- 13.10.2020
- 0.0 Reitingas
- 3801 Peržiūr
- Komentarai
Kojų skausmais skundžiasi įvairaus amžiaus žmonės. Kojų skausmai gali būti įvairūs: ilgi, buki, aštrūs, duriantys ir t.t.
Kartais kojų skausmai būna tiek stiprūs, jog neįmanoma ne tik nieko dirbti, bet net ir ilsėtis. Kojų skausmus gali lydėti ir kiti simptomai: kojų patinimai, tirpimas, silpnumas, sumažėjęs odos jautrumas ir kt.
Kojų skausmų priežastys
Kojų skausmų priežasčių yra daugybė - tai nežymios traumos, nuovargis bei įvairios ligos: neuropatija, kraujotakos sutrikimai, poodinis kojų venų uždegimas, raumenų spazmai, maistinių medžiagų ir skysčių trūkumas organizme, giliųjų kūno venų trombozė, artritas, podagra, cukrinis diabetas, neramių kojų venų sindromas ir t.t.
Nežymūs kojų skausmai savaime pailsėjus pranyksta per kelias dienas. Tačiau, jei kojų skausmai yra stiprūs bei ilgalaikiai, verta pasitarti su gydytoju ar bandyti gydytis liaudies medicinos priemonėmis.
1 priežastis: poodinis kojų venų uždegimas
Sutrikus kraujotakai kojų venose, jose padidėja spaudimas, o kraujas nusistovi, todėl atsiranda nemalonus, pasunkėjusių kojų pojūtis bei dienos pabaigoje sustiprėjantys skausmai.
KĄ DARYTI?
Būtina kreiptis į gydytojus. Priklausomai nuo kojų venų būklės gydytojas paskiria reikiamą gydymą. Norėdami numalšinti kojų skausmus, turėsite nešioti specialų kompresinį trikotažą. Ryte 5 minutes patariama pasukioti pėdas, po darbo dienos kojas aplieti šaltu vandeniu, vasarą vaikščioti basomis. nes visa tai pagerina kraujotaką kojose.
2 priežastis: stuburu išvarža ir osteochondrozė
Gana dažna kojų skausmų priežastis - stuburo išvarža ir osteochondrozė. Dėl šių ligų užspaudžiamos nervų šaknelės. Skausmai tęsiasi nuo apatinės nugaros dalies į sėdmenis, vėliau koja žemyn iki pat pėdos. Tokie skausmai yra skirtingi. Kartais atrodo, kad koja degina, kartais ji šąla. o kartais nutirpsta.
KĄ DARYTI?
Būtina kreiptis į neurologą, jei reikia, atlikti būtinus tyrimus.
3 priežastis: osteoporozė
Osteoporozė - tai liga kai dėl kalcio trūkumo suplonėja kaulų audinys. Kojas traukia mėšlungis, skauda blauzdas, osteoporoze dažniau suserga vyresnės nei 40-ties metų moterys, ypač trapios, šviesiaplaukės, rūkančios ir piktnaudžiaojančios kava.
KĄ DARYTI?
Būtina išsitirti kaulų audinio tankį. Pagal tyrimų duomenis gydytojas paskirs reikiamus vartoti kalcio preparatus. Be to. reikia reguliariai gausiau vartoti produktų kuriuose gausu kalcio.
4. priežastis: tromboflebitas
Nusistojus kraujui kojų venose, jose gali susidaryti trombai. Tromboflebito požymiai - aštrūs, pulsuojantys skausmai ir "deginimas" blauzdų raumenyse. Kojos parausta ir patinsta, venos sukietėja. Kojų venas tiek skauda kad prie jų neįmanoma prisiliesti. Susirgus tromboflebitų kūno temperatūra gali pakilti iki 38°C.
KĄ DARYTI?
Būtina kiek galima greičiau kreiptis į kraujagyslių chirurgą bei išsitirti kraują. Reikalingos gydomosios procedūros padės nustatyti, kiek užsikimšo kojų venos ir koks yra pavojus, kad trombas kojų venose gali atitrūkti.
5 priežastis: cukrinis diabetas
Sergantys cukriniu diabetu skundžiasi ne tik pasunkėjusiomis kojomis ir kojų skausmais, bet ir kojų traukuliais naktį. Kojos patinsta, atrodo, kad jomis bėgioja skruzdėlės, jos nutirpsta ir jas dilgčioja. Kojų oda perdžiūva ir pleiskanoja.
KĄ DARYTI?
Būtina išsitirti cukraus lygį kraujyje ir kreiptis į endokrinologą.
6 priežastis: plokščiapadystė
Plokščiapadystė gali būti ne tik įgimta bet ir įgyta brandžiame amžiuje. Susirgus plokščiapadyste, pėdų raumenys ir raiščiai nusilpsta Tokia pėda negali amortizuoti todėl nukenčia kojos; jos tampa švininės, einant greitai pavargsta ir vos ne nuolat skauda
KĄ DARYTI?
Būtina kreiptis į ortopedą ir, jei reikia, pradėti nešioti ortopedinę avalynę.
7. priežastis: artritas
Pėdoje daugiau nei dešimt sąnarių kurie pažeisti infekcijų pradeda irti, juos pažeidžia uždegiminiai procesai. Sergantiems artritu kojas skauda visą dieną; skausmai tai sustiprėja tai nusilpsta. Sergančiųjų artritu kojų skausmai yra skirtingi: einant - aštrūs, ilgai stovint - sukiojantys. Sąnariai patinsta oda parausta. Beje. moterys artritu serga 3 kartus dažniau nei vyrai.
KĄ DARYTI?
Būtina kuo skubiau kreiptis į reumatologą peršviesti sąnarius, išsitirti kraują. Jei laiku nepradėsite gydytis, pėda deformuosis tiek kad bus būtina chirurginė operacija.
Skausmų malšinimo priemonės
Gydomasis masažas. Gydomasis masažas padeda greitai atstatyti pažeistus kojų raumenis bei numalšinti skausmus. Pasak specialistų, 10 minučių trukmės masažas sumažina skausmingus uždegiminius procesus, patirtus fizinių pratimų metu. Be to, masažas pagerina kraujotaką kojose, numalšina nerimo jausmą ir žalingąjį streso poveikį. Ant skaudamų vietų užtepkite truputį pašildyto alyvuogių, kokosų ar garstyčių aliejaus.
Skaudamas vietas masažuokite švelniais, bet stiprokais judesiais. Malšindami skausmus, kojas, jei to reikia, masažuokite po 10 minučių 2-3 kartus per dieną.
Fiziniai pratimai ir kūno svorio kontrolė. Reguliarūs fiziniai pratimai pagerina sąnarių judrumą ir mažina skausmus. Atminkite, kad kojų skausmus padidina antsvoris, todėl, norėdami apsisaugoti nuo kojų skausmų ar juos mažinti, mažinkite ir antsvorį.
Šalti kompresai. Kai kojų skausmus sukelia padidėję fiziniai krūviai, pabandykite gydytis šaltaisiais kompresais. Kelis ledo kubelius susukite į ploną rankšluostį ar įdėkite į polietileno plėvelės maišelį. Paruoštą kompresą ant skaudamos vietos palaikykite 10-15 minučių. Ledo negalima tiesiogiai dėti ant skaudamos vietos, nes jis gali nušaldyti audinius.
Gydymas ciberžolėmis. Kojų skausmus padeda malšinti ciberžolės. Tai augalai, pasižymintys antioksidantinėmis savybėmis ir malšinantys uždegiminius procesus. Aktyvioji medžiaga ciberžolėse yra kurkuminas, kuri ir padeda malšinti skausmus.
1 arbatinį šaukštelį ciberžolių miltelių sumaišykite su tokiu kiekiu šilto sezamų aliejaus, kad susidarytų tiršta tyrė. Šia tyre sutepkite skaudamas vietas ir ją aktyviai įtrinkite. Palaukite pusę valandos, tada nuplaukite šiltu vandeniu. Be to, 1-2 kartus per dieną gerkite po puodelį karšo pieno su ciberžolėmis.
Gydymas kajeno paprika. Kajeno pipirai - aštriausi prieskoniai, kuriuose yra kapsaicino. Ši medžiaga šildo ir malšina skausmus. Galima paruošti gydomąjį mišinį, sumaišius 2 arbatinius šaukštelius kajeno paprikos miltelių su stikline pašildyto alyvuogių aliejaus. Šiuo mišiniu sutepkite skaudamas kojų vietas 2 kartus per dieną. Taip gydytis patariama bent savaitę laiko. Kajeno papriką galima panaudoti ir kitaip: 0,5 arbatinio šaukštelio kajeno paprikos miltelių ištirpinkite 1 stiklinėje obuolių acto. Ant skaudamų kojų vietų dėkite šiame tirpale suvilgytą medžiagą, palaikykite 20 minučių, kol skausmai nurims.
Gydymas obuolių actu. Obuolių actas padeda malšinti artrito ar podagros sukeltus kojų skausmus. Obuolių actas šarmina organizmą, padeda tirpinti šlapimo rūgšties kristalėlius, iš sąnarių ir jungiamojo audinio išplauna susikaupusias toksines medžiagas. Be to, obuolių acte yra skausmus ir uždegiminius procesus malšinančio kalio, kalcio ir kitų mineralinių medžiagų. Malšindami kojų skausmus, gerkite stiklinę šilto vandens su nedideliu kiekiu ištirpinto obuolių acto ir medaus.
Gydymas glauberio druska. Glauberio druskoje gausu magnio, kuris organizme padeda reguliuoti nervų signalus, malšina skausmus, uždegiminius procesus ir patinimus, 1/2 stiklinės glauberio druskos įberkite į šilto vandens vonią. Paruoštoje vonioje skaudamas kojas pamirkykite 15 minučių.
Kojų skausmų profilaktikai naudinga vartoti produktų, kuriuose gausu magnio: bananų, graikinių riešutų, moliūgų sėklų, žaliųjų lapinių daržovių, tofu (sojos sūrio), sojos pieno.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau