Pagrindinis » Kategorija: Paslaptys suaugusiems » Peržiūrų: (1.0K) Komentarų: (0) (27.05.2018 - 09:19)

Kiek mylėtis, kad lėčiau senėtume?

Kaip dažnai reikėtų mylėtis, kad sulėtintumėme organizmo senėjimo procesus? Seksas – tai ne vien žaidimai ir linksmybės. Mokslininkai sako, kad mylėtis labai naudinga sveikatai. Seksas padeda sumažinti stresą, sumažinti kraujo spaudimą, sustiprinti imuninę sistemą ir, be abejo, jausti didesnį ryšį ir intymumą su partneriu. Naujausi tyrimai rodo, kad tai dar ne viskas. Seksas kartą per savaitę, pasirodo, gali apsaugoti DNR ir padėti gyventi ilgiau!

sveikatos patarimai, mylėtis, telomerai, senėjimas

Kalifornijos universiteto San Franciske (JAV) tyrėjai analizavo 129 motinų, turinčių ilgalaikius santykius, duomenis apie jų lytinį gyvenimą per vieną savaitę. Dalyvėms reikėdavo kasdien įvertinti bendrą pasitenkinimą savo santykiais, papasakoti apie konfliktus, paramą ir palaikymą vienas kitam, intymumą su partneriais.

Kai tyrėjai palygino moterų ataskaitas su jų kraujo tyrimais, jie pastebėjo kai ką nepaprasto. Vaikų turinčios moterys, kurios su savo partneriais mylėjosi bent kartą per savaitę, turėjo žymiai ilgesnius telomerus DNR grandinėje, negu tos, kurios mylėjosi rečiau arba apskritai nebeturėjo lytinio gyvenimo. Telomerai – tai tarsi chromosomų apsauginiai dangteliai arba galai. Ši DNR grandinės dalis yra atsakinga už tai, kaip senėja ląstelės.

Kaip telomerai susiję su ilgesne gyvenimo trukme? Ilgainiui telomerai, randami gyvų organizmų ląstelėse, pradeda skaidytis dėl senėjimo, prastos mitybos, nesaikingo alkoholio vartojimo. Tačiau reguliarus seksas gali atnaujinti ir pailginti telomerus, todėl ląstelės ilgiau išlieka sveikos ir jaunos.

Be abejo, norint tai patvirtinti, reikėtų atlikti išsamesnius tyrimus. Tačiau yra daug kitų moksliškai patikrintų būdų, kaip pailginti gyvenimo trukmę. Todėl nereikėtų jausti spaudimo dažniau mylėtis, jeigu šiuo metu neturite pastovaus partnerio ar tiesiog natūraliai nėra tokio noro.

Tačiau, atsižvelgiant į tai, kas vyksta jūsų organizme, kai nustojate užsiimti seksu, šis tyrimas gali padėti susimąstyti. Be to, jau anksčiau atlikti tyrimai parodė, kad žmonės turėtų mylėtis bent kartą per savaitę, kad sulauktų geriausių rezultatų. Išvadą daugmaž aiški: blogiau tikrai nebus, jei šiąnakt pasimylėsite, o galbūt kaip tik bus geriau!

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: mylėtis, sveikatos patarimai, telomerai, senėjimas
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar