Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Žmonės » 2021 » Balandžio » 28

Gydytojas G. Akelaitis: Manęs užčiaupti nepavyks

Jau rašėme apie tai, kad dėl pasisakymų žiniasklaidoje Marijampolės ligoninės gydytojas Gediminas Akelaitis Seimo narės Jurgitos Sejonienės buvo apskųstas Bioetikos komitetui ir pakviestas pasiaiškinti. Po mėnesio tyrimas gydytojo atžvilgiu baigtas ir paskelbtos išvados. Tačiau G.Akelaitis sako, kad tokie raštai jo neužtildys.

J. Sejonienės skunde buvo nurodyta, kad gydytojas Gediminas Akelaitis žiniasklaidoje pateiktuose interviu bei socialinio tinklo paskyroje skleidžia klaidingą informaciją, kuri prieštarauja mokslinių tyrimų patvirtintai informacijai apie COVID-19 virusą.

Pavyzdžiui, buvo apskųstos tokios G. Akelaičio citatos, kuriose jis, duodamas interviu „Vakaro žinioms", sako, kad „nėra aišku, kaip skiepas veiks" ir svarsto apie tai, kad „niekas nežino, kokias išvadas po metų ar pusantrų pateiks pasaulio ekspertai. Gal pasakys, kad be reikalo skiepijomės". Taip pat apskųstos jo frazės, kai gydytojas dalijosi nuomone, kad „Europos vaistų agentūra patvirtina tas vakcinas urmu, didžiuliai pinigai už jas farmacijos kompanijoms mokami ir per galvą verčiamasi, kad kuo daugiau vakcinų pripirktų". Skelbiama, kad G. Akelaitis skleidžia mokslo nepatvirtintą informaciją, todėl jo nuomonė buvo apskųsta. Pavyzdžiui, gydytojo G. Akelaičio „Vakaro žinioms" pasakyta frazė: „Esu dabar su baltu chalatu, darbe aš socialine prasme esu gydytojas, bet spręsdamas, ar skiepytis, tampu pacientu. Ir tada kyla klausimas - ar aš avinas pacientas, ar galvojantis pacientas."

Skundą išnagrinėjęs Bioetikos komitetas kreipėsi į G. Akelaitį, kad šis pasiaiškintų. Medikui pasakius, kad tokia yra jo nuomonė, buvo kreiptasi į Lietuvos ortopedų traumatologų draugiją. Iš jos gautas toks pat atsakymas - mediko išsakyti teiginiai vertinami kaip jo asmeninė nuomonė. Kadangi visos Lietuvoje naudojamos vakcinos yra patvirtintos Europos vaistų agentūros kaip patikimos, draugija išsakė nuomonę, kad G. Akelaičio kritika vakcinoms prieštarauja gydytojo etikos principams ir pareigai vadovautis šiuolaikinėmis medicinos žiniomis.

„Visuomenėje gydytojų pasisakymai vertinami kaip svarbūs ir patikimi, nes kyla iš medicininio išsilavinimo, profesinės patirties, todėl turi būti pateikiami apgalvotai ir dėmesingai, vengiant subjektyvaus vertinimo", - rašte nurodo Bioetikos komitetas. Komitetas rekomendavo gydytojui ateityje vengti pasisakymų, skatinančių visuomenės nepasitikėjimą skiepais. „Siekdami išvengti panašių situacijų ateityje, rekomenduojame jums vengti viešų pasisakymų, kurie prieštarauja šiuolaikinės medicinos žinioms, yra klaidinantys, skatinantys visuomenės nepasitikėjimą medicinos mokslu ir medikų bendruomene", - nurodė komitetas.

„Vakaro žinių" kalbintas G. Akelaitis tokį sprendimą vertina skeptiškai: „Suprantu, kad turiu atsargiau bendrauti su žiniasklaida, nenukrypdamas nuo partijos ir Vyriausybės vedamos politikos. Tai rekomendacija būti pilka mase. Suprantu, kad jiems būtų patogiau, jeigu patylėčiau. Padėkojau už pastabas, bet nesiruošiu keisti savo pozicijos."

G. Akelaitis sako, kad ši situacija primena cenzūrą. „Aš suprantu, kad tie, kas tyrė, nenori konfliktuoti su tais, kas skundė. Juk Seimas dirbs dar trejus su puse metų. Bet aš nieko nepamelavau ir savo nuomonės neatsisakau. Juk tiesa, kad už skiepus niekas neneša atsakomybės. Jeigu po apendicito operacijos mirtų pacientas, mediką užtąsytų teismuose. Bet jeigu žmogus mirs pasiskiepijus, kaltų nebus.

Galiu pasakyti, kad manęs užčiaupti nepavyks. Sakiau ir sakysiu tiesą. Ir jaučiu kolegų palaikymą. Gal ne visi drįsta kalbėti. O aš ramiau miegu, jeigu išsakau savo nuomonę. Esu gydytojas ir savo pareigą turiu atlikti ne tik dirbdamas su skalpeliu, bet ir šviesdamas pacientus ir skatindamas juos galvoti bei ieškoti atsakymų į jiems rūpimus klausimus. Manau, kad šią pareigą atlieku tinkamai", - sako G. Akelaitis.

Autorius: Justina GAFUROVA

Marijampolės ligoninės chirurgas-ortopedas Gediminas Akelaitis. Respublika.lt redakcijos archyvo nuotr.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.06.2021 laikas 23:15 X failai viename iš Kalifornijos greitkelių
Šiandien, keliuose ufologijos kanaluose pasirodė vaizdo įrašas, kuriame vaizduojamas NSO arba į NSO panašus objektas, greičiausiai priklausantis JAV kariuomenei.  Vaizdo įraše įdomus ne tiek vaizdas, kiek visos istorijos liudytojo aprašymas - sunkvežimio vairuotojas, kurio konvojus nukentėjo nuo "ma...

Skaityti daugiau

18.06.2021 laikas 22:15 Po vakcinos nuo kovido sukeltos ligos "banga" plinta Indonezijoje

Indonezijoje mažiausiai 350 gydytojų ir medicinos darbuotojų susirgo Wuhan koronavirusu (Covid-19), nors jau buvo "paskiepyti".

Skaityti daugiau

18.06.2021 laikas 21:26 STUDIJA: Dėl kaukių vaikai susiduria su daugybe mirtinų ligų sukėlėjų
Nepaisant to, ką toliau tvirtina medicinos fašistai, veido kaukės yra visiškai neveiksmingos siekiant užkirsti kelią Vuchano koronaviruso (Covid-19) plitimui ir turi ilgalaikį neigiamą poveikį, ypač vaikams.

Skaityti daugiau

18.06.2021 laikas 08:27 Nustatyta, kad antibiotikas novobiocinas naikina navikines ląsteles, turinčias DNR atstatymo sutrikimų
Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje sukurtas antibiotikas, kurį iš esmės išstūmė naujesni vaistai, efektyviai veikia ir naikina vėžio ląsteles, turinčias bendrą genetinį defektą, rodo Dana-Farberio (Dana-Farber Cancer Institute) vėžio instituto mokslininkų laboratoriniai tyrimai....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 23:18 Asmuo atskleidžia masoneriją, kaip seniausią pasaulyje slaptą religiją ir Liuciferio planus dėl "naujosios pasaulio tvarkos"
Buvęs aukšto rango masonas atskleidė, kad ši grupuotė iš tikrųjų yra seniausia pasaulio religija, ir atskleidė, kaip grupuotė planuoja įvesti Naująją pasaulio tvarką, drastiškai sumažindama pasaulio gyventojų skaičių....

Skaityti daugiau

Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)
18.06.2021 laikas 08:08 Receptai | Patiekalai Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)

Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:50 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas šamas
Itin paprasta bei greita žuvies - šamo iškepimo variacija orkaitėje, bet pavyksta super skaniai ir niekada nenuvilia. Šitaip pagamintą patiekalą tikrai nebus gėda patiekti ir užsukusiems svečiams, tik žinoma, tuo atveju reikės daugiau žuvies....

Skaityti daugiau

16.06.2021 laikas 21:55 Receptai | Patiekalai Sveiki jogurtiniai ledai su avokadu pagal Beatą
Tai kitokie, sveikesni ledai, kurie buvo pavadinti Joker pavadinimu. Nesu tikra, kodėl jie nusipelnė tokio pavadinimo, bet jie skanūs ir tikrai įdomaus poskonio.

Skaityti daugiau