos, rūgščių vaisių ir uogų, griežčių, ropių, ridikėlių, rūgštynių, špinatų, svogūnų, salotų, ankštinių kultūrų, bananų, ledų, gazuoto vandens.
Vaistiniai augalai
Sergant pankreatitu patartina vartoti šiuos vaistinius augalus: trūkažolės ir kiaulpienės šaknis, mėlynių, bruknių ir žemuogių lapus, jūros kopūstus, erškėtrožių vaisius, ramunėles, jonažoles, sukatžoles ir mėtas.
Susmulkinkite 1 šaukštelį paprastosios trūkažolės šaknų, užpilkite 1 stiklinę verdančio vandens, uždenkite ir palikite nusistovėti. Šio antpilo gerkite vietoj arbatos.
Jonažolės antpilas: susmulkinkite 50 g paprastosios jonažolės lapų ir žiedų ir užpilkite pusę litro degtinės, praskiestos vandeniu santykiu 1:3. Stiklainį su šiuo antpilu pakaitinkite 50–60 temperatūros vandens vonelėje 5 valandas. Sergantiems kasos uždegimu patariama gerti šio antpilo po 1 šaukštą 3 kartus per dieną 20–30 minučių prieš valgį. Gydomasis poveikis bus efektyvesnis, jei šį antpilą užgersite 1 šaukšteliu kalantės arba alijošiaus sulčių.
Susmulkinkite ir lygiomis dalimis sumaišykite mėlynių, bruknių ir žemuogių lapus, 1 šaukštą vaistinių augalų mišinio suberkite į termosą, užpilkite 1 stiklinę verdančio vandens ir palikite 8-10 valandų nusistovėti, po to nukoškite. Šį antpilą išgerkite per dieną, padalinę į tris lygias dalis.
Sergant pankreatitu patartina vartoti šiuos vaistinius augalus: trūkažolės ir kiaulpienės šaknis, mėlynių, bruknių ir žemuogių lapus, jūros kopūstus, erškėtrožių vaisius, ramunėles, jonažoles, sukatžoles ir mėtas.
Susmulkinkite 1 šaukštelį kiaulpienės šaknų, sumaišykite su 3 šaukšteliais mėtų lapų. Mišinį užpilkite 1 stikline vandens, pavirinkite 5 minutes ant silpnos ugnies, uždenkite ir palikite nusistovėti pusę valandos. Gerkite po ketvirtadalį stiklinės 3-4 kartus per dieną pusę valandos prieš valgį dvi savaites, padarykite 10 dienų pertrauką ir vėl gerkite dvi savaites.
Nuplaukite ir sumalkite 1 stiklinę avižų, užpilkite 5 stiklinėmis vandens, pavirkite 10 minučių ant silpnos ugnies, po to palikite nuovirą nusistovėti. Gerkite po ketvirtadalį stiklinės pusę valandos prieš valgį.
Gerkite antiuždegiminius vaistažolių antpilus: sumaišykite po 1 šaukštą ramunėlių, jonažolės, sukatžolės ir mėtų, užpilkite pusę litro verdančio vandens, uždenkite ir palikite nusistovėti, po to nukoškite. Gerkite po du trečdalius stiklinės rytais prieš valgį ir vakarais prieš miegą.
Senovės liaudies medicinos patarimas
Sergantiems kasos bei kepenų uždegimu senovės liaudies medicinos žinovai patardavo ryte išgerti pilną stiklinę karšto pieno su 1 arbatiniu šaukšteliu medaus, o po to nieko negerti ir nevalgyti 4 valandas. Pasak senovės liaudies medicinos žinovų, jei taip gydysitės, tai po 3-4 dienų pranyks kasos ir kepenų skausmas ir labai pagerės savijauta.
Įrodytas gydymo metodas naudojant propolio (bičių pikis) tinktūrą. Propolis – tai yra natūralus „vaistas“ ,kurio patentas priklauso bitėms. Bitės gamina propolį iš augalinės kilmės medžiagos, surinktos nuo medžių ūglių pumpurų, lapų, nuo žolinių augalų, apdoroja ją su liaukų seilių sekretu, sumaišo su vašku ir žiedadulkėmis.
- pirkite vaistinėje 10% propolio tinktūrą.
- 25 ml pipetės, jums jos pakas daugeliui metų, o ir kainuoja nedaug.
- 20 lašų tinktūros įlašiname į pusę stiklinės karšto pieno (jei pieno netoleruojate, ar blogai jaučiatės nuo jo, galima vartoti tik ¼ stiklinės, ar bet 1 šaukštą). Derinys propolio ir pieno suteikia ypatingą efektą: be peršalimo ir plaučių ligų gydymo, pagerėja ir bendra sveikatos būklė, miegas ir nuotaika.
- vartokite vakare, prieš miegą.
Propolio tinktūra taip pat sėkmingai gydo ūminę kvėpavimo takų virusinę infekciją, bronchitą ir plaučių uždegimą.
Jei negaluojate nuo peršalimo, tiek virškinimo trakto negalavimų, toks pats būdas abiems: keli lašai propolio įlašinami į karštą pieną ir geriame, einat miegoti.
Pankreatito gydymas krapų sėklomis
1 šaukštelį krapų sėklų užpilkite 200 ml verdančio vandens. Palikite pastovėti valandą. Po to nukoškite ir gerkite visą dieną po vieną gurkšnį.
Kasos gydymas avižomis
Avižas rekomenduojama vartoti bet kokia forma. Kasai naudinga ir paprasta avižinė košė. Tačiau į patiekalą negalima pridėti aliejaus, druskos ar dar ko nors. Kiekvieną savaitę valgykite avižinius dribsnius. Rekomenduojama valgyti ryte.
Citrina, petražolės, česnakai
Puikus mišinys nuo kasos problemų. Jam reikės:
- 300 g citrinų (2–3 vnt.);
- 100 g česnako skiltelių (iki 3 galvučių);
- 100 g petražolių.
Visus ingredientus sumalkite trintuvu, kol susidarys vienalytis mišinys. Tada supilkite mišinį į stiklinį indą. Laikykite jį šaldytuve. Tris kartus per dieną, 15 minučių prieš valgį, suvartokite arbatinį šaukštelį šio mišinio.
Gydymo kursas yra iki 3 mėnesių, po to reikia padaryti pertrauką iki dviejų mėnesių. Jei rezultato nepakanka, kursą galima pakartoti.
Grikių dieta sergant pankreatitu
Gydymo kursą sudaro kasdienis grikių ir kefyro mišinio vartojimas du kartus per dieną, 10 dienų. Užpilkite stiklinę grikių kruopų 0,5 l kefyro ir palikite per naktį. Tokią košę valgykite pusryčiams ir vakarienei, padalinę recepto porciją į 2 lygias dalis.
Po 10 dienų kurso turite padaryti tokios pačios trukmės pertrauką ir pakartoti kursą.
Bet kokiu atveju būtina gydytojo konsultacija. Savarankiškas gydymas gali būti pavojingas jūsų sveikatai!
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau