Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Sausio » 27

Dvigalvio milžino istorijos: Ar legendos apie Patagonijos Kap Dwa yra tikros?

Ar legendos apie Patagonijos Kap Dwa yra tikros?

Istorijos metraščiuose pasakojimai apie milžinus persmelkė įvairias kultūras ir sukūrė turtingą mitų ir legendų gobeleną. Nuo aukštų graikų titanų iki milžiniškų šiauriečių būtybių, kinų Pangu ar net biblinio Galijoto - šių didesnių už gyvenimą figūrų žavesys išliko. Tarp šios gausybės pasakojimų vienas ypatingas milžinas reikalauja dėmesio - paslaptingasis Kap Dwa.

Prie Pietų Amerikos krantų iškastas Patagonijos milžinas Kap Dwa yra ne tik milžiniško kūno sudėjimo, bet ir turi dvi stulbinančias galvas. Kyla kankinantis klausimas: Ar šis milžinas gali būti daugiau nei fantastinė pasaka? Nors mokslinis patikimumas leidžia manyti, kad toks milžinas gali egzistuoti, P. T. Barnumo (P. T. Barnum) įtakos šešėlis ir ekspertų tyrimų stoka Kap Dwa autentiškumą apgaubia skepticizmo šydu.

Ar legendos apie Patagonijos Kap Dwa yra tikros?

Anglų jūreivis, siūlantis duonos Patagonijos milžinei moteriškos lyties atstovei, iš pirmojo itališkojo Džono Bairono (John Byron) knygos "Kelionė aplink pasaulį Jo Didenybės laivu "Delfinas" (A Voyage Round the World in His Majesty's Ship the Dolphin) leidimo. (Londonas, 1767 m.). (Princeton)

Milžinai Patagonijoje: Kap Dwa milžino legendos kilmė

Manoma, kad Kap Dwa yra 12 pėdų (3,66 m) aukščio Patagonijos milžinas, kurio kūnas kažkokiu būdu pateko į muziejų Baltimorėje, Merilando valstijoje, JAV. Patagonija nuo seno laikoma milžinų gyvenamu kraštu. Iš tikrųjų legendos apie Patagonijos milžinus siekia istoriją, kurią papasakojo keliautojas Ferdinandas Magelanas.

Keliaudamas Magelanas ir jo vyrai sustodavo Pietų Amerikos paplūdimiuose ir leisdavosi į žemyno gilumą tyrinėti. Pasakojama, kad išsilaipinę Patagonijoje jie susidūrė su vietiniais gyventojais, dvigubai didesniais už normalų žmogų. Tikriausiai taip atsitiko todėl, kad keli vietiniai regiono gyventojai, būtent tehuelčai, iš tiesų buvo aukštesni už vidutinį to meto europietį.

Gali būti, kad šis ūgio skirtumas buvo perdėtas, todėl Europoje ilgai gyvavo mitas, kad Patagonija buvo milžinų kraštas. Tačiau tai skatina susimąstyti - gal už legendų slypi tiesos branduolys? Ar gali būti, kad Patagonijos kraštovaizdžiuose kadaise klajojo keli tikri milžinai, o Kap Dwa gali būti šio nepaprasto reiškinio pavyzdys?

Ar legendos apie Patagonijos Kap Dwa yra tikros?

Piešinys, vaizduojantis milžiną Kap Dwa. (CC BY SA)

Kap Dwa istorija (arba legenda)

Yra dvi prieštaringos Kap Dwa milžino kilmės istorijos. Pagal pirmąją, su Kap Dwa ispanų jūreiviai susidūrė apie 1673 m. Patagonijos paplūdimiuose. Jį pagavo ir paėmė į savo laivą, kur pririšo prie stiebo.

Išsilaisvinęs iš stiebo, jis susigrūmė su jais ir buvo nužudytas lydekos smūgiu į krūtinę. Vėliau, XIX a., užkonservuotas kūnas pateko į Didžiąją Britaniją, o vėliau į Jungtines Amerikos Valstijas. Ten jis tapo daugybės šou ir keistuolių pasirodymų centru, žavinčiu žiūrovus kaip įdomus reginys iš neatrastų pasaulio kraštų.

Alternatyvi Kap Dwa atradimo versija teigia, kad Patagonijos milžinas, rastas paplūdimyje, jau buvo negyvas, į krūtinę jam buvo įsmeigta ietis. Pagal šią įvykių versiją Paragvajaus čiabuviai užklupo negyvą kūną ir jį mumifikavo, įtraukdami į savo religines apeigas.

Vėliau britų škunos kapitonas Džordžas Biklas (George Bickle), išgirdęs apie šį keistą radinį, prasiskverbė į Paragvajų ir pavogė kūną. Po šio keisto kūno pagrobimo jis sėkmingai jį parsigabeno atgal į Didžiąją Britaniją.

Abiejose versijose kūnas atsiduria šoumenų rankose, kurie jį įtraukia į savo keistenybių kolekciją. Dėl jo autentiškumo vis dar nesutariama. Vieni mano, kad jis tikras, o kiti įsitikinę, kad tai - sudėtinga apgaulė. Panagrinėkime įrodymus ir pažiūrėkime, kuris iš jų skamba labiau tikėtinai.

Ar legendos apie Patagonijos Kap Dwa yra tikros?

Viso ilgio Kap Dwa kūno atvaizdas. (CC BY SA)

Ar apskritai įmanomas dvikojis 12 pėdų vyras?

Nors tikras dvikojis milžinas atrodo toli gražu neįtikėtinas, prilygstantis tikro drakono ar tikro trolio atradimui, iš tikrųjų jis nėra toks neįtikėtinas, kaip atrodo. Pirmiausia panagrinėkime neįprastą būtybės ūgį.

Yra buvę neįprasto ūgio žmonių, kurių ūgis buvo neįprastas dėl vadinamosios gigantizmo ligos. Aukščiausias istorijoje užfiksuotas žmogus, apie kurį yra neginčijamų įrodymų, yra Robertas Wadlowas (Robert Wadlow) (1918-1940 m.), kurio ūgis siekė 8 pėdų 11 colių (2,47 m) ir kuris vis dar augo, kai būdamas 22 metų staiga mirė.

Ar legendos apie Patagonijos Kap Dwa yra tikros?

Atvirukas, kuriame Robertas Wadlowas (Robert Wadlow) su savo tėvu. (Public domain)

Nors buvo rasta žmonių, kurių ūgis viršijo 8 pėdų (2,44 m), tačiau nebuvo rasta gyvų žmonių ar skeleto palaikų (dėl kurių įrodymų nekyla abejonių), kurių ūgis būtų 12 pėdų (3,66 m). Nors gali būti įmanoma, kad žmogus užaugtų iki tokio ūgio, dėl didėjančių sveikatos komplikacijų pasiekti tokį ūgį ir išgyventi yra sunkiau.

Wadlow mirė dėl to, kad nuo didžiulio svorio ant jo kojų atsirado pūslių. Ilgainiui šios pūslės užsikrėtė ir sukėlė komplikacijų, kurios galiausiai tapo mirtinos. Dar aukštesniam žmogui šios sveikatos problemos būtų tik dar labiau pablogėjusios.

Taip pat buvo nustatyta žmonių ir gyvūnų, turinčių daug galvų. Vienas iš būdų, kaip gali susiformuoti sudvejinti dvyniai, yra vadinamoji dicefalinė parapagija, kai dvyniai atrodo turintys vieną kūną ir dvi galvas. Dauguma tokių atvejų neišgyvena kūdikystės, jau nekalbant apie pilnametystę, tačiau yra keletas retų atvejų, kai tai pavyksta.

Du garsiausi pavyzdžiai - broliai italai Giovanni ir Giacomo Battista Tocci (1875/1877-1940?) ir amerikietės seserys iš Minesotos Abby ir Brittany Hensel (nuo 1990 m. iki dabar). Dvynių dvynių parapagų išgyvenimo tikimybė padidėja, jei jų gyvybiškai svarbūs organai padvigubinami, kad kiekvienas dvynys turėtų atskirą širdį, skrandį, plaučius ir pan. Taigi dvisparniai dvyniai gali tapti biologiškai sėkmingais suaugusiais žmonėmis, nors tai pasitaiko labai retai.

Ar legendos apie Patagonijos Kap Dwa yra tikros?

1880 m. Obermiller & Kern daryta brolių Tocci nuotrauka. Ją pardavė broliai Tocci. (Public domain)

Medicinos žinios prieš legendą apie Kap Dwa

Kad "Kap Dwa" būtų tikra, turėtume vienu metu numanyti du labai neįtikėtinus scenarijus. Turėtume manyti, kad dvyniai parapagusai gimė turėdami dar vieną retą ir gyvenimo trukmę trumpinantį sutrikimą - gigantizmą. Kažkokiu būdu jie įveikė visas su abiem ligomis susijusias sveikatos problemas ir tapo stipriais, sveikais suaugusiais žmonėmis, galinčiais kovoti su būriu jūreivių. Nors tai nėra neįmanoma, tačiau ši istorija tampa daug mažiau tikėtina, todėl jai reikia papildomų įrodymų.

Teigiama, kad XX a. septintajame dešimtmetyje kūną apžiūrėjo gydytojai, kurie teigė, kad ant jo nėra akivaizdžių klastotės požymių. Atrodo, kad jokie kiti ekspertai nėra ištyrę kūno, kad nustatytų, ar jis tikras, ar turėjo vidinių anatominių reikalavimų, kad galėtų išlikti kaip dvynių parapaginių dvynių rinkinys.

Ar legendos apie Patagonijos Kap Dwa yra tikros?

Kap Dwa mumija. (CC BY SA)

Kyla daugiau abejonių dėl Kap Dwa milžino

Kita problema, susijusi su kūno autentiškumu, yra jo ryšys su Fineasu Teiloro Barnumu (Phineas Taylor Barnum). P. T. Barnumas buvo XIX a. šoumenas, verslininkas ir politikas, žinomas dėl savo pasirodymų, kuriuose rodydavo būtybes ar daiktus, kurie, jo teigimu, buvo mitinių būtybių liekanos arba atkeliavę iš tolimų kraštų.

Du garsūs pavyzdžiai būtų šakalopė ir Fidžio undinė. Laikui bėgant P. T. Barnumas išgarsėjo kaip pasakotojas. Iš tikrųjų dauguma jo pavyzdžių pasirodė esantys apgavystės, iš kurių garsiausia, ko gero, yra Fidžio undinė. Bet kokios sąsajos su P. T. Barnumu iš karto verčia abejoti Kap Dwa autentiškumu.

Ar legendos apie Patagonijos Kap Dwa yra tikros?

[Viršuje] Fidžio undinė Zalcburgo (Austrija) gamtos istorijos kolekcijos "Haus der Natur" (Gamtos namai) folkloro skyriuje. (CC BY NC SA 2.0) [Apačioje] P. T. Barnumo Fidžio undinėlė. (Public domain)

Be to, egzistuoja keista meno šaka, vadinamoji sukčių taksidermija, kai lavonai rekonstruojami taip, kad atrodytų kaip mitinės būtybės, pavyzdžiui, drakonai, fėjos, goblinai ir net milžinai. Šiandien tai nėra labai dažnai praktikuojama, tačiau XIX a. ir XX a. pradžioje tai buvo populiaru. Dvigalvis Patagonijos milžinas būtų tikėtinas kandidatas į nesąžiningų taksidermistų pagamintą egzempliorių.

Nors moksliškai įmanoma, kad Kap Dwa gali būti tikras kaip dvikojų parapagų dvynių, kurie sirgo gigantizmu, rinkinys, tokio scenarijaus neįtikimumas, egzemplioriaus sąsajos su žmogumi, kuris, kaip žinoma, gamino daugybę apgavysčių, ir tai, kad nuo XX a. septintojo dešimtmečio niekas kūno netyrė, rodo, kad labiau tikėtina, jog Kap Dwa yra sudėtinga apgavystė. Taip ir liks, kol nebus rasta neginčijamų įrodymų.

Viršutinė nuotrauka: Dviejų Kap Dwa galvų detalė. Šaltinis: ŠALTINIS: CC BY SA

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
12.07.2018 laikas 20:08 Receptai Balzamo receptas nuo kunigo
Šis balzamas pasirodė tikrai stebuklingas. Kartą traukinyje mano kaimynas buvo kunigas. Jis pamatė, kad aš geriau širdies lašus, paklausė kuo sergu ir rekomendavo pabandyti balzamą pagal šį receptą.

Skaityti daugiau

27.08.2018 laikas 10:06 Receptai Vaistažolių mišiniai rūkymo metimui
Rūkymas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai rūkymo metimui, receptai nuo rūkymo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vaisiais...

Skaityti daugiau

15.11.2019 laikas 18:18 Receptai Virtuvė. Orkaitėje kepti varškėčiai su razinomis
Razinas užmerkiame šiltame vandenyje ir palaikome kor išmirks. Į dubenį dedame varškę, cukrų arba medų, miltus, kepimo miltelius, mušame kiaušinį. Viską išminkome ir pertriname blenderiu. Dedame nusausintas razinas, išmaišome....

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
29.05.2024 laikas 15:27 Karvės NESUKELIA "klimato kaitos", patvirtina naujas tyrimas
Naujas tyrimas paneigė globalistų pasakojimą, kad karvių išmetamos dujos sukelia "klimato kaitą". Tyrimas iš tiesų rodo, kad galvijai iš tiesų gali sumažinti metano kiekį atmosferoje.

Skaityti daugiau

29.05.2024 laikas 14:57 WEF nurodė JAV ūkininkams išskersti milijonus viščiukų, kad būtų išvengta paukščių gripo
Pasaulio ekonomikos forumas nurodė JAV ūkininkams paskersti milijonus sveikų viščiukų, kad būtų sustabdytas paukščių gripo plitimas.

Skaityti daugiau

29.05.2024 laikas 14:35 NIH pripažįsta, kad mRNA skiepai visam laikui pakeičia paskiepytų žmonių DNR ateinančioms kartoms
Nacionalinio sveikatos instituto (NIH) paskelbtame stulbinančiame tyrime atskleista, kad Covid mRNA skiepai pakeičia recipientų DNR, o pasekmės lieka ištisoms kartoms.

Skaityti daugiau