Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Gruodžio » 14

Kaip tvarkyti kraujospūdį atšalus orams?

Dėl nepastovios oro temperatūros bei dažnų atmosferos slėgio svyravimų padidėja krūvis širdžiai ir kraujotakos sistemai. Dažna orų kaita ypač kenkia turintiems nestabilų kraujospūdį.

Apniukusiomis dienomis labai svarbu nuolat sekti kraujospūdį, nes jo nestabilumas gali būti pablogėjusios savijautos priežastis ar signalizuoti apie sunkesnių ligų pradžią. Sergančiųjų hipertenzija žmonių kraujospūdis linkęs labiau šokinėti negu sergančiųjų hipotonija. Jei kraujospūdis būna nuolat padidėjęs arba jis dažnai šokinėja, reikėtų patikrinti širdį, kraujotakos sistemą ir inkstus. Nedidelius arterinio spaudimo svyravimus, pasitarus su gydytoju, galima koreguoti ir naminėmis priemonėmis.

Tinkama mityba – labai svarbu

Tokiu metu ypač pažeidžiami būna žmonės, sergantys širdies ir kraujotakos sistemos ligomis: išemine širdies liga, hipertenzija, kraujagysline distonija, ateroskleroze. Dėl cholesterolio apnašų kraujospūdis kyla neišvengiamai. Apnašos kraujagyslėse kaupiasi daugiausia dėl dažnai valgomo riebaus, rūkyto ir sūraus maisto.

* Mėsa neturi būti riebi, rūkyta ar vytinta. Mėsą geriausia ruošti be riebalų, o dar geriau – be druskos. Paskaninti vištienos ir kalakutienos (be odelės) bei veršienos patiekalus padeda sojų padažas, citrinų sultys, petražolių, krapų ir bazilikų lapeliai.

* Organizmui ypač naudingos jūrų žuvys (menkės, jūriniai ešeriai, lašišos, upėtakiai, silkės) bei kitos jūrų gėrybės, kuriose gausu pusiau prisotintųjų riebiųjų rūgščių omega-3, fosforo ir jodo, kalio ir magnio – medžiagų, reikalingų širdies raumeniui, kraujagyslėms ir raudonųjų kraujo kūnelių gamybai.

* Kopūstai, morkos ir burokėliai – naudingiausios rudeninės daržovės, kuriose gausu širdžiai reikalingų kalio ir magnio. Be to, šiose daržovėse gausu skaidulų, neleidžiančių žalingajam cholesteroliui patekti į kraują.

* Naudinga valgyti salotų, pagamintų iš salierų ir morkų, paskanintų citrinų sultimis. Į daržovių salotas įberkite česnakų ir svogūnų.

* Sveika valgyti šviežių ir raugintų kopūstų, salierų, moliūgų, ridikų, krienų, žaliųjų žirnelių, graikinių riešutų (kasdien po 4–5), chalvos, datulių, vynuogių.

* Rupaus malimo grūdų duona ir košės organizmui suteikia energijos, pailgina soties jausmą, aprūpina reikalingais mikroelementais. Jose esanti ląsteliena stiprina kraujagyslių sieneles.

Vaistai iš virtuvės

Vienas lengviausių būdų sumažinti kraujospūdį – kiekvieną dieną suvalgyti po 1–2 česnako skilteles. Česnakai normalizuoja kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą bei imunitetą, valo iš organizmo sunkiuosius metalus, stabdo senėjimą.

* Jei kraujospūdis nestabilus, specialistai pataria kiekvieną rytą suvalgyti tokio mišinio: 3 šaukštus avižų dribsnių išmirkykite stiklinėje drungno vandens arba vėsaus pieno, įdėkite šaukštelį medaus, tarkuotą obuolį (arba saują kokių nors uogų), saujelę riešutų arba moliūgų sėklų ir apšlakstykite citrinų sultimis.

* Turintiems aukštą kraujospūdį sveika kasdien gerti vandens su citrinų sultimis. Citrinose esantis vitaminas C skatina medžiagų apykaitą, saugo širdį ir gerina kraujotaką. Be to, nuo citrinų sulčių trapūs ir lūžinėjantys nagai vėl bus gražūs, išsausėjusi alkūnių ir kelių oda taps lygesnė, silpni plaukai sustiprės ir pradės blizgėti.

* Pusę stiklinės spanguolių sulčių sumaišykite (lygiomis dalimis) su skystu medumi. Jei kraujospūdis šokinėja, jį normalizuosite gerdami šio mišinio po šaukštelį 3 kartus per dieną 2 savaites.

* Kefyras su cinamonu: stiklinėje rūgpienio arba kefyro išmaišykite šaukštelį cinamono miltelių. Gerkite šio gėrimo po stiklinę 3 kartus per dieną 10 dienų. Liaudies medicinos žinovai teigia, kad pagerėjimą pajusite jau po 3–5 dienų.

* Skanus širdį stiprinantis gėrimas: vakare lygiomis dalimis sumaišykite ir suberkite į termosą erškėtrožių, šermukšnių, gudobelių ir putinų uogų, razinų ir džiovintų abrikosų. Mišinyje uogos gali būti šviežios, džiovintos ar šaldytos. Stiklinę mišinio užpilkite litru verdančio vandens ir palikite per naktį termose. Šį antpilą išgerkite per dieną mažais gurkšneliais.

Jei kraujospūdis pakyla vakare:

* Nevalgykite aštraus ir sūraus maisto, negerkite stiprių alkoholinių gėrimų, stiprios kavos ir arbatos. Gerkite žaliosios arbatos į ją įmaišę beržų lapų (ar pumpurų) arba maltų bruknių lapų.

*Pasistenkite nedirbti sunkaus fizinio darbo. Dirbdami namuose stenkitės kuo mažiau lankstytis, ypač lenkti galvą.

* Po 19 valandos (likus 3 valandoms iki miego) nieko nevalgykite. Vakarieniaudami lengvai užkąskite ir nepersivalgykite.

* Vakare pasistenkite nesinervinti, nesiginčyti su artimaisiais. Nežiūrėkite įtempto siužeto filmų ir kriminalinių laidų.

* Ryte labai naudinga pasivaikščioti gryname ore, grįžus nusimaudyti duše ir pamasažuoti pėdas.

Vaistinių augalų pagalba

* Kraujospūdį mažina sukatžolės, jos ypač tinka gydytis pradinėje hipertenzijos stadijoje: 1–2 šaukštelius susmulkintos sukatžolių žolės užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite pusvalandį, paskui nukoškite. Gerkite šio antpilo kasdien po 2 stiklines. Deja, sukatžolių preparatų negalima vartoti turintiems žemą kraujospūdį.

* Jeigu kraujospūdis nuolat svyruoja (kartais jis didelis, kartais – per mažas), gerkite amalų arbatos: vakare šaukštelį amalų užpilkite stikline šalto virinto vandens ir palikite per naktį. Ryte antpilą truputį pašildykite, nukoškite ir išgerkite nesaldytą.

Fizinis aktyvumas

* Patariama ne tik mažiau valgyti kaloringų produktų, bet ir padidinti fizinį krūvį. Pasak specialistų, svarbu ne tiek fizinio krūvio intensyvumas, kiek jo trukmė. Labai svarbu nors 30–40 minučių greitu žingsniu kasdien pasivaikščioti lauke. Būtina daugiau ilsėtis ir gerai išsimiegoti.

* Kad pagerėtų kraujotaka, rytais padarykite paprastą pratimą: gulėdami lovoje lėtai pakelkite kojas ir rankas, o tada lengvai pakratykite pėdas ir riešus. Pratimą pakartokite kelis kartus.

* Norėdami išlaikyti bendrą organizmo energinę pusiausvyrą ir sustiprėti, darykite tokį pratimą: atsiklaupkite, vertikaliai (maldos gestu) suglauskite delnus aukščiau akių ir ramiai kvėpuodami rankas trinkite viena į kitą, kol pirštuose pajusite šilumą. Šį pratimą darykite rytais ne trumpiau kaip minutę.

Autorius: Remigija Zinkevičienė

Šaltinis savaitė.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
13.06.2019 laikas 18:32 Receptai Naminiai florentinai

Pasigaminkime naminius florentinus namuose. Nežinote, kaip? Naminių florentinų receptas.

Skaityti daugiau

17.09.2018 laikas 08:08 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo karščiavimo

Karščiavimas liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo karščiavimo, karščiavimas, karščiavimo gydymas, karščiavimo receptai, vaistažolės karščiavimui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kai...

Skaityti daugiau

30.11.2019 laikas 18:36 Receptai Geriausia bandelių tešla. Kaip ją pagaminti?
Mano šeima mėgsta kepti bandeles. Jų paruošimui naudoją specialią tešlą. Ji gaminama iš dviejų komponentų: tešlos ir mielių mišinio. Norėdami pasigaminti mielių mišinį reikia 50 ml vandens ir vieno arbatinio šaukštelio cukraus....

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau