Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2023 » Vasario » 5

KAP DWA - paslaptinga dvigalvio milžino mumija iš Patagonijos

Nepastebimame Baltimorės (Merilendo valstija, JAV) įdomybių muziejuje saugoma nuostabi maždaug trijų metrų aukščio dvigalvė žmogaus mumija, kuri kelia daugiau klausimų nei atsakymų.

Oficialus mokslas mano, kad tai neabejotina klastotė, kaip ir XIX a. ir XX a. pradžioje mugėse eksponuotos netikros mumijos, vadintos "Fidžio undinėmis", kurios buvo pagamintos susiuvus beždžionės viršutinę kūno dalį ir žuvies uodegą.

Tačiau tikrai nežinoma, ar kas nors oficialiai ištyrė Baltimorės mumiją, kad 100 proc. įrodytų, jog tai klastotė. Atrodo, kad visa tai tėra žodiniai patikinimai, niekuo neparemti.

Pasak legendų, tai milžino iš Patagonijos, Argentinos regiono Pietų Amerikoje, palaikai. Pasakojama, kad 1673 m. Patagonijoje išsilaipinę ispanų jūreiviai susidūrė su šiuo dvigalviu milžinu ir nusprendė jį gyvą pagauti.

KAP DWA, Mumija, milžinas, dvi galvos, dvigalvis, Patagonija

Jiems pavyko jį surišti, įtempti į laivą ir pririšti prie stiebo, bet kai milžinas atgavo sąmonę, išsilaisvino ir bandė pabėgti. Bandydamas jį sugauti, milžinas buvo mirtinai sužeistas ietimi į krūtinę, po to ispanai nusprendė išsaugoti jo lavoną, išdžiovinti jį ir paversti mumija.

Vėliau mumijos pėdsakai buvo prarasti, o kitą kartą ji aptikta XIX a. Anglijoje. Ten savininkai pradėjo eksponuoti mumiją įvairiose aikštėse ir mugėse, kartkartėmis ją perparduodami naujiems savininkams.

KAP DWA, Mumija, milžinas, dvi galvos, dvigalvis, Patagonija

1914 m. mumija buvo saugoma Birnbeko prieplaukos muziejuje Vestone, Anglijoje, kur ją netrukus nusipirko naujas savininkas ir per kitus 45 metus demonstravo dvigalvį milžiną mugėse Šiaurės Somersete. 

1959 m. mumiją įsigijo verslininkas Tomas Hovardas (Thomas Howard), po to ji atsidūrė Jungtinėse Amerikos Valstijose ir po poros dešimtmečių "klajonių" galiausiai atsidūrė "Antique Man Ltd" muziejuje Baltimorėje, Merilando valstijoje.

KAP DWA, Mumija, milžinas, dvi galvos, dvigalvis, Patagonija

Yra duomenų, kad XX a. trečiajame dešimtmetyje du neįvardyti gydytojai ir radiologas atliko neoficialų šios mumijos tyrimą ir padarė išvadą, kad "nėra jokių akivaizdžių įrodymų, kad tai klastotė". Galiausiai jie nusprendė, kad susidūrė su susiliejusiais (Siamo) dvyniais, sergančiais gigantizmu.

KAP DWA, Mumija, milžinas, dvi galvos, dvigalvis, Patagonija

Didelis XX a. vidurio plakatas, kviečiantis visuomenę atvykti ir pamatyti dvigalvį milžiną

Mumija vadinama įvairiais vardais: "Patagonijos milžinas", "dvigalvis milžinas" ir t. t., tačiau dažniausiai vadinama Kap Two (Kap-Dwa), nurodant, kad patagonų kalba tai reiškia "dvi galvos".

KAP DWA, Mumija, milžinas, dvi galvos, dvigalvis, Patagonija

Kita teorija teigia, kad dvikojis žmogus iš tikrųjų buvo rastas ne Patagonijoje, o Paragvajuje. Jis jau buvo miręs, gulėjo ant smėlėto kranto su didele ietimi krūtinėje.

KAP DWA, Mumija, milžinas, dvi galvos, dvigalvis, Patagonija

Tie, kurie tiki, kad mumija yra tikra, sako, kad ji įrodo, jog tai, ką pasakojo Ferdinando Magelano įgulos jūreivis, XVI a. pradžioje plaukęs laivu palei Patagonijos pakrantę ir ten matęs milžiniško dydžio žmogų, yra tiesa:

"Netoli paplūdimio pamatėme vyrą, kuris buvo toks didelis, kad mūsų galvos vos siekė jo liemenį". 

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.03.2023 laikas 08:13 Šie Zodiako ženklai nemoka meluoti: juos lengva pastebėti
Astrologai pasakoja, kad kai kurie Zodiako ženklai visiškai nemoka apgaudinėti. Po šiais ženklais gimę žmonės nemoka meluoti, juos galima lengvai išvesti iš kantrybės. Kas nesugebės apgauti - skaitykite toliau.

Skaityti daugiau

28.03.2023 laikas 07:47 Sutartis patvirtina, kad JAV vyriausybė gavo 400 mln. dolerių iš pagrindinio COVID-19 vakcinos gamintojo

JAV vyriausybė paskelbė licencijavimo sutartį, kurią sudarė su vakcinos gamintoja "Moderna", tačiau atsisakė patvirtinti daugelį mokėjimo detalių.

Skaityti daugiau

27.03.2023 laikas 22:45 Anglijoje įteisintas genetiškai modifikuoto maisto kūrimas ir pardavimas
Kovo 23 d., gavęs karaliaus Čarlzo karališkąjį pritarimą, įsigaliojo Genetikos technologijų (tiksliosios veislininkystės) įstatymas, leidžiantis kurti ir pardavinėti genetiškai modifikuotus augalus.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

26.03.2023 laikas 19:47 Receptai | Patiekalai Ką dėti į tešlą, kad blynai neplyštų: paprasti ingredientai
Saldūs ir kvapnūs blyneliai - puikus pasirinkimas pusryčiams ar desertui. Tačiau svarbu užtikrinti, kad blynai apverdami nesuliptų, nesudegtų ir nesuplyštų.

Skaityti daugiau

23.03.2023 laikas 23:21 Receptai | Patiekalai «Tai patys skaniausi pyragaičiai, kokius esu valgęs - nuo šiol visada juos gaminsiu taip»: bulvių pyragėliai (mano geriausias receptas)
Dabar bulvių pyragėlius gaminu tik pagal šį receptą - skanius, kvapnius, su švelniu įdaru. Juos lengva pagaminti iš pačių paprasčiausių produktų. Man tai pats geriausias receptas. Dalijuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 20:32 Receptai | Patiekalai «Faršo daugiau nebeperku»: kapotos vištienos kotletai iš įprastų produktų (juos mėgsta visa šeima)
Šiuos kotletus mėgsta visa mano šeima! Vietoj įprastų maltos mėsos kotletų gaminu maltos vištienos krūtinėlės kotletus. Paruošti iš pačių paprasčiausių, nebrangių produktų, ir labai greitai. Dalijuosi receptu.

Skaityti daugiau