Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Gruodžio » 14

Kaip tvarkyti kraujospūdį atšalus orams?

Dėl nepastovios oro temperatūros bei dažnų atmosferos slėgio svyravimų padidėja krūvis širdžiai ir kraujotakos sistemai. Dažna orų kaita ypač kenkia turintiems nestabilų kraujospūdį.

Apniukusiomis dienomis labai svarbu nuolat sekti kraujospūdį, nes jo nestabilumas gali būti pablogėjusios savijautos priežastis ar signalizuoti apie sunkesnių ligų pradžią. Sergančiųjų hipertenzija žmonių kraujospūdis linkęs labiau šokinėti negu sergančiųjų hipotonija. Jei kraujospūdis būna nuolat padidėjęs arba jis dažnai šokinėja, reikėtų patikrinti širdį, kraujotakos sistemą ir inkstus. Nedidelius arterinio spaudimo svyravimus, pasitarus su gydytoju, galima koreguoti ir naminėmis priemonėmis.

Tinkama mityba – labai svarbu

Tokiu metu ypač pažeidžiami būna žmonės, sergantys širdies ir kraujotakos sistemos ligomis: išemine širdies liga, hipertenzija, kraujagysline distonija, ateroskleroze. Dėl cholesterolio apnašų kraujospūdis kyla neišvengiamai. Apnašos kraujagyslėse kaupiasi daugiausia dėl dažnai valgomo riebaus, rūkyto ir sūraus maisto.

* Mėsa neturi būti riebi, rūkyta ar vytinta. Mėsą geriausia ruošti be riebalų, o dar geriau – be druskos. Paskaninti vištienos ir kalakutienos (be odelės) bei veršienos patiekalus padeda sojų padažas, citrinų sultys, petražolių, krapų ir bazilikų lapeliai.

* Organizmui ypač naudingos jūrų žuvys (menkės, jūriniai ešeriai, lašišos, upėtakiai, silkės) bei kitos jūrų gėrybės, kuriose gausu pusiau prisotintųjų riebiųjų rūgščių omega-3, fosforo ir jodo, kalio ir magnio – medžiagų, reikalingų širdies raumeniui, kraujagyslėms ir raudonųjų kraujo kūnelių gamybai.

* Kopūstai, morkos ir burokėliai – naudingiausios rudeninės daržovės, kuriose gausu širdžiai reikalingų kalio ir magnio. Be to, šiose daržovėse gausu skaidulų, neleidžiančių žalingajam cholesteroliui patekti į kraują.

* Naudinga valgyti salotų, pagamintų iš salierų ir morkų, paskanintų citrinų sultimis. Į daržovių salotas įberkite česnakų ir svogūnų.

* Sveika valgyti šviežių ir raugintų kopūstų, salierų, moliūgų, ridikų, krienų, žaliųjų žirnelių, graikinių riešutų (kasdien po 4–5), chalvos, datulių, vynuogių.

* Rupaus malimo grūdų duona ir košės organizmui suteikia energijos, pailgina soties jausmą, aprūpina reikalingais mikroelementais. Jose esanti ląsteliena stiprina kraujagyslių sieneles.

Vaistai iš virtuvės

Vienas lengviausių būdų sumažinti kraujospūdį – kiekvieną dieną suvalgyti po 1–2 česnako skilteles. Česnakai normalizuoja kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą bei imunitetą, valo iš organizmo sunkiuosius metalus, stabdo senėjimą.

* Jei kraujospūdis nestabilus, specialistai pataria kiekvieną rytą suvalgyti tokio mišinio: 3 šaukštus avižų dribsnių išmirkykite stiklinėje drungno vandens arba vėsaus pieno, įdėkite šaukštelį medaus, tarkuotą obuolį (arba saują kokių nors uogų), saujelę riešutų arba moliūgų sėklų ir apšlakstykite citrinų sultimis.

* Turintiems aukštą kraujospūdį sveika kasdien gerti vandens su citrinų sultimis. Citrinose esantis vitaminas C skatina medžiagų apykaitą, saugo širdį ir gerina kraujotaką. Be to, nuo citrinų sulčių trapūs ir lūžinėjantys nagai vėl bus gražūs, išsausėjusi alkūnių ir kelių oda taps lygesnė, silpni plaukai sustiprės ir pradės blizgėti.

* Pusę stiklinės spanguolių sulčių sumaišykite (lygiomis dalimis) su skystu medumi. Jei kraujospūdis šokinėja, jį normalizuosite gerdami šio mišinio po šaukštelį 3 kartus per dieną 2 savaites.

* Kefyras su cinamonu: stiklinėje rūgpienio arba kefyro išmaišykite šaukštelį cinamono miltelių. Gerkite šio gėrimo po stiklinę 3 kartus per dieną 10 dienų. Liaudies medicinos žinovai teigia, kad pagerėjimą pajusite jau po 3–5 dienų.

* Skanus širdį stiprinantis gėrimas: vakare lygiomis dalimis sumaišykite ir suberkite į termosą erškėtrožių, šermukšnių, gudobelių ir putinų uogų, razinų ir džiovintų abrikosų. Mišinyje uogos gali būti šviežios, džiovintos ar šaldytos. Stiklinę mišinio užpilkite litru verdančio vandens ir palikite per naktį termose. Šį antpilą išgerkite per dieną mažais gurkšneliais.

Jei kraujospūdis pakyla vakare:

* Nevalgykite aštraus ir sūraus maisto, negerkite stiprių alkoholinių gėrimų, stiprios kavos ir arbatos. Gerkite žaliosios arbatos į ją įmaišę beržų lapų (ar pumpurų) arba maltų bruknių lapų.

*Pasistenkite nedirbti sunkaus fizinio darbo. Dirbdami namuose stenkitės kuo mažiau lankstytis, ypač lenkti galvą.

* Po 19 valandos (likus 3 valandoms iki miego) nieko nevalgykite. Vakarieniaudami lengvai užkąskite ir nepersivalgykite.

* Vakare pasistenkite nesinervinti, nesiginčyti su artimaisiais. Nežiūrėkite įtempto siužeto filmų ir kriminalinių laidų.

* Ryte labai naudinga pasivaikščioti gryname ore, grįžus nusimaudyti duše ir pamasažuoti pėdas.

Vaistinių augalų pagalba

* Kraujospūdį mažina sukatžolės, jos ypač tinka gydytis pradinėje hipertenzijos stadijoje: 1–2 šaukštelius susmulkintos sukatžolių žolės užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite pusvalandį, paskui nukoškite. Gerkite šio antpilo kasdien po 2 stiklines. Deja, sukatžolių preparatų negalima vartoti turintiems žemą kraujospūdį.

* Jeigu kraujospūdis nuolat svyruoja (kartais jis didelis, kartais – per mažas), gerkite amalų arbatos: vakare šaukštelį amalų užpilkite stikline šalto virinto vandens ir palikite per naktį. Ryte antpilą truputį pašildykite, nukoškite ir išgerkite nesaldytą.

Fizinis aktyvumas

* Patariama ne tik mažiau valgyti kaloringų produktų, bet ir padidinti fizinį krūvį. Pasak specialistų, svarbu ne tiek fizinio krūvio intensyvumas, kiek jo trukmė. Labai svarbu nors 30–40 minučių greitu žingsniu kasdien pasivaikščioti lauke. Būtina daugiau ilsėtis ir gerai išsimiegoti.

* Kad pagerėtų kraujotaka, rytais padarykite paprastą pratimą: gulėdami lovoje lėtai pakelkite kojas ir rankas, o tada lengvai pakratykite pėdas ir riešus. Pratimą pakartokite kelis kartus.

* Norėdami išlaikyti bendrą organizmo energinę pusiausvyrą ir sustiprėti, darykite tokį pratimą: atsiklaupkite, vertikaliai (maldos gestu) suglauskite delnus aukščiau akių ir ramiai kvėpuodami rankas trinkite viena į kitą, kol pirštuose pajusite šilumą. Šį pratimą darykite rytais ne trumpiau kaip minutę.

Autorius: Remigija Zinkevičienė

Šaltinis savaitė.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
14.07.2019 laikas 07:20 Receptai Virti varškėtukai “tinginukai”

Gaminame namuose skanius varškėčius. Virti varškėtukai. Varškėtukai, tinginukai patiekiami su mėgstama uogiene arba sviesto - grietinės padažu. Jeigu nesugalvojate, ką valgyti, tai puiki įdėja pasigaminti patiekalą iš varškės. ...

Skaityti daugiau

19.10.2019 laikas 14:24 Receptai Tradicinis Apetitiškų Eklerų Receptas.
Eklerai magiškai ir stebuklingai veikia žmones – ir vaikus, ir senelius. Aš savo virtuvėje vis turiu sugalvoti kažką naujo. Esu žmogus be firminio torto, bet man taip smagu turėti svečiuose žmones, kurie ištobulinę savo vieną sald...

Skaityti daugiau

03.11.2017 laikas 13:15 Receptai Bulvių kaukė Įvairių tipų odai
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Įvairių tipų odą. Ingredientai: Didelė bulvė, Pienas.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau