Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Sausio » 15

Kaip gydytis vaisių ir daržovių žieve bei lukštais?

Kai kurių vaisių ir daržovių žievė bei lukštai yra vertinga gydomoji priemonė.

Citrinų žievė

Citrinų žievė - efektyvi, aukštą kūno temperatūrą mažinanti priemonė.

Citrinų žievėje esantis eterinis aliejus naikina žalinguosius virusus ir grybelius, gražina odą, stiprina nagus.

Citrinų žievės antpilo patariama vartoti sergantiems širdies ir kraujotakos sistemos ligomis, nes malšina uždegiminius procesus, apsaugo nuo aterosklerozės, iš organizmo išplauna toksines medžiagas, lengvai skatina šlapimo išsiskyrimą, švelniai mažina padidėjusį kraujospūdį ir stiprina kraujagysles.

Priešuždegiminės, antibakterinės, antigrybinės citrinų žievės savybės labai naudingos gydant peršalimo ligas.

Kvėpuodami citrinos žievės aromatu, galite numalšinti nuovargio sindromą ir galvos skausmus.

Į kremus, kurie malšina patinimus ir stiprina venas, patariama įpilti eterinio citrinų aliejaus.

Receptai

Strazdanos. Norėdami nubalinti strazdanas ir pigmentines dėmes, jas patrinkite citrinos žieve. Po šios procedūros negalima eiti į saulėtas vietas, nes tada oda tampa pernelyg jautri saulės spinduliams, todėl oda gali sudirgti ir patamsėti.

Nuospaudų naikinimas. Nakčiai ant sausos nuospaudos galima pritvirtinti gabalėlį citrinos žievės su dalimi minkštimo. Sukietėjusią pėdų ir alkūnių odą galima trinti citrinos žieve. Tiesa, taip panaudoti citrinos žievės negalima sergantiems cukriniu diabetu.

Aukštos kūno temperatūros mažinimas. Susmulkintą vienos citrinos žievę užpilkite 1 stikline verdančio vandens, termose leiskite nusistovėti pusę valandos, paskaninkite medumi. Mažindami aukštą kūno temperatūrą, šio antpilo vartokite po 1/2 stiklinės 2 kartus per dieną.

Gydomasis citrinos žievės aliejus. Bet kurio 2/3 tūrio stiklainio, pripildyto tarkuotos citrinos žieve, užpilkite bet kurios rūšies aliejumi, tamsioje vietoje leiskite nusistovėti 2 savaites, nukoškite. Skatindami spartesnį plaukų augimą, šiuo aliejumi įtrinkite odą ar sutepkite nagus.

Gerklės skausmų malšinimas. Naudinga lėtai čiulpti tarkuotos citrinos žievės ir medaus mišinį. Vertingiausia svogūnų lukštų medžiaga - kvercetinas, kuris pasižymi antioksidantinėmis savybėmis, stiprina širdį, kraujagysles ir kraujotakos sistemą. Svogūnų lukštuose taip pat gausu fitoncidų - natūralių antibiotikų, todėl jais patariama gydyti peršalimo ir odos ligas. Visgi reikia atminti, kad svogūnų lukštai greitina kraujo krešėjimą, todėl jų preparatų negalima vartoti tiems, kam gresia trombozė.

Citrinų žievė, Svogūnų lukštai, Mandarinų žievė, Granatų žievė

Svogūnų lukštai

Vertingiausia svogūnų lukštų medžiaga - kvercetinas, kuris pasižymi antioksidantinėmis savybėmis, stiprina širdį, kraujagysles ir kraujotakos sistemą. Svogūnų lukštuose taip pat gausu fitoncidų - natūralių antibiotikų, todėl jais patariama gydyti peršalimo ir odos ligas. Visgi reikia atminti, kad svogūnų lukštai greitina kraujo krešėjimą, todėl jų preparatų negalima vartoti tiems, kam gresia trombozė.

Receptai

Peršalimo ligų gydymas. 1 valgomąjį šaukštą svogūnų lukštų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti 15 minučių, nukoškite. Sergantiems peršalimo ligomis šio antpilo patariama gerti po 1/2 stiklinės per dieną.

Losjonas riebiai odai. 2 valgomuosius šaukštus svogūnų lukštų užpilkite 1 stikline degtinės, tamsioje vietoje leiskite nusistovėti savaitę laiko, nukoškite ir panaudokite kaip losjoną riebiai odai.

Plaukams naudingas antpilas. 2 valgomuosius šaukštus svogūnų lukštų užpilkite 0,5 litro verdančio vandens, 15 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite. Taip paruoštu antpilu patariama skalauti plaukus. Šis antpilas ne tik gražina plaukus, bet ir naikina pleiskanas. Tiesa, verta atminti, kad svogūnų lukštai lengvai dažo plaukus.

Mandarinų žievė

Mandarinų žievės nuovirai skatina tulžies sulčių išsiskyrimą ir gerina jų sudėtį, pasižymi antioksidantinėmis ir antiuždegiminėmis savybėmis, stimuliuoja širdies veiklą.

1. Spiritinis mandarinų žievės antpilas gerina apetitą ir virškinamojo trakto darbą, malšina pykinimą ir nemalonų atsiraugėjimą rūgštimi, stabdo diarėją ir gydo meteorizmą.

2. Mandarinų žievės preparatais galima gydyti galvos smegenų kraujagyslių aterosklerozę, naudinga tiems, kam gresia insulto priepuolis ir tiems, kurių kraujyje yra padidėjęs žalingojo cholesterolio lygis.

3. Mandarinų žievėje gausu vitaminų, jos preparatai padeda atsikosėti.

Mandarinų žievės preparatai gali dirginti skrandžio gleivinę, todėl jų negalima vartoti sergantiems gastritu ir skrandžio bei dvylikapirštės žarnos opalige, kai padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas.

Receptai

Peršalimo ligų gydymas. 1 valgomąjį šaukštą sausų, susmulkintų mandarinų žievių užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti pusę valandos, nukoškite, pasaldinkite medumi. Gydydami peršalimo ligas šio antpilo gerkite kaip arbatos. Gydomasis šio antpilo poveikis bus dar efektyvesnis, jei jį ruošdami dar panaudosite didžiojo debesylo šaknis, vaistines šventagaršves, pelkines vingiorykštes, pelkinius gailius, mėtas, raudonėlius ar čiobrelius.

Spiritinis mandarinų žievės antpilas. Susmulkintą vieno mandarino žievę užpilkite 1 stikline degtinės, tamsioje vietoje reguliariai pakratydami leiskite nusistovėti savaitę laiko, nukoškite. Gerindami pablogėjusį apetitą, šio antpilo vartokite po 15 lašų 30 minučių prieš valgį.

Šį antpilą naikindami spuogus vartokite kaip losjoną. Vartodami losjoną būkite atsargūs, nes jis gali sudirginti ir perdžiovinti odą.

Gydomosios inhaliacijos su mandarinų žievėmis. 2-3 mandarinų žievės užpilkite karštu vandeniu. Sergantiems sloga šį antpilą galima panaudoti gydomosioms inhaliacijoms.

Aterosklerozės profilaktika. 1 valgomąjį šaukštą šviežios, susmulkintos mandarinų žievės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, užvirkite, leiskite nusistovėti pusę valandos, nukoškite. Prieš užvirdami mandarinų žieves, į ruošiamą antpilą dar galima įberti erškėtrožių, gudobelių ar šermukšnių uogų. Šio antpilo aterosklerozės profilaktiškai patariama vartoti 2 kartus per dieną.

Granatų žievė

Granatų žievėje labai daug organinių rūgščių, todėl ji malšina uždegiminius procesus. Dėl rauginių medžiagų granatų žievė ima stabdyti diarėją. Norėdami nuslopinti diarėją, gerkite granatų žievės nuoviro, kuriam paruošti reikia nuo 1 arbatinio šaukštelio iki 1 valgomojo šaukšto susmulkintos granatų žievės. Granatų žievėje yra alkaloidų, kurie iš organizmo padeda išvalyti žarnyno parazitus.

Receptai

Gerklės skausmų malšinimas. 1 valgomąjį šaukštą susmulkintos granatų žievės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, 15 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, perpilkite į termosą, leiskite nusistovėti pusę valandos, nukoškite. Šiuo antpilu patariama skalauti gerklę sergantiems gerklės uždegimu.

Diarėjos stabdymas. 1 valgomąjį šaukštą susmulkintos granatų žievės užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, 15 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, perpilkite į termosą, leiskite nusistovėti pusę valandos, nukoškite. Stabdydami diarėją, šio antpilo pusė valandos prieš valgį vartokite po 50 ml 2-3 kartus per dieną.

Gydymas sausais granatų žievės milteliais. Sausais granatų žievės milteliais patariama pabarstyti odos žaizdas ir įpjovas.

Žarnyno parazitų iš organizmo varymas. Lygiomis dalimis sumaišykite susmulkintą granatų žievę, beržų lapus, smiltyninio šlamučio žiedus, paprastosios jonažolės žiedus, bruknių lapus ir beržo grybus. 1-2 valgomuosius šaukštus šio susmulkinto vaistinių augalų mišinio užpilkite 300 ml vandens, ant silpnos ugnies pakaitinkite 10 minučių, nukoškite. Varydami iš organizmo žarnyno parazitus, šį nuovirą per dieną išgerkite mažais gurkšneliais, jo gerdami po valgio. Taip gydytis patariama mėnesį laiko.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-07-12 laikas 10:50 Receptai Agrastai su citrina be termiško apdorojimo
Siūlau pasiruošti agrastus su citrina be termiško apdorojimo, tada jūsų šaldytuve visada bus stiklainis su vitaminu C.

Skaityti daugiau

2020-11-02 laikas 08:28 Receptai Kaip pasigaminti sūrio pyragą su persikais ir grietinėle?
Gautu kremu ištepkite pyrago pagrindą, išlyginkite, paskui sudėkite griežinėliais pjaustytus konservuotus persikus. Pyragą laikykite šaldytuve per naktį. Patiekite norimo dydžio gabalėliais.

Skaityti daugiau

2020-07-07 laikas 18:11 Receptai Vištienos Kepsnys Su Kuskusu Ir Smidrais

Paprasti ingredientai gali sukurti visai nepaprastus pietus. Įsitikinkite patys, kad smidrai nuostabus garnyras prie mėsos kepsnio.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-13 laikas 08:56 Česnakų stiebai: Cheminė sudėtis, nauda sveikatai ir kaip juos paruošti
Šiame straipsnyje atskleisime česnakų stiebų cheminę sudėtį, jų naudą ir galimą žalą organizmui, biologinį poveikį bei pateiksime skanių receptų, kaip juos panaudoti virtuvėje. Pasinerkite į šią kvapnią kelionę ir sužinokite, kodėl česnakų stiebai tu...

Skaityti daugiau

2025-07-13 laikas 08:24 Mėlynojo ryklio odos paslaptys: Kaip nanostruktūros keičia spalvą
Naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia, kaip guanino kristalai ir melaninas sukuria šį unikalų efektą, o šios žinios gali revoliucionizuoti technologijas – nuo medicinos iki povandeninių technologijų. Šiame straipsnyje gilinsimės į šio fenomeno moks...

Skaityti daugiau

2025-07-13 laikas 08:04 Ahnenerbe: Paslaptys, mokslas ir nacistinės ideologijos šešėlis
Ši paslaptinga organizacija, veikusį Trečiajame Reiche, iki šiol kelia diskusijas. Nuo arijų rasės šlovinimo iki žiaurių eksperimentų koncentracijos stovyklose – kas iš tiesų slypi už „Protėvių paveldo“ draugijos veiklos? Šiame straipsnyje atskleisim...

Skaityti daugiau

2025-07-12 laikas 20:43 Pranašiški Sapnai ir Zodiako Ženklai: Mistinis Ryšys su Visata
Šiame straipsnyje atskleisime, kurie ženklai pasižymi pranašiškų sapnų dovana, kaip jie gali ją panaudoti ir kokios mokslinės bei ezoterinės priežastys slypi už šio fenomeno. Pasinerkite į mistikos ir astrologijos pasaulį!...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau