Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Spalio » 9

Įveikti kojų ir sąnarių skausmus padės vaistažolės

Nemažai žmonių, ypač vyresnio amžiaus, skundžiasi kojų ir sąnarių skausmais.

Per daug metų palaipsniui ir neskausmingai organizmas užteršiamas šlakais, kaupiasi druskos. O paskui staiga atsiranda kojų skausmai, traškesys keliuose, naktimis maudžia sąnarius.

Sąnarių susirgimo priežastis - toksinių produktų kaupimasis, bėgant laikui; šie toksinai kristalizuojasi sąnariuose. Kremzlių, raiščių aparatas praranda elastingumą, sutrinka judrumas, atsiranda skausmai judant.

Kai į organizmą patenka dideli laisvųjų radikalų kiekiai, pradeda irti kraujagyslių sienelės. Liaudies medicina sukaupė nemažai naudingų receptų, kaip valyti įvairias sankaupas kraujagyslėse, gerinti medžiagų apykaitą, malšinti kojų ir sąnarių skausmus.

Kojų kraujagyslių susirgimai dažniausiai prasideda po 50 metų. Dažniausios priežastys - padidėjęs kraujo krešumas, kraujo judėjimo kraujagyslėmis sumažėjimas, venų vožtuvų funkcijų sutrikimas. Rezultatas - sąnarių skausmai, tačiau dažniausiai tai ne sąnariai, o kraujagyslės. Čia nepadės vien įtrynimai tepalais ar tinktūromis. Be įtrynimų (skausmams malšinti), reikia valyti kraujagysles ir normalizuoti medžiagų apykaitą organizme. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į subalansuotą mitybą (atsisakyti riebaus, saldaus maisto, konditerinių gaminių). Nereikia persivalgyti, bet valgyti dažniau ir po mažiau - 4-5 kartus per dieną. Būtinai atsisakyti valgymų prieš naktį, nes tuo laiku kaip tik padidėja kraujo krešumas. Kraujagyslių (jų sienelių) elastingumas ir tamprumas priklauso nuo jose esančio sveiko elastino. Tam organizmui būtinas silicis. Jei jo trūksta maiste, vandenyje, susilpnėja elastinis auginys, kuris prilaiko organus. Dėl to atsiranda ne tik kojų, venų ligos, bet ir ankstyva aterosklerozė, inkstų nusileidimas, išvaržos išsišokimai, venų vožtuvų funkcijų sutrikimas, varikozinis venų išsiplėtimas, hemorojus. Dėl silicio trūkumo organizme ant kraujagyslių sienelių, sąnariuose ir stubure kaupiasi druskos.

Norint papildyti silicio atsargas organizme, reikia gerti silicio vandenį, kurį visai paprastai galima pasiruošti ir namų sąlygomis, taip pat valgyti daigintus kviečių ir rugių grūdus. Daugeliui turinčių problemų su tarpslankstelinėmis išvaržomis ir sąnarių ligomis rekomenduojame pradėti gydymą nuo dirvinių asiūklių, kuriuose yra iki 25% silicio rūgšties, vartojimo.

Kojas ir sąnarius gali skaudėti dėl tokių ligų kaip artritas, artrozė, poliartritas, podagra, reumatizmas, varikozinis venų išsiplėtimas, tromboflebitas. Trumpai apie šiuos susirgimus:

Artrozė - ši sąnarių liga atsiranda dėl medžiagų apykaitų sutrikimo organizme, sąnarių kremzlių traumų ir per didelio fizinio krūvio. Pažeidžiami ir stambieji (kelio, klubo, blauzdinis pėdos, alkūnės), ir smulkieji sąnariai, tarp jų ir stuburo (spondiloartrozė).

Susirgimas prasideda nuo skausmų po didelio fizinio krūvio, paskui atsiranda ir po nedidelio, skausmai darosi nuolatiniai Sąnariai gali patinti, atsiranda traškesys, gali pasikeisti sąnario forma. Medžiagų apykaitos sutrikimas, endokrininiai sutrikimai skatina artrozės vystymąsi. Artrozė dažniau atsiranda stambiems žmonėms, moterims menopauzės laikotarpiu, taip pat sergantiems cukriniu diabetu.

Gydymo tikslas - normalizuoti apykaitos procesus organizme, pašalinti pažeistų sąnarius perkrovas.

Reumatoidinis artritas - tai daugelio sąnarių, galūnių uždegimas. Susirgimas nuolat progresuoja, skauda ir deformuojasi plaštakos, pėdos.

Gydant įvairias artrito rūšis, liaudies medicina rekomenduoja skausmų malšinimui ir gydymui skaudančius sąnarius ištrinti alokazijų, fitolakų tinktūromis, kurios turi uždegimą slopinančių, skausmą malšinančių savybių.

Vartoti galima kaštonų, baltažiedžių robinijų žiedų, auksinio ūso tinktūras. Naudingas gali būti ir trijų savaičių gydymo daržovių, beržų, greipfrutų sultimis kursas.

Poliartritas - tai daugelio sąnarių ar kelių sąnarių iš eilės susirgimas. Lėtinis poliartritas gali atsirasti dėl medžiagų apykaitos sutrikimo, lėtinės infekcijos ar kitų ligų. Poliartrito gydymas priklauso nuo jį sukėlusios priežasties. Skausmą, uždegimą slopina ištrynimai su fitolakų, amerikinių agavų tinktūromis. į vidų galima vartoti juodųjų riešutmedžių (pieninės brandos) tinktūrą su kiečiais ir gvazdikėliais arba vandeninį ežiuolių antpilą.

Podagra - susirgimas, susijęs su medžiagų apykaitos sutrikimu. Šiam susirgimui būdingos druskų sankaupos sąnariuose (dažniau kojų pėdose).

Reumatizmas - uždegiminis jungiamojo audinio susirgimas dėl ūminės infekcijos arba stipraus kojų persišaldymo.

Ligoniui pakyla temperatūra, vystosi poliartritas, kuris pažeidžia stambius sąnarius (dažniausiai kelio, blauzdinis pėdos, rečiau alkūnės sąnariai). Jie patinsta, parausta ir labai skauda.

Siekiant rezultatyviai gydyti kojų ir sąnarių skausmus, būtina derinti vaistažolių, jų mišinių nuovirų vartojimą su ištrynimais, naudojant įvairias trauktines, pavyzdžiui, fitolakos su kaštonų ir robi-nijų žiedų, taukių, indiškų svogūnų, šunlielių, makliūrų, alokazijų, dioskorėjų tinktūromis ir kt.

Vaistažolių ar jų mišinių antpilai slopina druskų susidarymo procesų aktyvumą, tirpina druskas ir padeda atkurti judamąsias sąnarių funkcijas. Gaila, bet druskos tirpsta lėtai, tačiau gydymo rezultatą, pavartojus antpilus ar tinktūras, galima pajusti jau po 2-3 savaičių. Bet antpilus reikia vartoti ne mažiau kaip 3 mėnesius.

Siekiant pagerinti medžiagų apykaitą organizme, tirpinti druskas, reikia gerti vandeninius paprastųjų rykštenių, lofantų, šunlielių, ežiuolių, paprastųjų amalų, vingiorykščių, verbenų, dirvinių asiūklių, takažolių, sūdrų ir kt. antpilus.

Į vidų vartojamas paprastųjų rykštenių žiedynų antpilas gerai tirpina akmenis ir smėlį inkstuose, šlapimo pūslėje ir šlapimtakiuose, vartojamas, kai šlapime yra didelis baltymų kiekis, taip pat kaip šlapimo išsiskyrimą skatinanti priemonė, sergant vandene, tinimais, reumatizmu, podagra ir medžiagų apykaitos sutrikimu.

Antpilo receptas: 1 valgomąjį šaukštą paprastųjų rykštenių žiedų užpilti 1 stikline verdančio vandens, palaikyti 2-3 valandas, kad nusistovėtų, nukošti ir gerti šiltą (rekomenduojama su medumi pagal skonį) po 50 ml 3-4 kartus per dieną prieš valgį. Gydymo kursas - 10 dienų, pertrauka - savaitė. Jei reikia, kursą kartoti 2-3 kartus.

Nuo senų laikų liaudies medicina naudojo baltažiedžių robinijų (žiedų) tinktūrą įtrynimams, sergant sėdimojo nervo neuralgija, artritu, artroze, podagra, reumatizmu. Tinktūrą galima vartoti ir į vidų: gerti mėnesį 3 kartus per dieną po 1 arbatinį šaukštelį, likus 30 minučių iki valgio. Šviežių žiedų tinktūra laikoma labiau efektyvia. Tinktūra gausiai patepti arba lengvai įtrinti venų mazgus, sergant varikoziniu venų išsiplėtimu (ne mažiau kaip 3-5 kartus per dieną). Tinktūros receptas: 50 g džiovintų robinijų žiedų užpilti 0,5 l degtinės, laikyti 21 dieną (kartkartėmis supurtyti), nukošti. Naudoti įtrynimams ir į vidų.

Ištikus insultui (paralyžiui), tinktūra kartkartėmis ištrinti nejudrias galūnes.

Štai vaistažolių mišinys - sudėtingas, bet labai naudingas, padeda šalinti šlakus iš organizmo, valo kraujagysles nuo cholesterolio, normalizuoja ir suaktyvina medžiagų apykaitą organizme. Tai labai svarbu, gydant ligas. Taip pat stimuliuoja imunitetą.

Sudėtis: lofantų žiedai, ramunėlių žiedai, medetkų žiedai, smiltyninių šlamučių žiedai, šeivamedžių žiedai, kukurūzų purkos, takažolės, jonažolės, dirviniai asiūkliai, šaltekšnių žievė (lygiomis dalimis).

Paruošimo receptas: 2 valgomuosius šaukštus mišinio užpilti 0,5 l verdančio vandens, 15 minučių pakaitinti vandens vonelėje, nukošti. Gerti po 0,5 stiklinės 2 kartus per dieną prieš valgį. Gydymo kursas - 30 dienų. Po savaitės pakartoti.

Sąnarių gydymas būtinai turi būti kompleksinis: ne tik valymas ir medžiagų apykaitos normalizavimas, bet ir vitaminų terapija, svorio mažinimas. Antsvoris - tai apkrova skaudantiems sąnariams. Atsisakyti riebių sriubų (jos ypač pavojingos sąnariams), rekomenduojama valgyti daugiau žuvies, virtos mėsos, rupaus malimo miltų duonos, kruopų, daržovių, vaisių.

O šis vaistažolių mišinys ne tik normalizuoja medžiagų apykaitą organizme, mažina apetitą, bet ir padeda deginti riebalinį audinį.

Sudėtis: paprastųjų pankolių sėklos, petražolių sėklos, kiaulpienių šaknys, paprastųjų šaltekšnių žievė, pipirmėčių lapai, melisų lapai.

Vartojimo receptas: 2 valgomuosius šaukštus mišinio užpilti 0,5 l verdančio vandens, dar 30 minučių pavirti ant mažos ugnies, nukošti. Gerti po 100 ml 2 kartus per dieną, likus 30-40 minučių iki valgio, ryte ir prieš naktį. Gerti 30 dienų, paskui daryti savaitės pertrauką. Reikalingi 3-6 kursai.

Nuo artrozės liaudies medicina rekomenduoja skaudamus sąnarius įtrinti spiritinėmis kaštonų žiedų, baltažiedžių robinijų žiedų, šunlielių žiedų tinktūromis.

Nuo artrito ir artrozės galima vartoti kiaulpienių sultis po 1-2 arbatinius šaukštelius, praskiestus šiltu vandeniu (1:1).

Sergant artritu, šunlielių tinktūra gali įtrinti patinusius sąnarius ryte ir prieš naktį.

Taip pat galima prieš naktį dėti kompresus iš šunlielių lapų (galima ir vieno): nuplikyti lapą verdančiu vandeniu, dėti ant patinusio sąnario ir apvynioti vilnone skarele. Nuo artrito tinktūrą vartoti ne mažiau kaip 10 dienų, paskui daryti 5 dienų pertrauką ir kursą vėl kartoti.

Šunlielių tinktūros receptas: 50 g smulkintų džiovintų šaknų užpilti 0,5 litro 70% spirito, laikyti 10 dienų. Vartoti po 10 lašų 2 kartus per dieną, likus 30 minučių iki valgio.

Džiovintos šunlielių žolės nuovirą naudinga gerti nuo karkalų krūtinėje, traukulių ir reumatizmo.

Tokį nuovirą galima naudoti ir išoriškai: dėti pavilgus ir kompresus nuo uždegiminių procesų odoje, nuo sąnarių skausmų, nuo radikulito ir artrozės.

Šunlielių nuoviro receptas:

1 arbatinį šaukštelį džiovintos žolės užpilti 1 stikline verdančio vandens, ant mažos ugnies palaikyti 10 minučių, paskui laikyti, kol atvės. į vidų vartoti po 1 valgomąjį šaukštą 2 kartus per dieną, likus 30 minučių iki valgio. Gydymo kursas - 10 dienų, po 5 dienų pakartoti. O tiems, kuriuos vargina sąnarių skausmai, tinsta keliai, o priežastis - reumatinio pobūdžio skausmai, pasigydyti reikėtų paprastosiomis dioskorėjomis.

Paprastosios dioskorėjos - garsios Kaukazo liaudies medicinos vaistažolės. Dažniausiai jos naudojamos išoriškai - reumatiniam sąnarių uždegimui, radikulitui, sėdimojo nervo neuralgijai, podagrai, neuralginiams skausmams, sąnarių navikams, susijusiems su podagra ir reumatizmu, gydyti.

Tinktūros receptas: 200 g šviežių paprastųjų dioskorėjų užpilti 0,5 l degtinės, palaikyti 10-14 dienų, nukošti. Paruošta tinktūra įtrinti tik skaudamus sąnarius.

Alokazijų tinktūra išoriškai naudojama, gydant artritą, poliartritą, podagrą, reumatizmą.

Spiritinė alokazijų tinktūra turi uždegimą slopinančių, skausmą malšinančių,
žaizdas gydančių savybių. Tokia tinktūra ruošiama tik iš šviežios žaliavos (1 lapą užpilti 100 ml 70% spirito, laikyti 10 dienų).

Nuo poliartrito, podagros, išialgijos ir reumatizmo padeda obuolinių makliūrų tinktūra ir tepalas. Makliūros - geros pagalbininkės nuo reumatinių ir sąnarių ligų.

Makliūrų tinktūra ruošiama iš šviežių (sunokusių) smulkiai supjaustytų vaisių. Juos užpilti 50 laipsnių spiritu santykiu 1:3, laikyti nuo 30 dienų iki metų tamsioje vietoje.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.07.2019 laikas 20:14 Receptai Kepti varškėčiai
Gaminame namuose. Kepti varškėčiai. Varškėčius apvoliojame miltuose ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje, iš abiejų pusių. Kepti varškėčiai tiekiami su grietine ir/ar mėgstama uogiene. Skanaus!

Skaityti daugiau

12.09.2019 laikas 20:52 Receptai Stulbinantis pyragas su švelniu kremo įdaru

Šio kepinio originalumas yra tame, kad į orkaitę dedama skysta tešla. Bet kepimo procese dėl ingredientų riebumo skirtumų pyragas savarankiškai išsisluoksniuos ir gausis stulbinantis pyragaitis su švelniu kremo įdaru.

...

Skaityti daugiau

08.06.2019 laikas 06:21 Receptai Varškės ir uogų vyniotinis, kas nori sulieknėti, ar tiesiog prižiūrintiems savo figūrą!
Pats paprasčiausias kepinys prie arbatos – tai lavašas, o dietiškiausias ir skaniausias variantas – tai vyniotinis iš lavašo su varškės įdaru. Į varškę galima dėti įvairias uogas, vaisius, daržoves, žalumynus, sūrį ir t.t. – įdaro...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau