Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Birželio » 18

Gydymo procedūros namų sąlygomis

Gydomosios vonios

Vandens vonioje turi būti tiek, kad jis siektų spenelius. Procedūros trukmė - nuo 8 iki 12 minučių. Rekomenduojama po vonios procedūros pagulėti nuo 15 iki 20 minučių.

Vonių procedūros, priklausomai nuo vandens temperatūros, skirstomos į šaltas (iki 20°C), vėsias (nuo 20 iki 35°C), artimas kūno temperatūrai (nuo 34 iki 36°C), šiltas (nuo 37 iki 39°C) ir karštas (nuo 40 iki 42°C).

Tonizuojančiai veikia šaltos ir vėsios vonios, jos stimuliuoja širdies ir kraujagyslių, nervų sistemos funkcijas, pagerina medžiagų apykaitą.

Šiltos ir artimos kūno temperatūrai vonios sumažina skausmus, atpalaiduoja įsitempusius raumenis, nuramina nervų sistemą, pagerina miego kokybę.

Karštos vonios padidina prakaitavimą ir pagreitina medžiagų apykaitą, atpalaiduoja organizmą.

Apsitrynimai

Paprastai apsitrynimo procedūros atliekamos iš ryto. Trukmė - nuo 4 iki 6 minučių. Grūdinimasis turi sukelti tik teigiamas emocijas.

Higieniniai apsitrynimai skiriami ligoniams, kuriems vonių procedūros draudžiamos. Vandens temperatūra turi būti 38°C. Imamas švarus vanduo arba vanduo per pusę su degtine. Galima naudoti silpną stalo acto tirpalą (1 arbatinis šaukštelis 30% acto 1 litrui vandens). Procedūrą galima atlikti lovoje arba vonios kambaryje. Patalpoje temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 200C. Pačią procedūrą reikia atlikti greitai.

procedūros, gydomosios vonios, apstrinimai, įvyniojimai, kompresai

Įvyniojimai

Sukilus temperatūrai ir norint greitai ją numušti, atliekami vėsinantys įvyniojimai. Ploną medvilninį audinį reikia sušlapinti kambario temperatūros vandeniu (nuo 18 iki 20°C), išgręžti, uždėti ant iš anksto paruošto storesnio audinio - flanelės. Abu audinio gabalai turi uždengti vaiko kūną nuo pažastų iki kirkšnių srities. Naudotis kompresi-niu popieriumi arba polietileno plėvele negalima, nes jie nepraleidžia šilumos. Kai po 15 ar 20 minučių audinys sušils, procedūrą galima pakartoti. Įvyniojimai neturėtų tęstis ilgiau kaip 1 valandą.

Susirgus plaučių uždegimu, bronchitu, pleuritu, daromi įvyniojimai su garstyčiomis.

Įvyniojimo procedūros metu išsiplečia odos ir gilesniuose audiniuose esančios kraujagyslės (parausta oda). Negalima tokių procedūrų atlikti sergant odos ligomis.

Garstyčių tirpalo paruošimo būdas: supilti į dubenėlį 2 valgomuosius šaukštus garstyčių miltelių, užpilti 1 stikline karšto vandens, gerai išmaišyti (kad neliktų gumuliukų), įpilti dar 1 stiklinę karšto vandens, palaikyti uždengus nuo 5 iki 10 minučių (kad išsiskirtų garstyčių aliejus).

Įvyniojimui naudoti garstyčių tirpalu gausiai sušlapintą ir išgręžtą medvilninį audinį, kurį reikia uždėti ant kito, daug storesnio audinio gabalo (pasiruošti iš anksto) ir apvynioti krūtinės ląstą (suvilgytą audinio pusę dėti ant odos). Ligonį apvilkti palaidine ir apmuturiuoti antklode. Procedūros trukmė - nuo 5 iki 15 minučių. Jeigu ligonis pasidaro dirglus, oda parausta, būtina procedūrą tuoj pat nutraukti. Procedūrai pasibaigus, odą reikia nuvalyti vandeniu, nušluostyti, ligonį aprengti ir šiltai užkloti. Jeigu oda labai paraudo, reikia ją patepti augaliniu aliejumi arba vaikišku kremu.

Naujagimiams, kad lengviau išeitų susikaupusios dujos, daromi aliejiniai pilvo Įvyniojimai. Reikia paruošti reikalingo dydžio marlės ir vatos tvarstį, suvilgyti jį pašildytu augaliniu aliejumi. Uždėti tvarstį ant pilvo, pritvirtinti jį bintu, kūdikį šiltai užkloti. Galima laikyti kelias valandas.

Šildantis kompresas

Kompreso poveikio sukelta šiluma pagreitina medžiagų apykaitą, suaktyvina kraujo pritekėjimą, sumažina odos jautrumą.

Kompreso kontraindikacijos: odos pažeidimai, pūlingi susirgimai.

Šildantį kompresą sudaro 3 sluoksniai. Apatinį sluoksnį sudaro marlinis arba medvilninis kelis kartus perlenktas audinys, suvilgytas kokiu nors vaistiniu preparatu. Ant apatinio sluoksnio reikia uždėti didesnį kokios nors neperšlampančios medžiagos gabalą (klijuotės, polietileno plėvelės, celofano). Viršutinį kompreso sluoksnį sudaro storas vatos sluoksnis, didesnis už pirmus du. Kompresą reikia pririšti bintu. Procedūros trukmė - nuo 6 iki 10 valandų. Teisingai uždėto kompreso vidinis sluoksnis visą laiką išlieka drėgnas. Jeigu kompresas uždėtas blogai, preparatas išgaruoja ir audinys nebešildo, bet šaldo kūną.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2018-10-16 laikas 10:22 Receptai Pratimai akių nuovargiui pašalinti

Specialūs pratimai - akių nuovargiui pašalinti ir regėjimo sutrikimų profilaktikai. Taigi, pertraukų metu rekomenduojama daryti specialius pratimus akims. Jie gali būti atliekami stovint arba sėdint, nukreipus akis nuo ekrano, ...

Skaityti daugiau

2020-08-01 laikas 12:21 Receptai Šparaginių pupelių mišrainė žiemai

Į indą su storu dugnu įpilame aliejų ir pakepiname svogūnus. Kai svogūnai lengvai apskrus, dedam supjaustytas ar sutarkuotas morkas ir kepiname, kol morkos truputį suminkštės (apie 5 min.) Tuomet įpilame blenderiu sutrintus pom...

Skaityti daugiau

2019-10-06 laikas 20:59 Receptai Skanus Varškės Ir Uogų Vyniotinis

Pats paprasčiausias kepinys prie arbatos – tai lavašas, o dietiškiausias ir skaniausias variantas – tai vyniotinis iš lavašo su varškės įdaru. Į varškę galima dėti įvairias uogas, vaisius, daržoves, žalumynus, sūrį ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-13 laikas 08:56 Česnakų stiebai: Cheminė sudėtis, nauda sveikatai ir kaip juos paruošti
Šiame straipsnyje atskleisime česnakų stiebų cheminę sudėtį, jų naudą ir galimą žalą organizmui, biologinį poveikį bei pateiksime skanių receptų, kaip juos panaudoti virtuvėje. Pasinerkite į šią kvapnią kelionę ir sužinokite, kodėl česnakų stiebai tu...

Skaityti daugiau

2025-07-13 laikas 08:24 Mėlynojo ryklio odos paslaptys: Kaip nanostruktūros keičia spalvą
Naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia, kaip guanino kristalai ir melaninas sukuria šį unikalų efektą, o šios žinios gali revoliucionizuoti technologijas – nuo medicinos iki povandeninių technologijų. Šiame straipsnyje gilinsimės į šio fenomeno moks...

Skaityti daugiau

2025-07-13 laikas 08:04 Ahnenerbe: Paslaptys, mokslas ir nacistinės ideologijos šešėlis
Ši paslaptinga organizacija, veikusį Trečiajame Reiche, iki šiol kelia diskusijas. Nuo arijų rasės šlovinimo iki žiaurių eksperimentų koncentracijos stovyklose – kas iš tiesų slypi už „Protėvių paveldo“ draugijos veiklos? Šiame straipsnyje atskleisim...

Skaityti daugiau

2025-07-12 laikas 20:43 Pranašiški Sapnai ir Zodiako Ženklai: Mistinis Ryšys su Visata
Šiame straipsnyje atskleisime, kurie ženklai pasižymi pranašiškų sapnų dovana, kaip jie gali ją panaudoti ir kokios mokslinės bei ezoterinės priežastys slypi už šio fenomeno. Pasinerkite į mistikos ir astrologijos pasaulį!...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau