Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Kovo » 3

Gydomosios vonios nuo skausmo, raminančios, odos

Žolynų vonios suteikia jėgų, padeda susigrąžinti sveikatą, jos ypač naudingos peršalus, sergant nervų, sąnarių ir odos ligomis.

Gydomosios vonios paruošimas

Ruošiant vaistingųjų augalų vonias dažniausiai naudojami susmulkinti džiovinti arba švieži vaistiniai augalai. Voniai džiovintos žaliavos prireiks apie 150–200 g, o šviežios – 600–800 g. Žolė, žiedai ir lapai beveik visada užpilami verdančiu vandeniu, o šaknys, žievės, šakelės ir stiebeliai užpilami vandeniu, paliekami apie 2 valandas nusistovėti, paskui tame pačiame vandenyje 10–15 minučių pavirinami ant mažos ugnies, dar paliekami 40–60 minučių nusistovėti, paskui nukošiami ir supilami į 37–38 ⁰C temperatūros vandens vonią. Tokioje vonioje galima gulėti 15–20 minučių. Jei vandenyje išbūsite ilgiau, oda patirs neigiamą jo poveikį: išbrinks ir neteks dalies jai reikalingų medžiagų.

Gydomosios vonios dažniausiai ruošiamos 2–3 kartus per savaitę, atsižvelgiant į ligos pobūdį. Maudytis patariama likus pusvalandžiui iki valgio arba praėjus 2–3 valandoms po valgio. Kad nepadidėtų krūvis širdžiai, vonioje gulėkite taip, kad vandens būtų tik iki krūtinės. Vos tik pajutus, kad maudymasis sukelia nemalonius pojūčius, būtina nedelsiant lipti iš vonios. Kad gydomųjų medžiagų poveikis būtų ilgesnis, po vonios nereikėtų praustis švariu vandeniu. Po vonios rekomenduojama nors 15 minučių pagulėti šiltai apsiklojus.

Dėmesio: sergant lėtinėmis širdies ir kraujotakos sistemos ligomis, vonioje, ypač karštoje, maudytis nepatariama.

Skausmus malšinančios vonios

* Sergant poliartritu: 300 g vaistinių ramunėlių žiedų užpilkite 5 l verdančio vandens, uždenkite ir palikite 2 valandas nusistovėti, nukoškite ir supilkite į paruoštą vonią. Vonioje maudykitės 10–15 kartų po 10–15 minučių kas antrą dieną. Ramunėlių vonios naudingos ir esant padidėjusiam nervingumui, jautrumui, dirglumui, menopauzės periodu, sergant egzema ir reumatu.

* Sergant reumatu, podagra, poliartritu: 200 g šalavijų žolės užpilkite 5 l verdančio vandens, uždenkite ir palikite 2 valandas nusistovėti, nukoškite ir supilkite į 34–36 ⁰C temperatūros vandens vonią. Maudykitės 8–10 kartų kas antrą dieną. Procedūros trukmė – 8–10 minučių. Šalavijų lapų vonia malšina uždegiminius procesus ir skausmą, dezinfekuoja. Šalavijų voniose patariama maudytis ir sergant odos bei lytinių organų ligomis, hemorojumi.

* Druskos vonia: į karšto vandens vonią suberkite ir išmaišykite 2 kg (galima ir mažiau) jūros arba paprastos druskos, palaukite, kol vanduo pravės. Druskos voniose patariama maudytis sergant radikulitu, reumatu bei medžiagų apykaitos sutrikimais. Be to, druskos vonios stiprina imunitetą, padeda greičiau atsikratyti organizme esančio nereikalingo vandens. Jos tinka sergantiems hipertonija, nervų sistemos ligomis. Procedūros trukmė – 10–20 minučių, geriausia maudytis kas antrą dieną 12–15 kartų.

Raminamosios vonios

Raminamosiomis voniomis patariama gydyti nemigą, depresiją, mažinti nervinę įtampą ir šalinti neigiamas streso pasekmes. Tokiose voniose patariama maudytis po 15–20 minučių 1–2 kartus per savaitę 1,5–2 mėnesius.

* Valerijonų vonia: 2 šaukštus susmulkintų valerijonų šaknų užpilkite litru verdančio vandens, pavirkite 15 minučių ant mažos ugnies, uždenkite ir palikite 2–3 valandas nusistovėti, nukoškite ir supilkite į 37 ⁰C temperatūros vandens vonią.

* Kraujažolių vonia: 2 stiklines džiovintų susmulkintų kraujažolių užpilkite 3 litrais šalto vandens, užvirkite ir ant mažos ugnies pavirkite 10 minučių. Nuovirą palikite atvėsti, nukoškite ir supilkite į 37 ⁰C temperatūros vandens vonią. Kraujažolių vonia ne tik ramina centrinę nervų sistemą, bet ir minkština sausą kūno odą.

Vonios sergant odos ligomis

Sergant odos ligomis (egzema, dermatitu, žvyneline) patariama gydomosiose voniose maudytis 6–7 kartus po 15–20 minučių.

* Varnalėšų vonia: susmulkinkite ir sumaišykite po 100 g didžiųjų varnalėšų šaknų ir lapų, užpilkite 5 l verdančio vandens, palikite 2 valandas nusistovėti, nukoškite ir supilkite į 36–37 ⁰C temperatūros vandens vonią.

* Jei kūno oda riebi ir gausiai išberta, maudykitės pelynų voniose: stiklinę susmulkintų pelynų užpilkite 2 l verdančio vandens, indą šiltai apriškite ir palikite pusvalandį nusistovėti, nukoškite ir supilkite į paruoštą vonią. Maudykitės kartą per savaitę po 10–15 minučių, voniomis gydykitės 5–6 kartus. Pelynų voniose patariama maudytis ir sergantiems depresija.

* Vaistinių augalų mišinio vonia: susmulkinkite ir sumaišykite po 100 g ąžuolų žievės, plačialapių gysločių lapų ir kadagių šakelių, užpilkite 5 l verdančio vandens, palikite 2–3 valandas nusistovėti, nukoškite ir supilkite į paruoštą vonią.

Rašo: savaite.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
10.01.2019 laikas 10:22 Receptai Liaudiški patarimai kaip gydytis valgomaja morka

Valgomoji morka liaudies medicinoje, valgomaja morka, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina. Liaudiški patarimai kaip gydytis valgomaja morka.

Skaityti daugiau

10.06.2019 laikas 16:29 Receptai Trapių žagarėlių receptas
Trapių žagarėlių receptas. Pasigaminkime skanius žagarėlius. Labai paprastas, greitai pagaminamų, skanių, trapių žagarėlių receptas.

Skaityti daugiau

15.09.2018 laikas 06:51 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo kosulio

Kosulys liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo kosulio, kosulys, kosulio gydymas, receptai kosuliui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau