Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Sausio » 7

Mokslininkai teigia, kad Japonijoje esanti "undinės" mumija gali būti siaubinga beždžionės-žuvies apgaulė

Nuo tada, kai mitinės būtybės pirmą kartą išpopuliarėjo, undinės žavi žmones įvairiomis žiniasklaidos priemonėmis, pavyzdžiui, knygomis, filmais ir televizijos laidomis. Paprastai jos vaizduojamos kaip gražios moterys su žuvies uodegomis.

Šiame straipsnyje gali būti teiginių, kurie atspindi autoriaus nuomonę

Tačiau Japonijoje viena undinių mumija visai nepanaši į paveikslėliuose vaizduojamas undines.

Japonijos tyrėjų teigimu, 300 metų senumo undinė galėjo būti pagaminta naudojant dviejų skirtingų gyvūnų liekanas.

Japonijos mokslininkai aiškinasi 300 metų senumo mumifikuotos undinės, kurią žmonės šimtmečius garbino, nes ji esą turėjo gydomųjų savybių, kilmę. Mumija yra maždaug 12 colių (30,5 cm) ilgio.

Tačiau mokslininkai mano, kad palaikai sudaryti iš beždžionės liemens, prisiūto prie žuvies uodegos. Kad "undinės" išvaizda būtų išbaigta, tas, kas kūrė šį padarą, galėjo pridėti ir žmogaus plaukų bei nagų.

Okajamos folkloro draugijos valdybos narys Hirošis Kinošita (Hiroshi Kinoshita) undinės mumiją aptiko dėžėje Okajamos prefektūros šventykloje. Pirmą kartą apie mumiją H. Kinoshita sužinojo aptikęs neįprasto egzemplioriaus nuotrauką mitinių būtybių enciklopedijoje.

Teigiama, kad undinę kažkada tarp 1736 ir 1741 m. sugavo žvejys. Pagal mumijos dėžutėje paliktą raštelį, žvejys vėliau mumiją pardavė Kojimos šeimai, turtingai Bingo-Fukujamos provincijos šeimai.

Po Meidži epochos (1868-1912 m.) pradžios mumija turėjo kitus savininkus. Ekspertai dar nepatvirtino, kaip undinė atsidūrė šventykloje.

Gydomųjų savybių turinti undinė

Takafumi Kato, Kurašikio mokslo ir meno universiteto paleontologas, ir jo kolegos pradėjo tirti mumijos kilmę po to, kai Kinoshita įtikino šventyklą leisti mokslininkų grupei ištirti neįprastas liekanas.

Mokslininkai mumiją nufotografavo naudodami kompiuterinę tomografiją. Kompiuterinės tomografijos ir elektroninio mikroskopo analizės rezultatai atskleidė, kad:

  • Mumija sveria 365 gramus.
  • Mumijos akių obuoliai fiksuoti į priekį, o ant veido yra antakiai.
  • Mumija turi dviejų tipų plaukus: storus tiesius plaukus ir plonesnius garbanotus plaukus, kurie auga nuo galvos.
  • Mumijos plaukų paviršiuje yra odelės, panašios į žmonių ir kitų primatų plaukų odeles.

Be to, mumija turi nugarinį peleką ir uodegos peleką ant apatinės kūno dalies, kuri padengta žvynais.

Undinė mumija šiek tiek primena dvi mitines būtybes iš japonų folkloro: Amabijos arba undinės su snapais vietoj burnos ir trimis skirtingais uodegos pelekais bei ningios (ningyo) arba žuvėdros su žmogaus galva.

Abi šios mitinės būtybės buvo siejamos su pasakojimais apie stebuklingus sveikatos išgydymus ir ilgesnę gyvenimo trukmę. Viename garsiame pasakojime teigiama, kad moteris, vardu Yao Bikuni, atsitiktinai suvalgiusi visą ningyo, gyveno 800 metų.

Šventyklos šventikai mano, kad mumija yra geros sveikatos ženklas. Šventyklos vyriausiasis kunigas Kozenas Kuida (Kozen Kuida) paaiškino, kad ją garbina tikėdamiesi padėti "nors šiek tiek sušvelninti koronaviruso pandemiją".

Anksčiau mumija buvo eksponuojama šventykloje stiklinėje vitrinoje, kad lankytojai galėtų pasimelsti. Tačiau pastaruosius 40 metų mumija buvo laikoma šventykloje esančiame ugniai atspariame seife, kad nesugestų.

Kitose dviejose Japonijos šventyklose taip pat buvo saugomos panašios undinių mumijos, kurios buvo garbinamos kaip Okajamos undinė.

Padirbtos undinės dažnai buvo kuriamos turistams vilioti

Ekspertai mano, kad netikras būtybes, tokias kaip Okajamos undinė, kūrė vietos gyventojai, norėdami jas parduoti smalsiems Vakarų turistams.

Panaši apgavystė, pavadinta Feejee undinė (Feejee Mermaid), 1810-aisiais buvo parduota olandų keliautojams Japonijoje, o vėliau perparduota anglų pirkliams. Galiausiai Feejee undinėlė buvo išsiųsta į Ameriką, kur tapo garsiosios P. T. Barnumo (Barnum) kolekcijos dalimi.

Feejee undinė buvo trijų pėdų (91 cm) ilgio undinė, kuri, kaip manoma, buvo pagaminta iš dviejų skirtingų gyvūnų: orangutano ir lašišos uodegos.

Okajamos prefektūroje esančios šventyklos kunigai tikisi, kad tyrimas papildys mumifikuotos undinėlės palikimą ir padės jai gyvuoti ateities folklore.

"Tikiuosi, kad tyrimo projektas gali palikti mokslinių įrašų ateities kartoms", - apibendrino Kuida.

 

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
20.03.2023 laikas 18:29 CBS orų pranešėja griūva tiesioginiame eteryje
Šeštadienio rytą tiesioginės transliacijos metu Los Andžele staiga nugriuvo meteorologė. Šokiruojančiame vaizdo įraše matyti, kaip Alissa Carlson Schwartz iš CBS filialo KCAL, ruošdamasi pateikti rytinį pranešimą apie orus, staiga išblykšta, jos akys...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 14:40 Vengrijos premjeras Orbanas: "Europa kenčia nuo karo psichozės"
Pagrindinė problema, su kuria šiandien susiduria Europa, yra karas, dėl kurio Vengrija atsidūrė sudėtingoje padėtyje, nes karo padariniai yra sunkūs ir neatidėliotini, sakė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas Ankaroje vykstančiame Turkij...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 12:12 Saudo Arabijos karalius pakvietė Irano prezidentą apsilankyti pirmą kartą per 25 metus

Daugiau kaip prieš savaitę Pekine, tarpininkaujant Kinijai, sudarę istorinį taikos susitarimą, Iranas ir Saudo Arabija, dešimtmečius buvę aršūs priešai, o prieš tai jų tautos šimtmečius varžėsi dėl religinio šiitų ir sunitų susiskaldymo, toliau si...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

20.03.2023 laikas 21:18 Receptai | Patiekalai Paimu kiaušinį, stiklinę pieno ir gaminu minkštas bandeles arbatai
Minkštos, purios ir labai skanios bandelės iš paprasčiausių produktų! Sėkminga tešla, kuri ilgai negenda (išbandyta per daugelį metų). Dalinuosi su jumis šiuo receptu.

Skaityti daugiau

19.03.2023 laikas 20:28 Receptai | Patiekalai «Mano vyras buvo sužavėtas, o svečiai paprašė recepto»: prabangus tortas be kepimo iš minimalių ingredientų (negali būti paprasčiau)

Šiandien pagaminau puošnų tortą arbatai iš minimalių produktų! Visi svečiai prašė recepto ir negalėjo patikėti, kaip lengva jį pagaminti. Jis pagamintas nekepant, iš paprastų produktų.

Skaityti daugiau

16.03.2023 laikas 09:02 Receptai | Patiekalai Mielinė picos tešla su pienu
Galiu labai užtvirtintai teigti, kad pica yra vienas iš pačių mėgstamiausių patiekalų mano šeimoje. Tokia mielinė picos tešla su pienu man yra labiausiai pasiteisinanti ir tikrai labai pamilta. O štai priedų kuo puikiausiai galite...

Skaityti daugiau