Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslaptys Suaugusiems » 2018 » Gegužės » 27

Kiek mylėtis, kad lėčiau senėtume?

Kaip dažnai reikėtų mylėtis, kad sulėtintumėme organizmo senėjimo procesus? Seksas – tai ne vien žaidimai ir linksmybės. Mokslininkai sako, kad mylėtis labai naudinga sveikatai. Seksas padeda sumažinti stresą, sumažinti kraujo spaudimą, sustiprinti imuninę sistemą ir, be abejo, jausti didesnį ryšį ir intymumą su partneriu. Naujausi tyrimai rodo, kad tai dar ne viskas. Seksas kartą per savaitę, pasirodo, gali apsaugoti DNR ir padėti gyventi ilgiau!

sveikatos patarimai, mylėtis, telomerai, senėjimas

Kalifornijos universiteto San Franciske (JAV) tyrėjai analizavo 129 motinų, turinčių ilgalaikius santykius, duomenis apie jų lytinį gyvenimą per vieną savaitę. Dalyvėms reikėdavo kasdien įvertinti bendrą pasitenkinimą savo santykiais, papasakoti apie konfliktus, paramą ir palaikymą vienas kitam, intymumą su partneriais.

Kai tyrėjai palygino moterų ataskaitas su jų kraujo tyrimais, jie pastebėjo kai ką nepaprasto. Vaikų turinčios moterys, kurios su savo partneriais mylėjosi bent kartą per savaitę, turėjo žymiai ilgesnius telomerus DNR grandinėje, negu tos, kurios mylėjosi rečiau arba apskritai nebeturėjo lytinio gyvenimo. Telomerai – tai tarsi chromosomų apsauginiai dangteliai arba galai. Ši DNR grandinės dalis yra atsakinga už tai, kaip senėja ląstelės.

Kaip telomerai susiję su ilgesne gyvenimo trukme? Ilgainiui telomerai, randami gyvų organizmų ląstelėse, pradeda skaidytis dėl senėjimo, prastos mitybos, nesaikingo alkoholio vartojimo. Tačiau reguliarus seksas gali atnaujinti ir pailginti telomerus, todėl ląstelės ilgiau išlieka sveikos ir jaunos.

Be abejo, norint tai patvirtinti, reikėtų atlikti išsamesnius tyrimus. Tačiau yra daug kitų moksliškai patikrintų būdų, kaip pailginti gyvenimo trukmę. Todėl nereikėtų jausti spaudimo dažniau mylėtis, jeigu šiuo metu neturite pastovaus partnerio ar tiesiog natūraliai nėra tokio noro.

Tačiau, atsižvelgiant į tai, kas vyksta jūsų organizme, kai nustojate užsiimti seksu, šis tyrimas gali padėti susimąstyti. Be to, jau anksčiau atlikti tyrimai parodė, kad žmonės turėtų mylėtis bent kartą per savaitę, kad sulauktų geriausių rezultatų. Išvadą daugmaž aiški: blogiau tikrai nebus, jei šiąnakt pasimylėsite, o galbūt kaip tik bus geriau!

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
20.09.2021 laikas 08:37 Gydytoja paaiškina, kas nutinka, kai mirštate ramiai

Paliatyviosios slaugos gydytoja pabandė išsklaidyti tabu, susijusius su mirtimi, ir paaiškino, kas su mumis vyksta vadinamosios "ramios" mirties metu.

Skaityti daugiau

20.09.2021 laikas 07:57 Per audrą Prancūzijoje vaizdo įrašu užfiksuotas NSO laivynas
2021 m. rugsėjo 16 d. virš Monpeljė, Prancūzijoje, liudininkas per audrą užfiksavo nuostabų reiškinį. Keli šviečiantys NSO tvarkingai judėjo debesyse.

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 22:35 Sprogimas! Visuomenės sveikatos duomenys: 80 proc. mirusiųjų nuo COVID-19 rugpjūčio mėn. buvo paskiepyti žmonės
Paskelbti dar vieni įrodymai, patvirtinantys, kad Kovid-19 vakcinacijos programa yra didžiulė nesėkmė, kurie patvirtina, kad per visą rugpjūčio mėnesį 80 % žmonių, tariamai mirusių nuo Kovid-19, buvo paskiepyti nuo šios ligos....

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 19:44 Liaudiški mastopatijos gydymo metodai

Yra žinoma daug patikrintų liaudiškų metodų krūtų ligoms gydyti. Pateikiame keletą iš jų.

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 18:50 Gydymas bičių pikiu

Bičių pikis dar vadinamas bičių klijais. Apie gydomąsias bičių pikio savybes žinota dar senovės Graikijoje ir Romoje bei Rytų šalyse. Bičių pikiu įvairias ligas bando gydyti ne tik liaudies medicinos žinovai, bet ir gydytojai.

...

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 12:52 Receptai | Patiekalai Sausainiai su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Visi draugai prašo sausainiu pagamintu su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 11:13 Receptai | Patiekalai Dietinis avižinių dribsnių pyragas be miltų ir cukraus

Mažo kaloringumo kepiniai pasirodo tokie pat skanūs kaip ir įprasti, originalaus ir neįprasto skonio.

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 10:09 Receptai | Patiekalai Ypatingai gardūs blynai, kurie nelimpa prie keptuvės

Mano močiutė žino, kaip gaminami skaniausi blynai. Kiekvienas blynas yra tarsi meno kūrinys. Jie taip tinka prie arbatos, o jei dar pridėsite medaus…

Skaityti daugiau