Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2021 » Kovo » 23

Istorija moters, kuri „gimdė“ triušius, kates ir įvairias gyvūnų dalis - sudomino net patį karalių

Istorija iš laikų, kai medicina dar buvo toli iki supratimo apie žmogaus anatomiją, o visuomenėje dar buvo gajūs įvairūs mitai.

1726 m. rugpjūčio mėn. 25 metų tarnaitė, vardu Mary Toft, patyrė persileidimą. Po mėnesio neįprastai ji vis tiek atrodė lyg nėščia. Dar keisčiau, ji keletą mėnesių iš makšties pradėjo išstumti triušių, kačių ir įvairių gyvūnų galūnių seriją.

Rugsėjo 27 d., prižiūrima savo kaimynės ir uošvės, Toft pradėjo „gimdyti“. Kai gimė naujagimis, esant to meto normalioms aplinkybėms, gydytojai ir akušerės patikrino, ar kūdikis sveikas, ir atidavė jį motinai. Tada jie labai nustebo, kai pastebėjo, jog Toft „pagimė“ katę, kurios kepenys buvo pašalintos.

Toft šeima nusprendė kreiptis į akušerį, o ne į veterinarą. Kitą dieną, kai atvyko Johnas Howardas, šeima jam perdavė katę be kepenų ir asortimentą kitos mėsos, kuri, kaip teigiama, naktį išėjo iš Toft makšties.

Gydytojas suprantamai suglumino. Jis stebėjo ją kitą mėnesį ir registravo tai, kas išėjo iš makšties. Per tą mėnesį jis pažymėjo, kad Toft „pagimdė“ kelias katės kojas, triušio galvą, taip pat devynis triušiukus (visi negyvi). Jis informavo vietos mokslininkus, gydytojus ir Didžiosios Britanijos karalių Jurgį I.

Kol jis laukė atvykstančios medicinos bendruomenės, Howardas paėmė visas iš moters išėjusias gyvūnų kūno dalis ir marinavo jas, kurios buvo pristatytos karaliui.

Mary Toft 1726 m

Mary Toft 1726 m. ©John Laguerre | commons.wikimedia.org

Karaliaus išsiųsta medicinos komanda lapkričio 15 d. atvyko kaip tik tuo metu, kai Toft „pagimdė“ dar vieną negyvą triušį.

Gydytojai šį kartą atidžiau ištyrė negyvas gyvūnų dalis. Vienas iš karaliaus vyrų, šveicarų chirurgas ir anatomas Nathanielas St. André buvo įsitikinęs, kad gimdymai buvo antgamtinės kilmės. Jis paėmė mėginius ir nusiuntė karaliui ir Velso princui kaip įrodymus.

Tačiau kitiems kilo gana didelių klausimų. Pavyzdžiui, kai kurie triušiai pasirodė naujagimiai, tačiau kiti – trijų mėnesių amžiaus. Kai karalius pasiuntė geresnį chirurgą Cyriacą Ahlerį, jis atidžiau ištyrė ir nustatė, kad vienas iš triušių turi išmatų tiesiojoje žarnoje. Išskrodęs triušį,  jis ten rado šieno, kukurūzų ir šiaudų pėdsakus.

Toft paaiškino, kad dėl jos antgamtiškų gimdymų kaltas triušis, kurį ji pamatė dirbdama lauke. Tuo metu žmonės tikėjo, kad motinų mintys ir jausmai gali paveikti jų atžalų išvaizdą ir vystymąsi įsčiose. Tačiau netrukus buvo įrodyta, kad tikrasis paaiškinimas buvo tas, jog ji su vyru pirkdavo mėsą, kurią sukišdavo į makštį, o vėliau suvaidindavo gimdymą.

Nathaniel St André 1726 m.

Nathaniel St André 1726 m. ©commons.wikimedia.org

Lapkritį Toft stebėjo gausus būrys žmonių, kuriuos André pakvietė patvirtinti jos teiginių. Atidžiai stebima, ji nebepagimdė triušių ir atsitiktinių galūnių. Dėl infekcijos, kurią greičiausiai sukėlė negyvi lavonai per pastaruosius du mėnesius, ji prarado sąmonę.

Netrukus, buvo sugautas uosto krovikas, pasamdytas  Marijos svainės, bandantis slapta įnešti triušį į Toft kambarį. Galų gale, dėl patiriamo spaudimo prisipažinti ir pagrasinus skausminga operacija, kuria būtų galima ištirti gimimus, Toft prisipažino, kad pati įkišdavo negyvas gyvūnų dalis į savo makštį.

Ji buvo įkalinta keliems mėnesiams, kol ji grįžo į savo gyvenimą. Apgavikė mirė 1763 m, sulaukusi 62 metų. Tuo tarpu spauda be gailesčio tyčiojosi iš medicinos profesijos, o karaliaus chirurgas Nathanielas St. André, kuris tikėjo antgamtiškais gimdymais, prarado visus savo pacientus ir mirė skurde.

Šaltinis: technologijos.lt

Parengta pagal:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
14.06.2021 laikas 10:29 Trys pagrindiniai visatos įstatymai
Norėdami suprasti, kas vyksta mūsų gyvenime, kodėl ateina ir nueina įvairūs žmonės, kaip kurti santykius su artimaisiais ir vaikais, kaip padėti artimiesiems keistis į gerąją pusę, reikia žinoti tris labai svarbius visatos įstatymus. visatos dėsniai, visatos įstatymai, visata, dėsniai, gyvenimas, k...

Skaityti daugiau

13.06.2021 laikas 21:02 Metai, praleisti su ateiviais: Roberto L. prisipažinimas, praėjus 40 metų

Žinomas ir autoritetingas javų laukuose atsirandančių apskritimų tyrinėtojas Kolinas Endrius savo internetiniame puslapyje patalpino informaciją apie tai, kad Prancūzijos pilietis metus gyveno slaptoje ateivių bazėje, įkurtoje Himalajų kalnuose.

...

Skaityti daugiau

13.06.2021 laikas 18:29 Itin Greitas NSO Danguje Praskriejo Pro Lėktuvą C-130 Virš Jungtinių Valstijų

JAV gyventojas filmavo virš jo namo skrendantį lėktuvą C-130, o žiūrėdamas vaizdo įrašą jis pastėbėjo, kad kadre taip pat buvo ir NSO, kuris neįtikėtinu greičiu praskriejo pro lėktuvą. Objektas pastebėtas 2021 m. birželio 8 d.

...

Skaityti daugiau

13.06.2021 laikas 11:08 Christianas Eriksenas netikėtai krito per rungtynes: konspirologų versijos

Žodžiu, kaip praneša žiniasklaidos priemonės, Suomijos ir Danijos žaidynių metu „Euro 2020“ varžybos buvo nutrauktos 43-ąją minutę, nes gaudamas kamuolį, ant vejos, be sąmonės krito Danijos komandos žaidėjas Christianas Eriksenas. Danijos rinktinės žaidėjai iškart užstojo jį nuo žiūro...

Skaityti daugiau

13.06.2021 laikas 09:40 Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis: įvykių prognozė iki liepos vidurio

2021 m. birželio 12 d. naktį garsus lenkų aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis paskelbė naują vaizdo įrašą su naujomis prognozėmis, tačiau jis pradėjo nuo senųjų. Taigi viename iš naujausių klausimų Krzysztofas pasiūlė stebėti p. Makroną (Emmanuelis Macronas), kuris, pasak jo, bus „viešai paž...

Skaityti daugiau

12.06.2021 laikas 13:11 Receptai | Patiekalai Naminis žuvies - lašišos ir špinatų vyniotinis su tepama varške
Noriu su Jumis visais pasidalinti nuostabiu užkandžiu - naminiu žuvies (lašišos) vyniotiniu su špinatais ir tepama varške. Patiekalas gaunasi labai skanus ir greitai pradingsta nuo stalo. Tikiuosi sulaukti Jūsų atsiliepimų komentaruose. Paranormal, Virtuvė, Šiandiena, Pasigaminti, Patiekalą, Recept...

Skaityti daugiau

12.06.2021 laikas 12:26 Medical Health Experimental covid vaccines are bioweapon delivery systems that flood vital organs and the blood stream with inflammatory spike proteins
After the Fauci emails were released, it is now clear that top public health officials conspired to conceal the origin of the SARS-CoV-2 spike protein, a laboratory toxin which is now being injected as messenger RNA and translated in human cells....

Skaityti daugiau

Pasakiškai skanus vasariškas braškių pyragas su migdolais
11.06.2021 laikas 15:34 Receptai | Patiekalai Pasakiškai skanus vasariškas braškių pyragas su migdolais

Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Pasakiškai Skanus Vasariškas Braškių Pyragas Su Migdolais. Skanaus!

Skaityti daugiau